Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Financování webhostingu,...

Všechno kolem technické stránky fungování fóra

Re: Financování webhostingu,...

Příspěvekod Sharkie » 15 kvě 2010 19:47

ok, ale teda nezavidim vam tu pracu s tym :roflcry:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Sharkie » 15 kvě 2010 19:48

PxNxDx píše:ano ano Pxí se hlásí jako pomocník k čemukoliv :wohow:

na to pozor, podobne hlasky by sa ti raz mohli vypomstit :whistle:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod PxNxDx » 15 kvě 2010 19:49

dle asertivních práv mám právo měnit svůj názor :roflmao:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod womi » 15 kvě 2010 22:37

technická, kam mám posílat předměty vhodné k dražbě? do sz ? :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Sharkie » 15 kvě 2010 22:46

akukovelk dalsiu debatu o aukcii smerujte sem: viewtopic.php?f=68&t=6884 ;)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 27 kvě 2010 19:31

Tak len male hlasenie, jak sa ma buducnost fora teraz :smi:

Momentalne mam zaplateny a funkcny vlastny VPS - nieco ako ked si kupite normalny webhosting, len s tym rozdielom, ze si vsetky sluzby (ftp, web, mail..) na nom spojazdnujem a nastavujem sama. Web a databazy mi tam uz bezia a funguju*, len este potrebujem rozbehat dalsich par sluzieb a otestovat ich, ze to bude v poriadku. Kazdopadne pokial to pojde tak pekne jak doteraz, tak budeme mat krasne nove miesto pre forum, bez obmedzeni na velkost db a hlavne by sme sa mali vyhnut takym tym malych chvilkovym vypadkom, ktore su na savane bezne.

A co je najdolezitejsie, ziadne neplanovane prekvapenia v buducnosti, pretoze vsetky obmedzenia na sluzby su v mojich rukach :)

Co sa tyka ceny, tak ked to podelim s mojimi vecami, vyjde to pre forum cca na tych 200kc mesacne bez dph ;) Na savane by sa cisto za forum kvoli db platilo minimalne tych 240** bez dph a stejne by sme mali kopu nie zrovna peknych obmedzeni. Jo a az budeme na novom, tak by malo forum fungovat "rychlejsie", pokial som to teda spravne pochopila :whistle:

Keby mal niekto nejaky dotaz, tak sa kludne pytajte ;)

*takze keby sa nieco stalo na savane, mozme sa nudzovo presunut okamzite
**mozno 360 bez dph, neratala som pocet suborov
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 20 úno 2011 03:04

Dala som dokopy financovanie hostingu. Povodne som hovorila, ze by forum platilo polovicu a ja druhu. Momentalne je ale situacia taka, ze forum vytazuje cca 95% hostingu systemovo a moje veci tam zatial lezia mrtve a este nejaku dobu budu. Aby som to trochu "vyrovnala" a zaroven uplne neporusila, ze budem platit polovicu, rozhodla som sa menit postupne pomer toho, kto kolko plati, cim sa dorovna vyuzitie servera v minulosti a v buducnosti, ked tam uz budem mat beziace veci aj ja :)

Stary hosting bol plateny cisto z mojich prostriedkov, aka to bola suma uz dohladavat nebudem. Na novom sa plati stvrtrocne suma 1440. Pociatocny podiel som nastavila na 3/4 forum, 1/4 ja, s tym, ze kazdy dalsi stvrtrok presuvam 5% na mna. Momentalne forum plati 60% hostingu, ja 40%. Tabulka je k nahliadnutiu zde: https://spreadsheets.google.com/ccc?key ... y=CN_tg9EN

Len pre info, jak je to s vyuzitim servera prave teraz:
priestor pre web a zalohy: forum cca 4 GB, ja 1 GB (zalohy fora priebezne presuvam zo servera k sebe domov)
priestor pre db: 550 MB forum (vratane orezanej testovacej verzie), ja nic :)
procesor a pamat vytazuje prakticky len forum, kedze moje weby nebezia a mail server stale nefunguje :oops:

V buducnosti rozmyslam nad dvihnutim hostingu, navysila by sa pamat aj procesor, co by umoznilo dalsi rast fora a menej vypadkov. Cenovo by to vyslo na 2160 na stvrtrok, s tym, ze z vyzbieranych penazi by sa platila max 1000cka a zbytok by som platila ja. K tomuto by doslo najskor o stvrt-polroka a rozmyslam nad tym aj kvoli dvihnutiu verzie os. Bude to ale kopu prace navyse, na co budem potrebovat hlavne cas a ten teraz naozaj nie je.

Pokial by ste mali ine navrhy, alebo nejake pripomienky, kludne dalej piste. Prijimam aj staznosti na nastavene postupne znizovanie na polovicu :)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 22 kvě 2011 23:57

zaplateny hosting na dalsi stvrtrok - ostavame este na nizsej variante, kde sme teraz, takze este na jeden dalsi stvrtrok peniaze z aukcie budu, aj keby sme sa potom presunuli na vyssiu variantu :)

len informacne:
  • pokial ostaneme na nizsej verzii kde sme teraz, tak sa z vyzbieranych penazi bude dalsie obdobie platit 720 Kc (1/2 z 1440)
  • pokial postupime, tak jak som pisala vyssie 1000,- Kc (coz je menej jak 1/2 z 2160 :) )

pri druhej moznosti by pre nas bolo viac pamate (coz najviac potrebujeme), 2 CPU, vacsi priestor na disku, novsi OS a celkovo by mal byt vyssi vykon :up: len to trosku pada na tom, ci budem mat cas, ale rada bych ten server aspon rozbehala niekedy pocas "prazdnin", aj keby sa presun mal robit neskor.. ten by sa uz ale dal spravil tak, ze by ste to vlastne ani nepostrehli :smi:

a este musim pochvalit firmu, kde sme - v podstate zrusili tu variantu 400 + dph na mesiac a nechali len dve vyssie, ale nova faktura teraz dosla nadalej na tu najnizsiu, ktoru uz neponukaju :smi: je mozne, ze to casom mozno zrusia, ale zatial behame na tom, kde sme boli a nikto nas nenuti ist vyssie alebo prec :up:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Zuza » 23 kvě 2011 16:15

Sahrkie to je super. Já mám pro příklad u Vodafonu taky tarif 12kč měsíčně, už ho nenabízejí, ale furt ho mám :whistle: :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 23 kvě 2011 21:34

Žralů, takže když počítám ten čtvrtrok, co je teď zaplacený a následující, na který ještě peníze jsou, máme peníze do konce roku? Takže by byla další aukce potřeba po prázdninách?
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Sharkie » 24 kvě 2011 06:34

to dalsie 3mes obdobie bude presne do 25.11. :) este sa niekedy predtym bude platit predlzenie domeny, ake to uz je teraz len cca 170 korun :)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 24 kvě 2011 09:03

Tak to by mohlo stačit udělat aukci od září. Tři týdny sběr a dva aukcování, v půlce října by byl konec a do konce října by byly prašule. :)
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Sharkie » 09 čer 2011 08:54

tak nepredvidana zmena :lol: narazila som vcera na zaujimavy hosting, ktory som sa rozhodla vyskusat na inom projekte a priznam sa, ze som vcelku zvedava, jak budu funovat :) pokial by vsetko slapalo jak ma, tak by som tam niekedy v lete na skusku testla db z fora :smi: zatial to vyzera hodne nadejne a aj ked sa mi sice stahovat vobec nechce, ale keby to klaplo, tak by sme tam za stejnu cenu, co platime teraz na nizsej verzii u aspone, mali dokonca vyssi vykon ako na tej drahsej verzii, kam som chcela casom prejst :smi:

Sharkie píše:len informacne:
  • pokial ostaneme na nizsej verzii kde sme teraz, tak sa z vyzbieranych penazi bude dalsie obdobie platit 720 Kc (1/2 z 1440)
  • pokial postupime, tak jak som pisala vyssie 1000,- Kc (coz je menej jak 1/2 z 2160 :) )

pri druhej moznosti by pre nas bolo viac pamate (coz najviac potrebujeme), 2 CPU, vacsi priestor na disku, novsi OS a celkovo by mal byt vyssi vykon :up: len to trosku pada na tom, ci budem mat cas, ale rada bych ten server aspon rozbehala niekedy pocas "prazdnin", aj keby sa presun mal robit neskor.. ten by sa uz ale dal spravil tak, ze by ste to vlastne ani nepostrehli :smi:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 09 čer 2011 08:57

To zní dobře. :bash:

Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa

Příspěvekod Sharkie » 09 čer 2011 09:14

uvidime :) bude tam hlavne o dost viac garantovanej pamate, dostupnost tvrdia, ze by mala byt kusilincek vyssia a niekedy tento mesiac planuju dvihnut konektivitu :smi: bonus je k ipv4 aj ipv6 adresa, takze budeme fungovat aj v novom internete* :roflmao:

ja som tam na skusku vzala teraz pre seba VPS za polovicnu cenu co platime teraz za forum a uz ten sa tvari, ze by mal byt vykonnejsi :lol:

* samozrejme zartujem, po bludoch v clankoch co sa sirili (nielen) vcera pri teste ipv6 sa fakt bavim :roflcry: koniec sveta je uz hoooodne blizko :lol:
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

PředchozíDalší

Zpět na Doména, webhosting a ostatní technické záležitosti