Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Čím krmíme

Čím potkana krmit

Příspěvekod v. » 02 bře 2007 09:54

Já jen ohledně směsek:)

Jelikož jsem starej lenoch, tak směsi nemíchám, kupuju snad všechny speciálky pro potkany, co jsou a holky maj v kleci 6 misek, v každý jinou směs:) , protože každá žere něco jinýho.

Nejvíc asi chutná Xtra Vital, pak Whitte Mollen, pak Sluis, pak Prestige, ....

Ale už mi to s narůstajícím počtem krys začíná lízt do peněz, takže asi taky budu míchat něco domácího.
V.
v.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod refugee.ph » 07 bře 2007 12:07

z těch známějších jsem zkusila akorát Darwin a Sluis - Sluis trochu uspěl..ale žádný zázraky..u nás není skoro nic k dostání, Sluis sem objednávala přes net takže až dojde tak asi budu muset zkusit něco jinýho. míchání vlastní směsi by se mi asi nevyplatilo.. vločky nebo tak přidávám do druhé misky se zeleninou a těstovinama..[/i]
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 07 bře 2007 21:51

Já kupuju uuplne nejobycejnější krmivo pro morčatka i pro potkanky, 10kc/kg :whistle:
A do toho micham granule pro kocky, kornflake,vločky...a docela jim to jede 8)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod mikka » 07 bře 2007 23:04

haslerka píše:Já kupuju uuplne nejobycejnější krmivo pro morčatka i pro potkanky, 10kc/kg :whistle:
A do toho micham granule pro kocky, kornflake,vločky...a docela jim to jede 8)

taky to takhle dělám a holkám to šmakuje, prostě jim do toho namíchám všechno co najdu jako vločky, sušené ovoce, granule, tvrdý chleba,ořechy atd
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod refugee.ph » 25 dub 2007 11:05

no u nás je asi nejoblíbenější Sluis..ty "levnější směsi" absolutně nejedou..ještě mám schovanej Xtravital..vždy když jedu do většího města tak se tam snažím něco najít..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 25 dub 2007 11:10

u nás vyložeňě oblíbená směs není, vždy koupim, nějakou směs pro činčili - v lepším případě pro potkany (ale tu ve Slanym nemají) a stejně domícham oblíbenými pochoutkami.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Ka3na » 25 dub 2007 11:30

Ja nevim,me prijdou,co do slozeni temer vsechny ty smesi podobny, i kdyz pravda,priznam se,nijak zvlast jsem to nekoumala. Mrnousum jsem koupila v Tescu smesku pro hlodavce,pul kila za 11kc,Je tam psenice,zito,kukurice,proso,slunecnice,takovy ty zeleny granulky a nejaky barevny krupky,ktere me teda osobne v kazdem zradle trosku odpuzuje,prijde mi to takove umele :? No holkam jsme to tam dali,prvne padla slunecnice,pak kukurice a nakonec se pustily i do obili.To vite,hlad je hlad :roflmao:
Jinak dostavaji neco lepsiho,kdyz jsou venku u nas,jako jablko,banan,suseny kokos(ten miluji :) ),hrozno,syry atd.Vetsinou to,co zrovna jime my :P
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Tara » 25 dub 2007 13:43

nam nejede xtravital...ani ty nejdrazsi.-
moc nam chutna darling..nebo tak nak..kde jsou ususeny i sipky atd..
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Viktor » 25 dub 2007 13:46

Já zatím kupuju Darwin's Special, pro drobné hlodavce. Potkánkům chutná, nechají akorát pár těch zelených válečků, ale v tom pro drobné hlodavce jich je naštěstí jen málo... Akorát možná časem zkusím něco levnějšího, protože ta kilovka mě vyjde asi na 100 Kč :(
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod Viktor » 30 dub 2007 20:13

Tak, byl jsem v Bauhausu a koupil jsem tam krmivo pro drobné hlodavce od firmy Almika za velmi příjemnou cenu - 24 Kč / kg (vzal jsem rovnou dvě kila).

Narozdíl od dražších krmiv tam nejsou ty barevné dobroty, sušené ovoce ani oříšky, ale ovoce dávám čerstvé a místo oříšků dávam buráky, keré velmi levně kupuji na váhu. Je to zkrátka jen takový základ - pšenice, ječmen, proso, kukuřice, oves, slunečnice, hrách... Krmení nám chutná, tak u něj asi nějakou dobu zůstaneme (no, nekupte to ;) )
A rat that is a little faster, a little more careful, a little cleaner and a little smarter... is probably a half-wild rat
Viktor
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bývali: Piškot & Burák & Baylee & Garp & Hasky & Hanibal & Cesar & Kawi & Artuš & Kryštof & Barnabáš & Vendelín & Král Šalamoun

Příspěvekod Nefertity » 30 dub 2007 20:56

Já jen tiše závidím :x
Momentálně jsem koupila za 100Kč ani ne kilovku, byla jsem fakt zoufalá, nic mi nejedly, všechny směsi zůstávaly skoro netknutý... A oni potvory to pro změnu nežerou... No nevím, časem skončíme asi jen na čerstvým ovocíku, jo to ony můžou...ale zrní, granule, prostě to, co jim pánička shání, blé...
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Viktor » 01 kvě 2007 09:34

Mě přijde zvláštní, že to nechtějí. Možná to bude tím, že moji kluci byli na takový typ krmení zvyklí už úplně od malička. Dávám jim to jako základ a piškoty, buráky, sýr, vajíčka a ovoce dávám v malém množství jako doplnění stravy. A navíc jsou to chytré krysky hryzky a leccos si umějí v bytě sehnat samy :D
Viktor
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod mikka » 01 kvě 2007 10:10

To já taky mužu jen tiše závidět :oops: , ale asi si za to mužu sama, že jsem si tak holky rozmazlila. Moje zlatíčka žerou jen slunečnicová a dýnová semínka,kočičí granule,ovesné vločky a sušený babán a jablko tohle mají v misce pořád a během dne z toho uzobávají. Jinak hlavní jídlo jim dávám k večeru na které se holky těší a to mají bud vařené kuřecí nebo hovězí maso s přílohou bud těstovinovou nebo bramborovou s vařenou zeleninou :) .O víkendu mají ještě k tomu snídani v podání bud ovesné kaše nebo tvarohu s ovocem.....no já se ji mani nedivim, že zrní nechtěj :lol:
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Re: Krmné směsi - recenze:-)

Příspěvekod Veve » 29 srp 2007 08:53

Jako první krmení jsem koupila klasickou směs pro hlodavce, ale dost věcí z toho holky nechaly, tak jsem šmejdila různě po zverácích až jsem narazila na směs pro potkany od LOLO PETS a tu vyluxují beze zbytku :roflcry: Stojí okolo 30 Kč za krabičku (bude toho asi půl kila). V Trutnově jsem sehnala Xtravital - kompletní krmivo pro krysy s drůbežím masem. To mi holky až tak moc nechtěj papat, takže to míchám.
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Re: Krmné směsi - recenze:-)

Příspěvekod myjka » 13 zář 2007 10:54

JA teraz potvorkam miesam sluis a prestige plus nejaky doplnok zo zverokruhu pre hlodavce a zostavaju mi prazdne misky :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

PředchozíDalší

Zpět na Krmení