Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prestahovanie fora

Všechno kolem technické stránky fungování fóra

Novy hosting mi funguje:

lepsie ako stary
5
24%
stejne ako stary
14
67%
je obcas pomalsi, alebo nedostupny
0
Žádná hlasování
mam s nim iny problem
2
10%

Celkem hlasů : 21

Re: Prestahovanie fora

Příspěvekod Sharkie » 25 úno 2012 05:26

moze sa mi ten "problem" v ankete ozvat, nech viem, kto/co to je? hlavne ci to nie je nieco dalsie, o kawi probleme viem a pokusim sa ho nejak riesit ;)

inac teda sme definitivne prestahovani, zmenila som aj registratora, tak sa moze stat, ze by to na chvilu vypadlo a niekomu forum neslo.. ale ip adresa serveru je stejna, tak myslim, ze by problem byt nemal (ale mozno sa mylim.. uvidime) :smi:

A aby som zrekapitulovala, preco sa to cele robilo:
- na novom serveri bezi teraz cisto len forum, moje veci su uz uplne oddelene
- oproti zdielanym 15GB priestoru na disku, ma teraz forum krasnych vlastnych 30GB, takze nevadi, ked sa rozsupnete s prikladanymi fotkami :lol:
- cenovo (pri platbe na rok) to teraz vychadza na 200 bez DPH, coz je polka ceny stareho hostingu (400 bez DPH), o ktory som sa delila s forom, takze to v podstate ostava stejne.. (ale vdaka oddeleniu ja nebudem doplacat teraz na beh fora a casom nebude forum doplacat na mna ;) a zaroven sme si vsetci polepsili)
- garantovana pamet RAM u stareho bola 384 MB, tu mame 1 GB - toto je pre nas najdolezitejsie kvoli velkej databaze (casom vyskusame zas indexovanie na cele forum, mohlo by to byt v pohode)
- pokial by nam RAM nestacila, da sa to VSETKO (nielen RAM, ale aj disk, cpu) zdvojnasobit pri zdvojnasobeni ceny (400 bez DPH).. na starom by nas to stalo o 700kc (bez DPH) mesacne viac, coz je pre nas nerealizovatelne (bolo by to 1100 mesacne bez DPH)
- dalsie plusy: novsi (bezpecnejsi) system, IPv6 adresa v cene, fungujuci mailserver (bude zriadenych par adries s @potkani-forum.cz), k dispozicii prehladne administracne klikatko, takze to tu cele moze ktokolvek trochu viac it zdatny po mensom zaskoleni kedykolvek prebrat.. a par dalsich :)

Dalsi plan teraz je (az bude zas trochu casu):
- obnovit zalohovanie
- updatnut verziu fora
- spojazdnit statistiky a monitorovanie
- mozno pribudne nejaka moznost galerky na fotky
- a zbytok sa nechajte prekvapit :)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Předchozí

Zpět na Doména, webhosting a ostatní technické záležitosti