Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Údržba a vylepšenia

Všechno kolem technické stránky fungování fóra

Údržba a vylepšenia

Příspěvekod Sharkie » 04 pro 2013 19:19

Dnes došlo k pár zmenám (aj vďaka kolegovi z práce :up: ), ktoré by mali zlepšiť beh serveru. Keby sa náhodou objavil nejaký problém, tak mi dajte vedieť. A pokiaľ si všimnete napr zrýchlenie alebo iné zlepšenie, kľudne dajte vedieť tiež, určite to poteši ;) Aj preto to píšem sem, kde môžete ďalej reagovať.

Plus máme teraz na 14 dní zdarma rozšírený monitoring jednak serveru a potom aj fóra, takže podľa výsledkov prebehnú v budúcnosti ešte ďalšie úpravy. A pokiaľ by sa podarilo, skúsim behom tejto doby stihnúť upgrade fóra na vyššiu verziu. Pokiaľ nie, tak až po Novom roku. Tak či tak to bude dopredu oznámené, kvôli výpadku.

Ďalej bude treba v budúcnosti vyriešiť:

1. automatické zálohovanie db aj najhraných súborov - mám v pláne využiť oddelený wedos disk, ktorý máme zdarma k serveru
  2. skúsiť inú možnosť indexovania príspevkov kvôli vyhladávaniu, najlepšie úplne mimo fórum, ak to pôjde - toto je hlavný zdroj problémov, už sa zas blížime k 600MB
  3. trvalý rozumnejší monitoring - to čo máme teraz na chvíľu free nám ostane v orezanej verzii a zatiaľ neviem, nakoľko to bude použiteľné
  4. jednoduchší spôsob upgradov - aktuálne sa to vždy komplikuje a zdržuje vďaka rôznym prídavným veciam, čo tu máme a aj kvôli našim úpravám kódu (asi cez github, už mám platený účet)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Re: Údržba a vylepšenia

Příspěvekod Sharkie » 27 led 2014 15:43

jedna dobra sprava ;) od unora wedos navysuje kapacity na vps pri zachovanych cenach, takze sa nam zdvojnasobi ram z 1gb na 2gb, takze uz by nemal byt problem ani s rastucou db :yes: nejaku dobu nebudeme musiet mazat chitchat :lol:

inac server stale drzi stabilne vykon :up: nejaku udzrbu to este bude chciet, ale bohuzial, stale to bude musiet este pockat
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Re: Údržba a vylepšenia

Příspěvekod Plamínek » 14 led 2016 13:30

Ahoj, napsala jsem odpověď v diskuzi ventilátoru "rozlobenosti" a když jsem ji poslala (o zklamání z e-shopu) tak ji nevidím. Odpovídala jsem na teď 2. příspěvek od konce, mezitím tam přibyl příspěvek od tebe a můj tam není. Stalo se mi to již podruhé. Myslíš, že by to mohla být chyba někde v SW ? Promiň, že otravuji. Díky
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Zpět na Doména, webhosting a ostatní technické záležitosti