Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co pije váš potkan?

Čím potkana krmit

Re: Co pije váš potkan?

Příspěvekod petra » 22 bře 2012 19:42

Mohu dát myšákům třeba neperlivou aquilu? Došla mi totiž kojenecká :lol: A z kouhoutku jim dávat nechci, máme ji hnusnou...
Čím více miluješ zvířata, tím více jsi člověkem
petra
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Gedžitka, Bibianka,Andělka
Za duhovým mostem: Albínka, Zoe

Příspěvekod chesterfield » 29 bře 2012 17:06

klidně
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod annajahoda » 10 srp 2012 16:08

Ahoj, moji potkani pijou většinou čistou studenou vodu, která se vyměňuje každý den. Kdyby si jim chtěla přilepšit,
tak ve zverimexu prodávaj takový speciální pití jmenuje se Aquadrink a to jim naředíš vodou a naleješ jim to do tý jejich lahvičky co mají na pití,
já jim to taky občas kupuju :-) A moc jim to chutná.
annajahoda
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jsme potkanci Verenica a Silindile z chovatelské stanice Lmg Rattery. Jsme pohodové a milé samičky, které nikdy neměly miminka a nikdy je mít nebudou, je nám 3/4 roku a máme spoustu potkaních kamarádů! Máme moc rádi naší paničku ;) Nejradši máme jablíčko a okurku a nemáme rádi banány, jinak nám chutnají potkaní dropsíky a rádi jsme venku na čerstvém vzduchu, ale jenom když je teplo! Jinak s námi doma žije ještě kočka, která nás kupodivu nechce lovit, ale jenom se na nás kouká jako na televizi, mimo ní ještě 2 pejskové.
Chovatelská stanice: Naši potkani jsou z LmgRattery

Příspěvekod p.hubicka » 14 bře 2013 19:04

Naše holky pijí vodu z kohoutku.. máme studnu a vodu fakt výbornou
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod Iuliette » 24 bře 2013 20:09

No já dávám potkanům normálně vodu z kohoutku. Jenže pár dní předem se kluci nejspíš nachladili při cestování, tak jsem jim ze zvědavosti uvařila konopný čaj s medem (samozřejmě z technického k.). Má obrovskej ohlas. Kluci ho milujou a hned za večer je vypitá půlka misky. :lol:
Iuliette
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Xeelee » 24 úno 2014 02:14

Potkanům bych tvrdou minerální vodu (byť kojeneckou) rozhodně nedával. I u lidí nadměrný pití minerálek způsobuje problémy, protože v týhle formě tělo neumí pořádně minerály využít a minerální soli se usazujou v kloubech, tvoří se z nich ledvinový kameny apod. Potkanům je jedno jak ta voda chutná. Oni její chuť vnímaj jinak než my. Pokud doma nemáte olověný trubky, tak bych to neřešil. Naopak bych řešil, že jsou malincí a v poměru k váze by přijímali mnohem víc minerálů v anorganický formě než člověk.

Já piju zásadně odtočenou studenou vodu z kohoutku. Je vždycky čerstvá, nelouhujou se do ní sajrajty z PETky (vážně, to jak se skladuje balená voda je příšerný, v chladu a temnu rozhodně není, často ani doma), nemnoží se v ní bakterie a i složením je podle rozborů většinou kvalitnější než u balený minerální vody z vrtů.

Řeknu vám ještě jedno malý tajemství. Levná balená pitná voda je stáčena z kohoutku. Teď už nevypadá tak levně, co? Takže tu nebrat nikdy a nikde, pokud máte na výběr.

Pokud vám nechutná voda z kohoutku, tak bych investoval pár tisíc do vodního filtru. Ta investice se vám za chvilku vrátí a uděláte něco pro sebe i pro vaše potkany.
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod Piškot » 17 bře 2014 10:20

Vodu :bash: :roflcry: A někdy čaj :lol:
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kukla » 04 čer 2014 20:45

Potkanům bych tvrdou minerální vodu (byť kojeneckou) rozhodně nedával.

Voda může být minerální, nebo kojenecká, v žádném případě obojí dohromady. Právě proto je kojenecká, že obsahuje málo minerálů.
Naopak bych řešil, že jsou malincí a v poměru k váze by přijímali mnohem víc minerálů v anorganický formě než člověk.

Oni také té vody mnohem míň vypijou, takže v poměru k váze by to vyšlo zřejmě nastejno.
Dál už s příspěvkem souhlasím a abych nebyla úplně moc OT, taky všichni, včetně potkanů, pijeme kohoutkovou vodu ;)
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Lucka Settenz » 08 říj 2014 11:04

U nás máme opravdu slušnou pitnou vodu, pijeme jí všichni včetně zvěřince. Myšani si libují i v čaji (echinacea, dětský průduškový..),zvlášť pokud je okořeňěn jitrocelovým sirupem, nechápu, ale budiž jim přáno. Mléko nechtěli.
Lucka Settenz
Růžovka
Růžovka
Potkani: Smečka potkaních holek
Elinka
Kačenka
Julča
Lola
Bára

Příspěvekod Ambra » 19 črc 2015 11:06

Moje potkanky majú vždy v napájačke aj miske studienkovú vodu (príp. odstátu/prevarenú z vodovodu, ak práve studienkovú nemám), potom každý večer spolu pijeme rôzne neosladené a nedochutené bylinkové/ovocné čaje a taktiež im často dávam rastlinné mlieka (mandľové, sezamové, konopné, vločkové, ..., len nie sójové - fuj x) ) - idú sa po nich utĺcť a sú veľmi zdravé a výživné, to všetkým odporúčam skúsiť. :D A ovocné šťavy. :) Každý deň raňajkujem ovocné smoothie, tak ak v ňom nie sú žiadne citrusy, trochu im dám - ale neviem, či sa to považuje za nápoj, alebo za akúsi kašu... :) A výnimočne pár kvapiek minerálky.
Ambra
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hoshiko a Kazumi

Příspěvekod marfysu » 17 zář 2015 09:35

Voda z napáječky, výjimečně čaj a dokonce chtěly kafe, ale to jsem jim nedovolil :D.
:loveit: Nechápu, jak někdo může chovat jiné zvíře, nežli potkana...
...potkan je nejlepší přítel člověka.
:bash:
marfysu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Penny, Bazinga, Hysterka, Blessie
† Bernadett

Příspěvekod lucka12 » 26 zář 2015 16:55

Dambo pije najmä vodu ale ked som ho mala vo výbehu v izbe a rozrial sa mi džús Dambo neváhal ááá pil . Mlieko mu tiež chutí ale trochu menej .... čaj a ani pivo a limonádu som mu zatiaľ neskúšala dať. Dambovy to úúúplne stačí :roflmao:
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Předchozí

Zpět na Krmení