Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

výživná strava pro vyhublou stařenku

Čím potkana krmit

výživná strava pro vyhublou stařenku

Příspěvekod Makushka » 04 zář 2014 08:36

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, či spíš inspirovat, čím vším lze hubeňoučkého starého/nemocného potkana nakrmit, aby mu to chutnalo, neměl z toho průjem atd.
Drobinka byla rachitička od narození, už jí jsou 2 roky a 4 měsíce a posledního asi půl roku trpí na otlaky na obou nohách, které jsme už ošetřovali všelijak, dokonce i operaci jsme zkusili, ale nic nepomohlo, maximální úspěch je, že už týden (zatím) nekrvácí. Trochu ale mokvají, takže ještě navíc ztrácí bílkoviny. Zatím jí denně podsouváme lžičku pribiňáku a podobně, ale mám dojem, že už to nestačí, leda by ho dostávala snad 3x denně, pak má ale tukový řídký bobky, který se rozmazávají.
Je mi jasné, že už asi dlouho nevydrží, ale chtěla bych jí ještě pomoct, zvlášť když je celkem spokojená a baští.
Potřebovala bych vymyslet něco, co není náročné na přípravu, je pro takovou myš chuťově neodolatelné a dá se uchovávat v lednici pro opakované použití - co mě tak napadá, burákové máslo, masová konzerva...?
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Re: výživná strava pro vyhublou stařenku

Příspěvekod chesterfield » 04 zář 2014 12:27

Makush já dávám stařečkům Calopet, je to výživná pasta v tubě a můžou se po ní utlouct. Jako doplněk pro tyhle stavy ideální
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Makushka » 06 zář 2014 10:42

Ahoj, díky, něco takového jsem měla na mysli - koncentrovanou energii a vitamíny. :-) Už jsem to objednala. Snad to bude té rozmazlené labužnici chutnat. :-)
Makushka
Moderátor
Moderátor

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod adahradska » 06 zář 2014 18:13

Ještě dávám staruškám kromě calopetky přesnídávky, ovocné i masovo-zeleninové, namočené vločky do toho, nebo různé obilné kaše a taky ty prémiové kočičí konzervy.
Chce to střídat, aby se nevyvinul ten průjem právě.
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Makushka » 07 zář 2014 10:13

Přesnídávky jsou právě málo kalorické, potřebuji do ní nahustit maximum energie + bílkovin na minimum objemu, na objem toho moc nesní. Tedy jak kdy a jak čeho. :-) Do ořechu párkrát kousne, z pribiňáku mixíku si vybírá tu část, na kterou má chuť (už mi jednou vylízala kakaový a vanilkový nechala úplně, to by jinou myš nenapadlo). Jako "odškodné" po zavazování nohou jsme používali Jesenku (zahuštěná sladká smetana), ta měla velký úspěch, ale výživově hlavně cukr a tuk a jinak nula, takže mi to nepřišlo vhodné na vysokomnožstevní konzumaci.
Zkusila jsem koupit i nějakou paštiku pro psy, ta vypadá poměrně trvanlivě, zatím většině myší chutná. :-) No a pak samozřejmě co dům dá, ale moc nevaříme... :-(
Makushka
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 08 zář 2014 05:28

možná ještě ty instantní kašičky pro miminka, myslím, že by tam mělo být také dost energie (ale nevím to) Ještě bych uvařila krupicovou kaši, dala do ní žloutek případně kousek másla.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod adahradska » 08 zář 2014 08:55

Nó, však já tam přidávám ty vločky... Naše starušky zatím moc nehubnou :pray: , ale podávám léky, tak ty přesnídávky a kaše se hodí, calopetku si zatím šetřím, až by bylo hůř.
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Makushka » 10 zář 2014 12:57

Díky za inspiraci, zavzpomínala jsem na dětství a připravila žloutek s cukrem, docela jí šmakoval. :-) Dneska jdu vyzvednou Calopet, tak to aspoň můžu nějak prostřídat, ten pribiňák jí už asi leze krkem. Je to občas trochu těžký, 8 myší pohromadě od vychrtlin po tlusťošky. :-)
Makushka
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 10 zář 2014 15:34

jo tak to bych si pošmákla i já. Když už nevím co by tak si to také umíchám. K té Calopece - oni toho moc najednou nesnědí, asi je to hodně hutné, takže nabízím častěji po menších oblizech.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Makushka » 17 zář 2014 11:10

Tak musím uznat, že i mlsné Drobině Calopet docela jede. Dovede toho sníst i poměrně dost. Trochu jakoby ožila a i když jí trčí kosti, je taková veselejší, babča naše opelichaná... Ale možná je to i tím, že ji teď netýráme ovazováním nohou, když ty otlaky, ač hnusné, nekrvácí. :-)
Makushka
Moderátor
Moderátor

Zpět na Krmení