Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Webhosting+Domena

Všechno kolem technické stránky fungování fóra

Byli byste ochotni prispet???

Jasnacka...
18
72%
Snad i jo.podle toho kolik.
6
24%
Spis ne. Radsi si koupim pivo.
1
4%
Urcite ne.Nechte me bejt!
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 25

Webhosting+Domena

Příspěvekod PekabOo » 09 led 2008 03:18

Seznam darcu+vybrana castka...

eva.jingle - 100
zulu - 100
umeko - 200
ja - 100
Nelliss - 300
Nergita - 150
vranitko - 200
kozisek - 100
Cirien Brisse - 200
Veve- 100
celkem : 1550

6.10.08 - zaplacena domena 274Kc
10.10.08 - webhosting 393

celkem teda mame: 883 Kc....
:)

pokud jsem na nekoho zapomnel, nebo to spatne spocital, tak se ozvete.... ja vas pripisu a omluvim se :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zakladam tenhle topic abych predesel moznej budoucim problemum. forum mame poskytnuty zdarma a porad roste.to ze muzeme mit misto porad u keep.cz je jenom nase privilegium.... jenze mam obavu ze jednou to forum vyroste do takovy velikosti ze se budeme muset stehovat.... v uvahu prichazeji tri moznosti co me napadly...

prozatim nic v planu menit nemam..takze se nedeste nebo tak neco... jen mam par otazek..... :)

1] forum hodit ke me na webhosting kde mam svoje stranky.momentalne tam mam 2 GB mista... byla by to subdomena altf4.cz.to by nebyl problem.jen nevim jak stabilni domena to bude....to znamena ze jednou ji muzu nechat propadnout a forum by se opet muselo stehovat.....

2] koupit domenu (napriklad potkani-forum.cz) (.cz ted stoji asi 230Kc/rok) a data dat ke me...to znamena ze by to nebyla u me subdomena, ale melo by domenu vlastni, jenom data by byly u me... opet nestabilita.protoze se jednou muzu rozhodnout webhosting zrusit.pak by tu byl opet problem.ale ne takovej jako v pripade 1.. muselo by se navic ale platit este 30 Kc mesicne za vedeni dvou domen na jednom webhostingu u me jakoby....

3] poridit si vlastni domenu i webhosting.... domenu uz jsem zminoval...webhosting by prisel zhruba na 60Kc mesicne...ten co mam ja ted na svoje stranky.... vyhody: moznosti subdomen, nahravani souboru, vytvoreni galerii,mozna i portalu s clankama atd.... nevyhody.snad jen ty platby....

takze kdyz to shrnu....
vyhoda prvniho je ze to bude zadarmo..nevyhoda...subdomena a taky nevim jak dlouho to tak vydrzi...
u druhyho a tretiho je vyhoda hodne mista pro prilohy a ruzny soubory, popripade moznost rozvoje...nevyhoda...cena....

proto se ptam(muzete odpovidat jak sem tak do ankety)... byli byste ochotni prispet nejakou malou castkou?? pokud by se slozilo treba rekneme 40 lidi zhruba...a kazdej dal dvacku za rok (ja si to pivo klido odpustim :D)...tak by to vyslo na tech 800 na rok..pokud dobre pocitam (ale pocitam z hlavy a ve tri v noci.tak na to taky berte ohledy)...coz by ZHRUBA stacilo na ten webhosting+domenu... pocital sem to priblizne....tak berte ohledy.... :D

jo a este...nikoho nenutim...forum se pokusim zachovat tak jako tak...kdyz to pude spatne tak v naky odlehceny, prostorove nenarocny verzi....
Chleb jsa upecen nikdy vice se nestane mouchou!
Obrázek
Obrázek
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Re: Webhosting+Domena

Příspěvekod nevi » 09 led 2008 07:57

Za návštěvu doktora zacáluju víc, takže mně ta dvacka problém nedělá. Jsem pro doménu a webhosting.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod myjka » 09 led 2008 08:54

Som za poslednu moznost a kludne si to co zostane mozeme dat pol na pol ;) bude stipko :lol:
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Cirien Brisse » 09 led 2008 09:04

Jsem pro přispívání, vždyť je to malá částka a tohle forum za to stojí. :up:
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod eva.jingle » 09 led 2008 10:00

Jasně že jo :up:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod BinaX » 09 led 2008 10:07

taky jsem pro přispívání..
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Příspěvekod Veve » 09 led 2008 10:21

taky jsem pro přispívání
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Sharkie » 09 led 2008 10:48

Robiť subdoménu na fuknčnom inom projekte mi príde úplne nezmyselné. Keď už tak zarezervovať vlastnú doménu druhého rádu s rozumným menom, ktorí si ľudia ľahko zapamätajú.
Dnes už doména stojí pár korún a úprimne povedané, pokiaľ chceš udržať fórum aj naďalej, tak by som doménu regla hneď, prípadne zatiaľ len ako dns park u nejakého aspoň trochu spoľahlivého hostingu a zatiaľ ju kľudne nechala smerovať sem, kde môže stále fungovať fórum, kým sa nezoženú sponzori ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Haslerka » 09 led 2008 10:54

já klidne prispeju, ale taky muzu nabidnout svuj hosting(kdyz by se koupila domena), mám momentálně cca 15GB prostoru volneho, takže žádný problém s místem...platim 1200za rok a byla by skoda to misto nevyuzit:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod vranitko » 09 led 2008 11:03

Já jsem ochoten taky klidně nějakou tu korunu přispět...

Jenže jsem na druhou stranu skeptik - Peki chce přesouvat fórum kvůli tomu, aby urdžel dlouhodobý běh fóra - kouká do vzdálenější budoucnosti - což je dobře. Jen se musí počítat s tím, že ceny všeho stoupají a myslím, že tyhle služby nebudou vyjímkou.

Když tu dneska řekne deset lidí "ano budu přispívat" řeknou to i za dva roky? Za pět let? Proti tomu se dá logicky namítat, že za těch pět let už tu bude třeba úplně jiná sestava nových lidí a ti taky budou ochotní přispívat. Jen mám ve zvyku ukazovat i na druhou stránku věci, než jen "Hurá jdeme do toho".

Poslední věc - teď řeknu ano, jsem ochotný přispět, ale znáte jak je to se srazy, dostanu se na každej x-miliontej a nejsem sám... Je Pekáč ochoten to především táhnout z vlastní kapsy a pak doufat, že se mu ty penízky opravdu skutálí zpátky? Vím jaký je problém s vybíráním příspěvků, které jsou povinné a mají stanovený čas - ať už v Junáku, nebo v České astronomické společnosti ( potažmo naší mostecké jednotky ). Není to tím, že lidé nechtějí zaplatit, jen že - na to je ještě čas, jo hned zítra... atd. :roflcry:

Jak říkám, nejsem proti a sám bych přispěl. Jen ukazuji druhou stránku věci, protože s tímhle vším se musí počítat.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Sharkie » 09 led 2008 11:15

Nejaké peniaze by sa dali získať reklamou na rôzne obchody, čo predávajú veci pre hlodavce ;) Nemusí byť veľká a mohlo by to zaplatiť aspoň niečo, kým by sa zozbierali peniaze... ináč by som to určite nerobila ako pravidelné vyberanie 20 korún od každého, čo môže trvať naozaj dlho a byť o nervy, ale skôr ako sponzorské príspevky, čím by sa aspoň zaplatil hosting na dlhšie dopredu ;)

edit: Ináč reklama sa tu už robí rôznymi linkami priamo na konkrétne produkty, o čo by sa dalo oprieť a ponúknuť im možnosť sponzorstva ;)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod PekabOo » 09 led 2008 12:52

no....vranitko... ceny nahoru nepujdou...tyhle sluzby se stavaji cim dal dostupnejsi...a tim padem i levnejsi a kvalitnejsi....
kdyz si vezmu ze pred par lety sem platil stejnou cenu za hosting 100MB skoro bez jakejchkoliv sluzeb, tak je mi z toho az uzko :D
takze nakyho zdrazeni bych se nebal...
a pokud tu za rok nebudou lidi co budou chtet prispet, tak to presunu zpatky na nejakej freehosting a upravim podle toho, popripade vyresim jinak.... ;)

ten prispevek me napadl treba tak ze by se to vybralo treba na srazu a pak nekdo s kym bych se videl by mi to dal nebo poslal na ucet pokud by mu to nedelalo problemy..nejak najednou to nema cenu vybirat...pze slozenky nebo bankovni prevody takovejch malejch castek sou k nicemu a drahy....

Haslerka: kde hostujes?? a je tam mozny mit dve domeny najednou na jednom hostingu??

ta reklama by taky sla...ale na forech vetsinou nebejva moc zadana.... ale pokud by nejaka nabidka byla...tak nein problem to sem umistit..... ;)

a este poznamka... abyste natvrdo nepocitali s tou dvackou...samozrejme..zalezi kolik se nas sejde a jakej sezeneme webhosting.... ale doufejme ze to bude co nejnizsi....abysme si mohli pak dat treba este i to pivo :D
Chleb jsa upecen nikdy vice se nestane mouchou!
Obrázek
Obrázek
PekabOo
Pan Administrátor
Pan Administrátor

Příspěvekod eva.jingle » 09 led 2008 13:09

a este poznamka... abyste natvrdo nepocitali s tou dvackou...samozrejme..zalezi kolik se nas sejde a jakej sezeneme webhosting.... ale doufejme ze to bude co nejnizsi....abysme si mohli pak dat treba este i to pivo :D[/quote]

Jejda i to pivo bych zaplatila,jen ať forum pěkně frčí-kam já,žena na mateřské,bych se chodila vykecávat o potkanech?Maminy na pískovišti by mě s potkaníkama hnaly :roflcry:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Sharkie » 09 led 2008 13:22

PekabOo píše:zalezi kolik se nas sejde a jakej sezeneme webhosting.... ale doufejme ze to bude co nejnizsi....abysme si mohli pak dat treba este i to pivo :D
Hm, tak s tým si dovolím trochu nesúhlasiť. Tie najlacnejšie hostingy nebývajú spoľahlivé, padajú, pchajú si tam vlastné reklamy namiesto normálnych stránok... alebo nedovolia traffic, čo sa tu môže vyskytnúť. Príde mi lepšie si nejakú tú dvacku priplatiť ale mať istotu, že to bude fičať a ak nie, tak sa niekto zodpovedný postará o nápravu. Sú hostingy, ktoré svoje chyby úplne ignorujú a tvária sa, že žiadne nie sú, prípadne mažú sťažnosti klientov, aby sa o nich nevedelo... ale to sem nepatrí, len som chcela vyjadriť svoj názor, že nie vždy sa oplatí príliš šetriť.

edit: omyl v quote
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Sharkie » 09 led 2008 13:27

PekabOo píše:no....vranitko... ceny nahoru nepujdou...tyhle sluzby se stavaji cim dal dostupnejsi...a tim padem i levnejsi a kvalitnejsi....
kdyz si vezmu ze pred par lety sem platil stejnou cenu za hosting 100MB skoro bez jakejchkoliv sluzeb, tak je mi z toho az uzko :D
Jojo, môžem potvrdiť, platím si momentálne 5 domém a 3 rôzne hostingy a mám pocit, že ma to celé vyjde lacnejšie ako ma stála kedysi moja prvá maličká doména ;) A služby sa nedajú porovnať.
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Další

Zpět na Doména, webhosting a ostatní technické záležitosti