Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Slimačie vajíčka

Čím potkana krmit

Slimačie vajíčka

Příspěvekod Ambra » 28 led 2016 23:46

Prajem všetkým príjemný deň či noc,
dnes som si všimla, že moji dvaja africkí slimáci/achatiny zniesli už druhý krát, odkedy ich mám vajíčka. Keďže po 304 "maličkých" slimáčikoch skutočne netúžim, chystala som sa vajíčka rozpučiť ako minule. Odišla som po pučiacu lyžicu do kuchyne a keď som prišla späť do izby, uvidela som svoju Hoshiko, ako zvedavo ochutnáva jedno vajíčko. Nato začala šialene potriasať packami ulepenými od slizu... :oops: Každopádne ma myšlienka zjedenia slimačích vajec potkanmi dosť zaujala - načo nimi plytvať a zahadzovať ich do koša, keď by z nich mohol mať prospech niekto iný? (A teraz mi nikto nemôže vyčítať vegánstvo mojich potkaniek... majú kvalitné živočíšne bielkoviny zo slimačích vajec! :lol: )
Má niekto podobnú skúsenosť? :) Síce o tom vážne pochybujem, no radšej sa spýtam: nie je pre potkaníky takáto potravina nevhodná?
Čo som si všimla, tak ich ale ani veľmi nejedia, skôr ich baví rozhryznúť ich. :) (A majú zábavu aspoň na pol noci. :) )
- Ambra
Ambra
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hoshiko a Kazumi

Re: Slimačie vajíčka

Příspěvekod womi » 29 led 2016 11:13

rozhodně jim to neublíží. Koneckonců, proč je házet do koše? Vajíčka dej do mrazáku, za dva dny je rozdrť a posypej šnekům podestýlku nebo potkanům třeba do něčeho. Vápník :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Krmení