Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co zere vas potkan?

Čím potkana krmit

Příspěvekod Phoebe » 23 lis 2006 13:18

Pan Myšák dá zrní a tvrdýmu chlebu přenost skoro přede vším :? :shock:
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

moje

Příspěvekod Dinnuska » 24 lis 2006 09:53

.. noo tak Gonie zbožňuje piškoty,ale jako ve velkým. Bohužel je nedostává moc často. Dále zbožňuje jogurty, čímž mi udělal radost neboť je miluju taky..a pořád chroupe nějaký kolečka co je ve směsy pro potkyše . Ani nevim co to je ,ale může se po tom utlouct
Dinnuska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Petasek » 07 kvě 2007 13:00

No muj potkys je taky hodne vybiravy..ale ted mu nejak zacal chutnat papir :roll: tak nevim,jestli mu ve strave neco nechybi nebo tak..no a nemuze mu to nejak ublizit? :whistle:
Petasek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 07 kvě 2007 13:20

Pokud není na papíru inkoust, tak to by to nemělo vadit (teda možná ani ten inkoust :oops: ) Holkám dávám běžně čistý, z jedný strany potištěný papíry (rodiče je nosí z práce), potkani si s nima vystýlaj hnízdo (v kleci i to pod mojí postelí :whistle: ), jen se vyhýbám papírům, který jsou potištěný inkoustovou tiskárnou... A taky jsem myslím někde četla, že není dobrá tiskařská barva - noviny...
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Petasek » 07 kvě 2007 13:24

Tak to ja davan bud ubrousky,papirove kapesniky nebo toaletak.. :lol: no taky jsem si myslela,ze si z toho udela hnizdo,ale asi ho to nejak nenapadlo a radeji to papka.. :D
Petasek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 07 kvě 2007 13:29

Aha, já tě úplně nepochopila, taky dávám papírové kapesníky.. Holky to cupujou, a jestli to i trochu papkaj, nevím, ale nemyslím, že by to vadilo.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Hope 9.5.2008-14.10.2010

Příspěvekod Emillly » 17 kvě 2007 18:38

moje potkani žerou mrkev,zrní,ovesný vločky,chipsy,omáčky,vařený brambory i bramborovou kaši a knedliky,salámy,sýr,syrový maso,řízky,pečený maso,chlebíčky,zákusky,sušenky,chleba, čokoládu,a různý podobný věci,prostě to,čim se cpu já...
:wink:
a asi nejradši maj suchary,ale ty já nesnášim :lol:
Emillly
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod mikka » 17 kvě 2007 18:55

Emillly píše:moje potkani žerou mrkev,zrní,ovesný vločky,chipsy,omáčky,vařený brambory i bramborovou kaši a knedliky,salámy,sýr,syrový maso,řízky,pečený maso,chlebíčky,zákusky,sušenky,chleba, čokoládu,a různý podobný věci,prostě to,čim se cpu já...
:wink:
a asi nejradši maj suchary,ale ty já nesnášim :lol:

no nevim nevim :roll: ....tohle mi vůbec nepřijde jako vhodná strava :oops: Zákusky,chipsy a čokoláda :roll:
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Phoca » 17 kvě 2007 19:18

keby len tie zákusky, chipsy, čoko.. ale aj knedlíky, omáčky, pečené mäso.. :roll: uuf.. ja by som odporučila prečítať si nejaký web.. bebechu.. attilien..
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Nefertity » 17 kvě 2007 19:30

já občas dám taky trochu pečeného masa (vepřové, občas kuřecí, ale to spíš vařené)... od kosti, aby nebylo mastné....je to špatně? :oops:
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Hope 9.5.2008-14.10.2010

Příspěvekod vranitko » 17 kvě 2007 21:07

Emillly píše:moje potkani žerou mrkev,zrní,ovesný vločky,chipsy,omáčky,vařený brambory i bramborovou kaši a knedliky,salámy,sýr,syrový maso,řízky,pečený maso,chlebíčky,zákusky,sušenky,chleba, čokoládu,a různý podobný věci,prostě to,čim se cpu já...
:wink: a asi nejradši maj suchary,ale ty já nesnášim :lol:

no... asi budu hnusnej moralista, ale přidávám se na stranu Mikky a Phocy... ne vše co jíme my, lidé je zdravé... avšak neznamená to, že když riskujeme my, musíme riskovat i zdraví našich miláčků :wink:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Nergita » 18 kvě 2007 10:07

Emilly: ač si myslíš, že se u tebe potkani co se týče jídla mají dobře, tak se moc pleteš, cpeš je absolutně nevhodným jídlem. Co si takhle tady něco přečíst o krmení potkanů?
Podívej se sama, že potkany cpeš většinou nevhodným jídlem, příjde ti normální jim takhle huntovat zdravý???

Vhodný: mrkev,zrní,ovesný vločky, vařený brambory, sýr (jen málo), chleba (jen tvrdý)
Nevhodný: chipsy,omáčky, bramborovou kaši a knedliky,salámy,syrový maso,řízky,pečený maso,chlebíčky,zákusky,sušenky, čokoládu
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Ka3na » 19 kvě 2007 14:08

Tak nase holky by taky nejradsi papkaly vsechno,takze jsem nekdy nucena,pokud jim ja neco,co pro ne zrovna neni vhodne,zavirat do terarka.protoze jinak furt pochtivaj a kradou. A i kdyz jsem to resila tim,ze jsem si prichystala neco co muzou,tak to nechtely a nejvic je lakalo stejne jen to moje nezdravy koreneny a mastny jidlo :roflcry:
A taky jsem si vsimla,ze kazda ma jine chute,to ze Omega ji suseny kokos,jeste neznamena,ze ho bude tlacit Alfa :)
Ale jinak co se tyce zrni,to papkaj v pripade nouze,ale valecky vubec.Ja jim totiz do terarka nedavam vlastne nic jineho nez klasickou sypkou smesku.Zeleninu,ovoce a ruzne pamlsky dostavaji venku,kdyz to jim ja.
Ale jinak jsem se chtela zeptati,jaky je nazor na pazitku(jak jsem vcera zjistila muzou se utlouct :) ), hrasek a sterilizovanou kukurici? Muzou to nebo to nadyma v pripade hrasku a pazitky a v pripade kukurice,neni moc sladka?
A co se tyce chipsu a podobnych neszdravych veci,semtam kdyz jsem holky,hlavne Omegu,neuhlidala,tak jsem ji je musela pacit z tlamy :)
Tak se mi zda,ze me holky nauci zdrave vyzive :lol: ,abych se nemusela bat,ze az mi zase nejake jidlo ukradnou,ze to pro ne neni zdrave :roll:
A take jsem zjistila,ze maji rady dyni,rikam si,ze kdyz je to zdrave pro cloveka,co se tyce obsahu nejakych latek,tak to bude snad i pro ne :)
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Escherichia » 19 kvě 2007 15:29

tak naše holky každý den snídají jogurt, na to jsou již zvyklé...někdy do toho přijde trocha mysli.........a v půlce kokosového ořechu mají standartní směs pro hlodavce, která je tam prostě furt a většinou dostávají od večeře........naposledy měly vajíčko, brambor a zelené fazolky....takže samé zdravé věci :D a takovýto nezdravý, čím se tím cpu já a ségra, tak to do klece nedáváme, ale kdys po nás lozí a maj chuť, tak si holt zobnou, nevidím na tom nic špatného..........
a včera Bazalka papala čerstvou mátu......divila jsem se, že jí chutná..., až jí skákaly boule za ušima, jak si pochutnávala.........

Ka3no, myslím, že je krmíš dobře....nevadí ani dýně ani hrášek ani pažitka ani kukuřice, ale všeho s mírou a pozor na sterilované věci, těch bych taky raději dávala míň..........když ona jim ta kukuřice tak chutná, co..........my třeba kupujeme zamraženou a pak ji jen povaříme, potkanům oddělíme a sobě osolíme a dáme do salátu nebo jen tak :lol: :D
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Re: Co zere vas potkan?

Příspěvekod chesterfield » 30 srp 2007 18:48

Kupuju je také v Hornbachu, (při množství myšáku je to vhodné) ale zkoušela jsem jenom s masovou příchutí - je to u nás ovšem nouzové řešení, mícháj jim je do směsi co připravuji, Akorát Jurášek se po nich může utlouct. Myslím, že množství není zapotřebí řešit. Vzhledem k tomu, že já sfměsi hodně střídám a granule jsou jenom v některé z nich, tak to neřeším. ale jako výlučnou stravu bych to určitě nedávala-
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Krmení