Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co pije váš potkan?

Čím potkana krmit

Příspěvekod Elenloth » 30 říj 2006 10:09

Já Pepovi dávám normální vodu z vodovodu a když mi běhá po stole, tak se občas napije ovocného čaje nebo zředěného džusu. Vodu bych moc neřešila, z vodovodu je normální pokud je chutná.Všechno se teď moc řeší, podle mě je to lobby firem vyrábějících balenou vodu.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Tkanu » 30 říj 2006 12:23

Phoebe píše:Já jsem teď viděla rozhovor přímo s hygienikama a ti říkali, že voda z kohoutku je stejně dobrá ne-li lepší, protože balený vody obsahujou až moc minerálů, který zatěžujou organismus.

Mně napadlo dát panu Myšákoví občas do napáječky čaj, třeba fenyklovej nebo anýzovej na dobrý trávení, heřmánkovej proti rýmě :lol: , myslíte, že by mu to nevadilo?

Jsem taky příznivce vodky vodovodky, hygienické normy jsou pro ni ještě přísnější a připadá mi nemravné zatěžovat prostředí obaly od vody.

Myškám, když jsou nachlazené, dávám do napaječky pár kapek lipového sirupu a hned se to pčikání zlepší.
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Voda

Příspěvekod crazydaizy » 23 lis 2006 08:10

No já děvčatův vodu vodovodu dávát též. Máme hódně kvalitní.Když jsem jim dala oslazenej čaj s medem tak byla napaječka do půl minuty prázdná :? .
Myšičko myš poď ke mně blíž!
crazydaizy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mardotka » 23 lis 2006 19:28

Normálně dávám holkám vodu z vodovodu. Připadá mi zbytečné kupovat balenou, když vychlazená chutná stejně. Ale viděla jsem ve zvěráči prodávat speciální vodu pro domácí zvířata. Už si nepamatuju, co to bylo za zázrak, ale bylo to pěkně drahý. :!: Při představě, že bych jí měla kupovat i psovi na mě šly mrákoty. Onasis teda nejsem. :( :(
Mardotka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Diana » 21 led 2007 19:50

Já dávám myšce normálně vodu z vodovodu. Máme jí dobrou, občas jí piju i já,takže jí to dávám taky. Nějak si zatim nestěžovala :P

Zkusila bych jí dát ten ovocnej čaj, dáváte ho sladkej nebo bez cukru?Popř. kolik ho dát? :wink:
Petr Fletr pletl svetr. Pletl Petr Fletr svetr? Svetr pletl Petr Fletr....:))Pštros s pštrosicí a pštrosáčaty šli do pštrosačárny....:))
Diana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Escherichia » 21 led 2007 22:26

Diana píše:Já dávám myšce normálně vodu z vodovodu. Máme jí dobrou, občas jí piju i já,takže jí to dávám taky. Nějak si zatim nestěžovala :P

Zkusila bych jí dát ten ovocnej čaj, dáváte ho sladkej nebo bez cukru?Popř. kolik ho dát? :wink:
prosím tě, čaj jedině bez cukru....pokud jim chceš jednou za čas dopřát nebo při nachlazení, tak použij jedině med

Jinak myslím, že voda z vodovodu je vhodná (např. balená STOLNÍ voda je samých parametrů jako voda z khoutku), pokud kupovanou tak asi pramenitou, určo ne minerální
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod Nergita » 21 led 2007 22:27

Při nachlazení je dobrý průduškový nebo slabý černý čajík. Případně dávám slabý bilinkový dětský čajík.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Re: Kolik by měl potkan vypít?

Příspěvekod Cayro » 20 čer 2008 16:23

Můj Jerry taky pije podle mne jen málo. Občas si říkám, že musí mít žízeň, ale asi ne... Jinak by snad pil. Dokonce jsem si koupila kvůli němu průhlednou napaječku, kde jsou vidět bublinky, když pije, abych měla jistotu, že mu napaječka funguje. Asi jsem se nechala zblbnout odbornou literaturou, kde je uvedeno, že potkan vypije denně asi 150 ml vody... Ten můj tedy rozhodně ne. Dostává nicméně denně čerstvou mrkev, teď už jí i jablíčko, tak snad má vody dost.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Haslerka » 20 čer 2008 16:28

nj, ono to chce pokud možno nečíst tu "odbornou" literaturu co se u nás prodáva, byvaji tam dost bludy bohužel. Potkánek má vypít cca 20-50ml denně, 150 je logicky moc, to je jako kdyby clovek mel při váze 70kg(normovaha) vypit nejakych 15l..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Nefertity » 20 čer 2008 19:03

Moje starší holky vypijí dohromady denně jen 10ml, ale dlouhodobě pijí takhle málo, tak snad je to ok.. Mají hodně ovoce a zeleniny. Malé holčiny vypijí dohromady denně skoro 40 ml..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Haslerka » 20 čer 2008 19:08

samozřejmě čím víc stavnate stravy, tim min piji vodu, ja jsem mela jako mala morce co vodu vubec nemelo(samozrejme, že je nutny aby mělo, ale tehdy napajecky nebyly a v nejaky knizce jsem mela napsany, že pokud hodne stavnate stravy, tak vodu nepotřebuje), dostavalo prakticky jen trávu, zeleninu a ovoce(zrni taky skoro zadny) a dozilo se mi krasnych 8mi let...
ale zkratka pokud potkanek neni stary nebo nema problem s pohybem atd, tak bych se tím, že pije malo nijak nevzrusovala...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kukla » 20 čer 2008 21:07

My jsme na tom podobně jako O+O u Nef, tak 20-25 ml za dva dny zhruba, dneska jsem na to schválně koukala, když jsem se někde v nemocech dočetla o 25 ml na potkana a den. Ale když nechtěj, nechtěj, že jo, co s nima...
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Lavender » 28 čer 2008 11:34

Amadeo taky pije hrozně málo, taky si říkám, že mu to teda snad stačí, že třeba kdyby měl žízeň, tak by se pořád snažil tu napáječku oblejzat nebo tak :roll: ... No pro jistotu mu v pondělí koupím ještě jednu mističku a budu mu do ní dávat vodu, když bude běhat venku z klece.

A říkali jste, že neslazený čajík můžou taky ochutnat? Zkusím, jestli mu to bude chutnat.
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Re: Pití

Příspěvekod Kukla » 10 zář 2008 10:12

Stalo se vám někdy, že vaši potkani nechtěli pít nějakou určitou vodu? Nebo že by ze stresu nepili?
Proč se ptám: byli jsme asi před měsícem u rodičů, kde myšky bydlí v terárku. Snažila jsem se jim to co nejvíce vybavit, takže si myslím, že by těch pár dní tam rozhodně neměly strádat, ale přesto tam nejsou úplně spokojené, někdy mi přijdou i nespokojené, ale jak kdy. No a před měsícem jsme tam byli asi na 3 dny a myši celou dobu nic nepily. Mají tam stejnou napáječku jako doma, tak né že by neuměly, nechtěly ani čaj z hrnečku, prostě nic. Snažila jsem se jim dávat aspoň hodně šťavnatého jídla, ale ani tomu moc nedaly, prostě vypadaly vynervovaně. Po příjezdu domů se všechno okamžitě srovnalo, ale nebyly žíznivé, pily jako normálně. Při další návštěvě rodičů pily už normálně a teď při poslední zase nic :| Ale zas tam chodil v pokoji kocour, tak mohly být vyděšené, nejsou na kočky zvyklé.
A teď jsme byli na dovolený v chatce v kempu, myšky vypadaly v pohodě. Když jsme přijeli, dostaly do napáječky vodu, co jsem vezla z domova, protože umývárky byly daleko. A pak už jsem jim vyměnila vodu za místní, a opět se jí ani nedotkly. Po 1,5 dni jsem to psychicky nevydržela a dala jim do napáječky pomerančovou matonku a mohly se strhat, ale to mi přijde jako zoufalé řešení. Na jednu stranu si říkám, že kdyby měly žízeň, tak by přece vodu neodmítaly, ale nemám v žádném případě nervy na to čekat, jestli to je pravda...
Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo nápad, jak to řešit?
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Re: Pití

Příspěvekod Káča » 10 zář 2008 17:55

jo o prázdninách, když sem u babičky a potkani jedou se mnou nechtějí pít vodu z kohoutku! ani babička z ní nevaří, voda je dobrá tak akorát na mytí. je tam moc něčeho, i má takovou divnou chuť, třeba když si čistim zuby. tak nad tou ohrnuje nos i bábinky kocour Míša a radši chodí lemtat do potoka. proto když jedu k babičce tak se vždycky musim zásobit balenou neperlivou vodou :smi: :dozey: :lol: !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

PředchozíDalší

Zpět na Krmení