Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co pije váš potkan?

Čím potkana krmit

Co pije váš potkan?

Příspěvekod PekabOo » 20 bře 2005 17:22

Co dáváte potkankum k piti???
Chleb jsa upecen nikdy vice se nestane mouchou!
Obrázek
Obrázek
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Příspěvekod withoutme » 20 bře 2005 18:12

kactenka píše:Já těm svejm dávám jen vodu.Ale prodávaj různý pití :wink:

voni jako prodávaj pro potkany náky pítí?nebo sem to nák nepochopila.
speedyna dostává vodu,a občas se mnou pije čajík, a někdy upije i limču,pivo...
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 20 bře 2005 23:17

Naši taky pijou stolní vodu z napáječky, ale kolikrát, když jsou celej den venku, se jim nechce chodit do klece napít se, tak jim občas nabídneme to, co zrovna pijeme my ze sklinky/hrnku (většinou je to taky voda nebo čaj, někdy džus nebo šťáva) - a nebo si to najdou sami (mlíko, ochucená minerálka, kakao atd - někdy dokonce najdeme převrhnutou sklenici a velkou louži na stole - to ségra je takovej bordelář, co nechává pití na stole bez dozoru :lol: )
Taky mají hrozně rádi pivo a víno (ne že bysme jim to dávali pořád, ale tak jednou za měsíc, dva dostanou kapku k olíznutí) :) - nechápu, jak jim to může chutnat, takový hořký :)
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Stormy » 03 dub 2005 17:46

Me ji taky zerou..teda jen ten pbal kde je namalovana odmerka...potvory...jinak jim davam vodu z vodovodu, protoze jsem slysela, ze stolni voda je prej mnohem horsi nez ta z kohoutku....
Kdyz sme u toho chci se zeptat:
Jak dlouho vydrzi potkan bez piti???
Bude plny smutku, den bez zleho skutku...:o)
Stormy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 03 dub 2005 19:16

Stormy píše:Me ji taky zerou..teda jen ten pbal kde je namalovana odmerka...potvory...jinak jim davam vodu z vodovodu, protoze jsem slysela, ze stolni voda je prej mnohem horsi nez ta z kohoutku....
Kdyz sme u toho chci se zeptat:
Jak dlouho vydrzi potkan bez piti???

Asi záleží jaká stolní voda a jaká voda z kohoutku... Naše rodina (včetně potkanů) pije neperlivou Tomu, Rajec nebo Aquillu - tyhle nám chutnají nejvíc. Naše voda z vodovodu je pěkně hnusná, ale na některých místech může být dobrý zdroj, třeba voda z kohoutku u nás na koleji celkem ujde :)
A nějaký "no name" stolní vody můžou být taky hnusný, ale takový jsem nezkoušela.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Adéla » 04 dub 2005 20:11

Moji potkani pijou vodu z kohoutku nebo balenou, podle toho, jestli se mi chce do koupelny nebo ne :)
Nevím jak dlouho vydržej bez vody, ale jednou byli mojí blbostí bez vody 24 hodin a přežili.
Sežranou napáječku jsem měla jednou, zapomněla jsem večer doplnit a už tam bylo málo a nějak to asi nechtělo téct, takže potkani v pátrání po prameni prokousali skrze pletivo do napáječky díru.
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod P_u_g » 05 dub 2005 18:35

Já Ťapině dávám jen Pí-vodu. Je to voda přefiltrovaná přes spec. zařízení, který jí zbaví chloru apod. a ještě jí prý nabije positvní energií... No, zatím mi Ťapina v noci nesvětélkuje, takž je to dobrý... :lol: :wink:
:D Me and Ťapina are watching YoU!!! :D
P_u_g
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eleanthis » 06 dub 2005 17:05

Dávám vodu z vodovodu, pijeme ji všichni, tak co už.

Jinak občas mléko, v případech většího výskytu porfirinu u nosu heřmánkový odvar, někdy rakytníkový.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Morrigna » 21 dub 2005 19:20

Ja davam jen vodu d napajecky, kdyz na stole uloupi caj, trochu se v nem napije a pak umeje (caj sladim!), nekdy cucne domaci stavu nebo ovocny juice. Taky loudi sliny, tz maji vsichni strasne radi, to ji davam, i kdyz jsme dyl pryc bez napajecky.
Jinak obe moje holky pily vodu jen naprosto vyjimecne, tak jednou a par dni, protoze mely spoustu stavnate zeleniny a varene nesolene prilohy. Nova mala Tara pije hodne, ale domnivam se, ze si taky zvykne na prisun tekutin hlavne ze salatu, okurek, jablek a milovaneho jogurtu, uvidime.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Stormy » 24 dub 2005 14:56

tak já už si holky na víkendy kdy nejsem doma pojistila-loupila jsem další napáječku a musím říct, že z každý je upita necelá půlka...ale aspoň mám lepší přehled o tom, kolik toho vypijou a mám čistý svědomí že netrpí žízní. Teď mě tak napdá, že jsme už dlouho neměli jablíčko:o))
Bude plny smutku, den bez zleho skutku...:o)
Stormy
Růžovka
Růžovka

Kolik by měl potkan vypít?

Příspěvekod suzan.norton » 28 čer 2006 07:16

Jen jsem se tak chtěla zeptat, jaké mátě zkušenosti, nebo kolik si myslíte, že by měl potkánek tak průměrně denně vypít?
Já se totiž bojim, že naše Jenifer pije moc málo. I když je fakt, že je malá (asi 230 gr. a 5 měsíců). A je v pohodě, vypadá spokojeně. Z napáječky pije, ale minimálně. Pije nám i z hrnku, skleniček. Vodu, neslazený čaj nebo džus. Jenže neodhadnu kolik. Je teda pravda, že teď papká hodně čerstvýho ovoce a zeleniny, hlavně melouna miluje... Co myslíte, stačí to? Já bych za Jenifer pomalu běhala s napáječkou a nutila jí dodržovat pitný režim! 8)
suzan.norton
Skákavka
Skákavka
Potkani: Fízl
Ferin

Příspěvekod Tara » 28 čer 2006 07:36

myslim ze kdyz bude mit vzdy v kleci nebo v mistnosti v ktere bude ehat svoji misticku svodou tak ji nic nehrozi... :) a kdyz ma tolik cerstveho ovoce tak to uz vubec...kluci taky pijou malo ale vzdy maji tam kde jsou misticku s vodou a kazdy den maji take cerstve ovoce
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Laura » 28 čer 2006 09:36

Taky mám podobný problém. Taky se mi zdá, že Kulíšek nějak málo pije. Možná že je to tím, že už je starší...
Ale zase si říkám, že pokud má v kleci plnou napáječku a dostává často i tekutou stravu, že to snad nějak pokryje, to pití.
No určitě se sám od sebe netrápí žízní... Je v pohodě. Snad sám ví, kdy má žízeň... :)
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Make » 28 čer 2006 11:38

No přesně jste se do mně trefili.. Bunny po tom,co jsem jí začala dávat do napáječky vit.C(na posílení imunity,když brala 5 týdnů ATB),taky spotřebu omezila na minimum,teď jí to už nedávám,ale nezdá se mi,že by se to zlepšilo,snažím se jí to kompenzovat ovocem,zeleninou,ale když otvírám láhev s pitím,hned se žene ke mně,tak jí naleju do víčka,párkrát si sice lízne,ale pak začne to víčko hlodat a nezájem :evil: vodu v napáječce pravidelně měním,doufám,že se to zlepší :oops:
Be positiv:)
Make
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod suzan.norton » 28 čer 2006 11:46

Tak to vypadá, že potkani zas až tolik nepijou... No, mě asi dost zblbnul chlap, co mi prodával napáječku. Doporučil mi velkou s tím, že ta pro potkana vystačí na celý den. (Asi se jí chtěl zbavit!) No, tak jsem myslela, že to Jenifer za den vypije. No, při tom, jak pije, by jí to vydržela možná i na měsíc... :oops:
suzan.norton
Skákavka
Skákavka
Potkani: Fízl
Ferin

Další

Zpět na Krmení