Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Dávkování jídla

Čím potkana krmit

Příspěvekod Phoebe » 30 lis 2006 14:22

zulu, jenže pan Myšák má tu směs ze všeho nejradši, takže by jí sežral neomezený množství a za chvíli byl jako koule.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod zulu » 30 lis 2006 15:24

Phoebe píše:zulu, jenže pan Myšák má tu směs ze všeho nejradši, takže by jí sežral neomezený množství a za chvíli byl jako koule.

tak to je ale spíš výjimka. většina myší si na té směsi zas tak neujíždí :) myslím opravdu tu základní směs. normálního potkana myslím v tomhle netřeba omezovat, pokud netloustne.
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Morrigna » 01 pro 2006 11:38

U nás mají holky celý den k dispozici misku se zrním, dosypáváme jednou denně. Ráno než jdeme do práce a večer než jdeme spát jim dáme ještě zeleninu, vařené přílohy, jogurt, ovoce - prostě takové ty dobrůtky. Funguje to tak, že když je po běhání venku zavíráme do klece, najdou tam vždycky něco dobrého, aby jim to nebylo líto - někdy když mají hlad si do klece dokonce samy vlezou a čekají :-)
Z ruky dostávají jídlo, které jíme my - při večeři kus brambory nebo suché těstoviny, kousek jablka nebo banánu, trocha sýra z chleba. Vypadá to, že to na upevnění vztahů stačí (už se naučily panáčkovat pod stolem v době jídla jak psi).
Je hezké, že chceš mít s potkanem kamarádský vztah, ale určitě bude lepší, když zrní bude mít k dispozici celý den, aby ujídal po troškých a taky kus zeleniny. Potkan je malé zvířátko a to potřebuje jíst dost často (během našeho jednoho dne on stihne metabolicky cca čtyři svoje), tak jak to píšeš ty to podle mě nestačí (jako kdyby ty jsi jedla jednou denně nebo dokonce jednou za dva dny) - zbytečně se na to bude hladově vrhat.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Mája » 01 pro 2006 13:31

Jinak já Oizuli dávám jednou denně plnou misku směsi, kterou má k dispozici celý den a dosypávám, až když je na dně to, co nejí.( Což jsou většinou jen slupky od slunečnice. ) V průběhu dne přidávám nějaké dobrůtky typu dropsů nebo kousek piškotku, případně to, co zrovna jím. Večer pak dodávám různé vařené věci jako těstoviny se zeleninou, masíčko nebo konzerva a podobně...podle toho, co uvařím. :D
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod dooky » 01 pro 2006 14:12

no a jinak k tomu krmení... :wink: heather taky dostává jednou děnně plnou misku a vystačí s tím tak akorát...potom ráno když odcházím dostane nějakej kousek pamslku, ovoce nebo zeleninu...no a pak ještě odpoledne a třeba i večer....taky kus zeleninky, ovoce nebo pochoutky typu těstoviny, masíčko, jogurt a tak... :wink:
Rozum je světlo, kterým má být příroda osvětlena a ne zapálena...
dooky
Velký potkan
Velký potkan

Doba krmení

Příspěvekod Orfeus » 24 úno 2008 08:39

Chci se zeptat, jestli pomáhá ve ochočování (jako u pískomilů) krmení třeba : 2x denně a z toho jednou ve 13:00 a pak v 19:00.Jednoduše řečeno, mám potkana krmit každý den ve stejnou dobu ? :smi:
"Život jsou jako dostihy...dostihy pro pobavení pana Boha, ale nezoufejte, není důležitý vyhrát,ale zůčastnit se..."
Jsem tvořivý > http://www.chshloubetin.ic.cz <
http://www.osmak-degu.net
Orfeus
Skákavka
Skákavka
Potkani: samice ZEKKE a její dcerka Fráňa

Re: Doba krmení

Příspěvekod myjka » 24 úno 2008 08:59

Moje potkany maju krmivo k dispozicii pocas celeho dna.
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Kometa » 24 úno 2008 10:47

Mají v kleci stále směs zrní a tvrdé pečivo. Taky psí suchar, ale toho se ani nedotkly. Občaspověsím senegalské proso.

A k tomu několikrát denně dostávají čerstvé papů - zeleninku, masíčko, kousek buchty, ... většinou je to to, co jím já.
Asi v tomhle nejsem vhodnej příklad, no :zip: papaj skoro pořád (stejně jako já ;) )
Ale podle mě zase velmi dobře poznaj, že když tam nejsem, že musí louskat zrní a nedostávaj dobrůtky.
Jsou ochočené dobře (ačkoli když mi Šmoula před pár dny prvně seskočila na zem tak jsem myslela, že ji nechytím :roll: )
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod eva.jingle » 24 úno 2008 10:54

Sypu směs zrní každý večer-to zbaštěj do dalšího krmení a jinak večer po venčení dostávají ještě buď zeleninu,nebo ovoce,nebo prostě nějakou "bonusovku"-těstovinový salát,rýži s kočičí kapsičkou a tak...
..a během dne jim přilepšuju dropsíkem,granulkou,piškotem... :lol:
..ale v podstatě dávám hlavní jídlo pravidelně ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Bára,Míša a já » 24 úno 2008 11:16

My taky krmíme pravidelně ale v kleci mají zrní ,chleba a sem tam nějakou dobrotu pořád
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod myjka » 24 úno 2008 13:33

No ja myslim ze lepsie im je ho davat vecer kedze cez noc "ziju" a vacsinou aj najviac zozeru :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Kometa » 24 úno 2008 16:25

Taky si myslím. Po ránu jsem hladová já, ale holky toho nejvíc zpucnou večer.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Ptáková » 24 úno 2008 17:35

Asi má něco do sebe dávat večer (když se zavírají do klece než jdeš spát) něco obzvlášť dobrého, jakousi pravidelnou večeři. Jednak mají na chvíli zábavu a do rána co dělat, jednak se "nezapomenou" případní opozdilci někde v oblíbené schovce - a ty je nemusíš hledat a vyšťourávat. Myslím, že o tomhle píše u sebe na stránkách Grove. Jinak pochopitelně mít v kleci celý den trochu směsi, já tam mám i závěsnou tyčku a kousek tvrdého chleba na hrazání a při vaření uplácím ovocem a zeleninou.
Ptáková
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: za duhovým mostem u Martiny: Kajka (ruská modrá "Ptáková od Čepic" z CHS Od Čepic Praha, 9.1.2008 - 13.8.2009, Eliza (zverimex husky, září 2007 - 30.10.2009), "Borya of Dominium" Brno - Kiina (standard aguti berkshire 28.7.2009- 27.1.2011), "Eliza Ze svahu" K. Vary - Sára (standard černá solid 19.7.2009 - 6.12.2011), BES "Damballah of Dominium" Dája (Brno, 6.2.2012), dumbošedivka AJLA (D7 Nippyland Brno 3.1.2011), TEREZKA Teryiaki Al Gabal (C-éčko Hayam Praha, 3.11.2011-8.4.2014),Hvězdička (Holubička Od Adush 19.2.2012-17.9.2014 standart beige),WASABI/Slečna Křemílková (17. 1. 2012-20.9.214, standart aguti hooded, Waki Akai Tatsu), Sůva z nudlí Od Adush, ruská modrá 4.8.2014, Valpurža od Adush +12.9.16 Die Ratte Adelaide von Ruegen Od Adush (Adélka, 27.5.2014, stand. beige-24.1.17),

Příspěvekod atizi » 24 úno 2008 18:20

Zrní mají v kleci pořád + závesnou tyčinku... Jinak chodím dávat jídlo večer, než jdu spát a do rána je vybráno, přes den nejedí. Když jim dám jídlo ráno, tak si toho ani nevšimnou. Jinak během dne jim taky dávám to, co jím já, takže jak tu někdo říkal, třeba buchtu nebo ovoce, zeleninu.
atizi
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Sisi

Příspěvekod canis.ka » 28 úno 2008 19:30

já taky krmím večer, jak Grega tak myši...on už je i na to naučený a vždycky už sonduje u dvířek :D ale třeba když je venku, tak mu dám piškot nebo něco dobrýho a každý den dostává taky zeleninku a podobně.
já, můj Gregorek, myšky a čičina
http://www.mahdis.webnode.cz
canis.ka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Gríšánek :-)

PředchozíDalší

Zpět na Krmení