Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plachý potkan z CHS

Jak potkana ochočit?

Re: Plachý potkan z CHS

Příspěvekod Frog13 » 28 bře 2013 19:43

Tak dneska zaznamenávám určité pokroky. Ozbrojen kuchyňskou chňapkou se vrhám na nebohé zvíře a ňuhňám ho, aby si trošku zvyklo:D A ono to možná funguje. Ani se nepokusila kousnout, naopak drží a občas mi cvaká zoubky:)) Bez chňapky jsem to zkoušel trochu taky a nekousla. Otázkou je, jestli jí spíš není příjemná ta chňapka než moje tlapa:D Ale v každém případě už to mi přijde jako posun k lepšímu. A ještě něco, ta malá potvora si myslí, že rukavice v chňapce je výtah do nové vyhlídky. No nevím nevím, jestli nezačnu vybírat vstupné:D Jsem jí koupil v domácích potřebách takový malý umělohmotný košík a přidělal do rohu klece. Ještě nezjistila kudy se tam leze ani jak pryč, ale ruka to zatím jistí. Jen se bojím, aby zas nefrnkla, vždycky po té ruce leze ke dvířkům a zas tolik jí ještě nevěřím:D Připojuji jednu fotku (víc asi nepůjde), ať vidíte sami, co mám za zlobivku:)
Přílohy
Hopka3.jpg
Hopi a její nový domeček:D
Hopka1.jpg
Hopka2.jpg
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 bře 2013 20:12

je moc krásná :love:
vidíš ono to pujde....a myslim si že pokrok je i tím, že si měl chňapku a nebál ses na ní sahnout...já prostě trvám na tom že zvířata jsou na tohle vnímavý...lidi taky, ale neuvědomují si to.... ;)
hlavní je, že si našel svůj způsob jak na ní a funguje to...jen tak pomalinku dál a budete správná dvojka...a do košíku se brzy lízt naučí, jsou to mršky vychytralý...:-D
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Frog13 » 28 bře 2013 20:24

Snad jo. A ono v tý chňapce, já na ní ani nemusím šmatat rukou. Ta chňapka je volná, takže kdyby kousla, někdy kousne do práznýho:D Ale zkouším i pěkně prstama. A do košíku už leze sama:D Akorát neví někdo jak to udělat, aby ta potvůrka nechtěla furt do dvířek a ven? Já bych jí vážně nerad zase naháněl. Rád bych jí nějak naučil, že ven nesmí, pokud jí to nějak nenabídnu třeba po ruce nebo tak. Ale to chci asi moc co?:D
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 bře 2013 20:28

tak tohle jsem moje myši nikdy neučila a ani nevim jestli to jde :smi: u psa bych věděla, ale u potkana mi přijde, že to asi moc nepujde.....klec nemáš moc velkou tak si jí asi dej na stůl odkud nikam neuteče...ale třeba ti tu někdo poradí něco jinýho... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Frog13 » 28 bře 2013 20:33

Dnes jí nebudu zas tolik zlobit, bylo mi řečeno, že to má být pomalinku nenásilně, tak mám čas:) Zítra nebo o víkendu možná zkusím dát stranou monitor a tiskárnu a uvidíme. Ze stolu vlevo nemá kam utéct a vpravo by to teoreticky mohla vzít přes klec na postel nebo na druhý noční stolek. A pokud se neodváží hupsnout dolů asi 40 cm, tak by to mělo být v pořádku. Jen se bojím, aby to nevzala přese mě a přes židli jako minule. Ani sám nevím, jestli skočila dolů sama, nebo spadla, nebo jsem jí já pustil, ale jednou mi to opravdu stačilo:D

A teď se nechala v košíku hladit od hlavy po prdelku, až poulila očíčka a div že jí nevypadly zoubky:)) A po chvilce s chňapkou i holou rukou. Kdybych pak neštrejchnul dvířkama, možná by i usnula:)
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 28 bře 2013 21:33

já si myslím, že to je fajnový pokrok a další už by se měly zaznamenávat v jejím tématu v potkanech :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Frog13 » 02 dub 2013 09:29

Ok, asi založím vlákno oběma. Jen co se dočkám:D
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 dub 2013 09:47

se mrkni do potkanů, máme tam vždycky vlakno pro celou naší smečku... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Předchozí

Zpět na Ochočování