Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plachý potkan z CHS

Jak potkana ochočit?

Re: Plachý potkan z CHS

Příspěvekod p.hubicka » 27 bře 2013 14:47

No já osobně sem por násilnou metodu protože bych to za 1. nevydržela se jen koukat 2.to u mě zabralo :)
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod Frog13 » 27 bře 2013 14:49

Díky násilný metodě jsem jí včera hodinu a půl honil po pokoji:D
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod p.hubicka » 27 bře 2013 14:54

si někde udělal chybu :D
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod womi » 27 bře 2013 15:21

Frog13 píše:I po tom včerejším nahánění? Někde bylo, že jednu špatnou zkušenost může mít mimčo nadosmrti v paměti a už bude vždycky narušené:( A která jiná, než ta včera by to měla být? Nahánění po celém pokoji, lákání na pamlsky, odsouvání nočních stolků a snažení ho lehce vystrčit ze spáry. To musí rozhodit i dospěláka:(

ale houby, když jsem přinesla mimino od chestefield, zdrhla mi ještě s druhým z postele (se stačilo otočit, potvrory jedny :lol: ) a naháněla jsem je koštětem :roflcry: Následky to nezanechalo :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Frog13 » 27 bře 2013 15:23

Hehe, hele Womi kdy ty to vidíš s těma mimčama? Máš odhad, kdy se narodí, resp. kdy budou k odběru? Chovatelka na mě tlačí aby byla kámoška co nejdřív (což chápu), ale jak charnel, tak tohle je hrozně za dlouho:(
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 27 bře 2013 15:35

Frogu nečekej dohodu, každý má jiné metody a zkušenosti a co potkan to jiná povaha. Mimnko jsem již také honila koštětem, odtahovala linku a jediný co z toho měl na celý život následky jsem byla já :lol:
Neboj uvidíš že po čase když budeš mít holčičku na klíně a tohle ji budeš číst už bude vše OK. Holt to bude trvat trošku déle. S tou návštěvou u chovatelky je dobrý nápad, škoda, že tu svojí mršku nemůžeš mít sebou. Ale možná u ní uvidíš ostatní treštiprdla a jak s nima zachází a pomůže to. Držím Vám oběmapalce
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod womi » 27 bře 2013 15:57

mimina čekám tak ve středu, tedy za týden, pak cca 5 týdnů u matky, takže odběr až za 6 týdnů.
Přemýšlím, kdo má teď mimina k odběru

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Frog13 » 27 bře 2013 16:40

Hm, to je za strašně dlouho. Jako já bych nespěchal, ale pro tu mojí by to asi bylo blbý:( Náhodou stanici Catalea znáte? Má vymazlená mimča, nebo se jí mám vyhnout:D Ta by měla jednu holčičku za dva týdny.
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 bře 2013 17:14

já ti říkám, že každej má jiný metody... ;) ty jsi ale na ní až moc úzkostlivej a to se prostě někdy stane, že potkan uteče a to že si jí dostal zpátky je jen pro její dobro....nemůže takhle malá běhat volně, když nevíš kde je...

takovýhle traumata bys jí musel dělat pořád, potkani nejsou zas tak psychicky ani fyzicky křehký, že bys udělal jednu chybu a konec....takže klid a hlavně si nenech nadávat jakej jsi trotl....možná to s ní neumíš, ale snažíš se a nijak jí extrémně neubližuješ... a věř mi tohle není velký sousto, jen potřebuješ pár základů a nebát se, být trpělivej, vytrvalej a důslednej a pujde to.... ;) to že je to mimčo takhle bojácný nemusí být chyba chovatelky, ale nutně nemusí být ani tvoje....to se prostě občas stane... :dozey:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Frog13 » 27 bře 2013 20:15

Tak předně mohu chovatelku pochválit za přístup. Byla na mě hodná, potykali jsme si, ukázala mi ubikace.. No prostě správný přístup bez vyčítání apod. Probrali jsme její zlobidla, ukázala mi, jak je většina z nich vymazlená, především kluci teda, a pokecali jsme o všem možném. Je tedy fakt, že maminka té mojí je akční torpédo a na mazlení moc nebyla, ale také se nechala ošmatávat a lezla do mikiny. Ale je prý spíš akční průzkumnice jako většina holek no. Zatím jsme se dohodli, že mám počkat alespoň dva týdny nebo nejlépe měsíc a když se situace pomalu nezlepší, tak potkanku možná vrátím a buď si u ní nebo jinde vyberu jinou, resp. jiné, resp. kluky. Přecijen ti jsou asi opravdu mazlivější a já chci spíš to hemžení za trikem u televize než nějaké pouštění po pokoji. To u mě moc nejde, leda na postel apod:(

K řešení problémů. Zatím na ní mám být hodný, nestresovat ji, nevyndavat ji násilím z klece a nechat ji ještě rozkoukávat. Že jsem měl asi smůlu na citlivější povahu, která se projevila až po odebrání od ostatních atd. Mám jí dávat z ruky pamlsky, občas ji třeba i jemně pohladit, ale raději v nějaké pevnější rukavici či chňapce. Kdyby kousla, tak aby neprokousla a já necukl. Prý musí pochopit, že kousání jí je k ničemu a musí se smířit s tím, že na ní chci sáhnout a neublížím jí. No, logiku to má. Ale to kousání si myslím, že stejně není ze strachu a třeba včera při tom dost drastickém nahánění mě ani nerafla, ani to nezkusila. Tak třeba jí už došlo, že nemá důvod. Nevím no. Každopádně by to chtělo kamarádku co nejdříve a 6 týdnů, kdy by měla Womi mimča k odběru je asi moc. No, uvidíme. Nejraději bych měl od ní, ale jestli to je takový problém, budu muset sehnat jinde:( Předjednané je u Charnel, ale projede se přes půl republiky a je to taky až v půlce měsíce nejdříve, tak pořád dumám, jak to udělat jinak. Teď mi psala CHS Ze svahu, že mají jednu dlouhosrstou, ale nevím, jestli to není nějak náročnější na péči atd. A ještě mě napadla CHS Catalea, možná má ještě jednu holčinu k odběru. Ale té jsem ještě nepsal. Tak nevím. Myslíte, že těch 6 týdnů je opravdu moc? Případně prosím doporučení na ještě jednu opravdu hodně mazlivou holčičku, která je k odběru a byla by hodnou kamarádou pro tu mojí. Snad to není moc dlouhý a předem děkuji:D

Jinak ještě k té mojí plašandě. Vesele mi dnes brala z ruky banánek i piškotek a nechala se nalákat až k dvířkům. Tak snad její psýché opravdu neutrpěla:P
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 27 bře 2013 20:32

já osobně tedy taky nenutím mimina z klece, když nechtějí.. na druhou stranu je zase nemám samotný.. tam nemůže od ostatních okoukat, že se vlastně nic neděje.. kámošku bych rozhodně pořídila co nejdřív.. jestli už teďka je tam strašně vystresovaná..

dlouhosrstej potkan je jen trochu chlupatější.. jako morče vážně není :roflcry:

jinak chs Catalea má někdo odtud z fora.. jména ti ale bohužel neřeknu :oops:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod womi » 27 bře 2013 21:53

Frog13 píše:Hm, to je za strašně dlouho. Jako já bych nespěchal, ale pro tu mojí by to asi bylo blbý:( Náhodou stanici Catalea znáte? Má vymazlená mimča, nebo se jí mám vyhnout:D Ta by měla jednu holčičku za dva týdny.

Báru můžu doporučit, je moc milá, snaží se a nikdo pokud vím neměl žádnej problém s miminkem od ní.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 bře 2013 22:14

já si myslim, že rukavici bys na ní potřebovat ani nemusel.....stačí jít na ní jako včera, rozhodně a bezestrachu a bude to v pohodě a kousat do krve nebude... držim palce s ochočováním a výběrem mimča...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Frog13 » 27 bře 2013 22:25

Poslušně hlásím, že moje ušanda je od nynější chvíle bezdomovec. Krize si nevybírá a i potkani musí splácet hypoteku. Hopka nesplácela, tak jsme jí domeček zabavili:D Ale dostala piškůtek:D A dotaz, je nutné tam dát nějakou tu hamaku, nebo zatím je lepší mít to jako holoklec? Má tam zatím jen pár hadrů co měla v domečku.
Naposledy upravil Frog13 dne 28 bře 2013 08:42, celkově upraveno 1
Frog13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 27 bře 2013 22:38

Hamaky a hračky tam mít může, do těch se nemůže schovat :D
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší