Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Čím krmíme

Čím potkana krmit

kvalitní krmení

Příspěvekod zulu » 26 říj 2005 16:58

zajímalo by mě které (jmenovitě) směsi prodávané v shopech jsou podle vás kvalitní. kupuju potkankám to co mají rády, ale co se týče kvality fakt nevím. většinou beru tukana - hlodavec speciál nebo něco od darwina. k tomu jim samozřejmě míchám i další dobroty...
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod withoutme » 26 říj 2005 17:16

já jim jídlo míchám sama.takže tam sou i samí dobrůtky.v nákym jinym příspěvku mám co to všechno obsahuje a soukromě ji pojmenovávám speedy rats-kompletní směs pro hlodavce :lol: kámoška ji ode mě i kupuje. jen by mě zajímalo jak se takový jídlo nák ,,desinfikuje", obilí, slunečnici, kukuřici ... mám zadáčo ale radši ji nechávám ,,přepalovat" v troubě
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod grendel » 28 led 2006 22:58

kupuju většinou německý Sluis přímo pro potky a v pohodě
:P
grendel
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Jingles » 28 led 2006 23:57

Já taky Sluis Superior. A docela žerou i ty granule, nad kterejma se v jiných směsích ofrňovaly 8)
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Mmagic.J » 29 led 2006 00:34

Já kupuju v Hornbachu směs pro činčily(na váhu) je o hodně levnější než balená směs a není v ní ta sušená tráva a mýchám s kornflakesama,wiskas granulema pro kočky s masovejma kapsičkama ,karotkový a sýrový dropsy,buráky,navíc ještě kukuřici a slunečnici(taky Hornbach),ov.vločky a burizónama pro hlodavce...to všechno do velkýho kýblu a máme krmení na měsíc :) A k tomu tak rúzně ..baví mě pro ně vymýšlet nová jídla :) tvaroh+jogurt..vař.vajíčko+ wiskas+paprika+tav.sýr+hermelín+madarinka...wiskas+ster.kukuřice,hrášek....čínský zalí+paprika+rajče+okurka+tav.sýr+hermelín :)
Mmagic.J
Malý potkan
Malý potkan
Chovatelská stanice: Magic-rat

Příspěvekod chesterfield » 31 led 2006 20:46

Já to většinou střídám, protože by mi měsíc to samé nežrali, našla jsem nějakou pro hlodavce s vojtěškou, má to svoje kouzlo, sežerou všechno a vojtěšku si poctivě nosí do budníku a stelou si ji tam. Nevěřila jsem valstním očím :shock: Jinak také něco i namíchám. A odkdy máme potkánky naše rodina začala jíst zeleninové saláty. Předtím to moc nešlo, ale když to těm myškám nakrájím vypadá to tak dobře, že pokračuji i pro rodinu (v trochu jiné složení :lol: )
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Izzy » 01 úno 2006 10:47

Já jsem teď naposledy koupila "Karmja dla šťurov" a ceklem jim to jede. Je to v krabičce a vyrábí to Poláci. Míchám do toho ale kvalitní granule pro kočky a jiné potkaní kokina 8)
Taky dostávají každý den kočičí konzervy. Ty jim moc chutnají a pěkně po nich rostou.
Izzy
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yggi z TazManie
Dorfus z Mousevile
Chovatelská stanice: Happy guinea pig

Příspěvekod Yurinka » 01 úno 2006 15:09

Naše obludky papají skoro všechno, zeleninu maj dokonce moc rády, ale asi nejvíc jim jedou různý variace na těstoviny a taky milujou ryby. Co se týče hlodavčího krmení, tak většinou kupujem Darwina nebo taky Apetit.
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Phoca » 01 úno 2006 22:55

:roll: ja davam potkaniciam Friskies pre skrecky, ale musim to prebrat-vyhodit hrach...strukovinam neverim! a veterinar mi poradil znacku PRESTIGE -Crispy Krok pre hlodavce...inak jogurt biely..no a mrkva..to je ich..ci uz surova alebo varena :) slnecnica - cim vacsia, tym lepsia :) a vo Friskies je dost velkaaa...lieskove oriesky a tvrdy syr...tvrdy chleba im zatial moc neveze :) a maju medovu tycinku na hlodkanie..v nej je psenica, slnecnicy atd...no a este mam kamen s mineralmi a stopovymi prvkami a karotenom :)
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Elenloth » 02 úno 2006 15:09

Izzy píše:Já jsem teď naposledy koupila "Karmja dla šťurov" a ceklem jim to jede. Je to v krabičce a vyrábí to Poláci. Míchám do toho ale kvalitní granule pro kočky a jiné potkaní kokina 8)
Taky dostávají každý den kočičí konzervy. Ty jim moc chutnají a pěkně po nich rostou.

Poláci dělají docela dobré krmiva a pamlsky,je to konkurence Vitakraftu a pod. Já jsem koupila ohlodávácí tyčinky od firmy Nestor - "Kolba dla gryzoni" a jsou moc fajn, Pepa na nich sežral dokonce i zrni,což je skoro zázrak.
A dneska sežral vařenou mrkvu z polívky,nestačila jsem se divit :lol:
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Čím krmíme

Příspěvekod Sedulka » 30 srp 2006 22:43

Prosím napište sem, jaké máte kdo zkušenosti se směsmi zrní. Ty moje potvory ne a ne je papkat...

Zkoušela jsem :

Darwin Special pro hlodavce se zvýšeným obsahem živin - to bylo asi nejůspěšnější, docela to zmizelo
Friskies pro křečky - totální nezájem
Granum pro hlodavce - taky totální nezájem

Přejmenovala jsem a značně promazala téma - nevi
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Tara » 30 srp 2006 22:54

Animals krmivo pro Krysu s prichuti kruty-kruta se moc nepapka,a celkove krmivo moc nesmakuje
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod mikka » 30 srp 2006 22:58

holkám nejvíc chutná krmivo Sluis pro potkany.Dostala jsem trošku od Jin pro Ivy a moc chutnalo i Taře.Akorát ho u nás nikde nemůžu sehnat :(
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Phoebe » 31 srp 2006 09:12

Já mám zatím nejlepší zkušenosti s ExtraVital pro "krysy". To oba kluci zbožňovali. Akorát trochu doplňuju o pšenici.

Sluis pro potkany - nezabralo
Animals pro potkany, prostě cosi polskýho - hrůza, divná směs s podivně obarvenejma kouskama, hodně prosa
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Mela » 31 srp 2006 09:21

Já zkoušela VITAKRAFT pro potkany,ale byla jsem naprosto odmitnuta.Takže jedině SLUIS. Nic jiného pro nás neexistuje.
Nauč se smát se slzami v očích,
pomalu jít,když pospícháš.
Nauč se pohladit zaťatou pěstí,
jedině tak Ti nikdo neublíží,
nevezme štěstí.

…Hlupákovi
přes rozum neprojdeš.
Mela
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Krmení