Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

stres z procházky?

Jak potkana ochočit?

stres z procházky?

Příspěvekod p.hubicka » 16 bře 2013 20:46

Ahoj, dneska sem vzala holky ven... no strašně mě zes.... :grc: normálně maj bobečky pevný ale já byla samé rozmazané hovínkoo.. takhle to přeci nejde :roll: normálně už sou na mě holky zvyklé i Dumbinka už si na mě vyleze z klece behěm minuty a nedělá fóry půl dne :loveit:
ale když budu chtít někam s holkama jít, tak asi jedině do přepravky protože bych se pak nemohla nikde slíknout.... a smrděla sem! :grc:
může to být stresem? zima jim bejt nemohla byly pod dvěma mikinama u mě na tričku... přejde je to? mě naapdlo vyhradit si nějaký voblečení než si zvyknou... dík;)
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Re: stres z procházky?

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 bře 2013 21:15

může to být stresem....mám Jůlinku ze zveráče a vždycky když jsem si jí vzala k sobě pod mikinu, tak mě doslova podělala stachy....
jsou dvě možnosti....buď to časem holky vydýchaj a do tý doby je třeba nosit starší oblečení a nebo to nevydýchaj jako moje jůlinka a tak jí prostě nenutim a nenosim jí u sebe.... jinak je miloučká, nekouše, pobíhá vesele za mnou, občas mi sama vyleze po nohavici až na remano (teď na stáří už ne). Jak zestárla, tak si moc ráda nechá promasírovat zádíčka...musí ale přitom aspoň zadníma nožkama stát na zemi, do ruky prostě nene....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod p.hubicka » 16 bře 2013 21:18

budu chodit jak somrák než si čůzy zvyknou :)))
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod chesterfield » 17 bře 2013 07:08

neboj zvyknou si - ano stresáčky smrděj příšerně - nám se to stávalo cestou na veterinu - Pekelníčci v tom byli mimořádně vynalézaví - mám pět minut na vet - čistá přepravka, otevřu na veterině :grc: :grc: :grc: . Ber je ven na krátko, ve starém oblečení, třeba na chvilku před barák, to se poddá.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 17 bře 2013 09:35

Ven jako na ulici? Není tam na ně ještě trochu zima? :shock: Někdo teda potkany ven bere, ale já si myslím, že to není zrovna nejlepší nápad, nejsou to psi a takovou procházku si stejně moc neužijí, v nejlepším případě usnou v mikině, v tom horším se snažej vylézt a zdrhnout (třeba moji kluci). Takže když je potřebuju přenést, dám je do přepravky a je klid, a i tam pořád dělají bobky, na sobě bych je určitě mít nechtěla.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod p.hubicka » 17 bře 2013 11:35

Kimik - no byla zvykla svoji prvni potkanku ven brávat a měla to strašně ráda.. zachumlala se pod kikinu a chrněla.. zima jim určitě nebyla:)
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 bře 2013 16:19

já v zimě nosila mimčotaky pod mikčou a bundou a zima jim nebyl, ale jak vyrostly tak už jen v přepravce....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod p.hubicka » 17 bře 2013 16:20

no velké holky a tři ( pokud " panbů" dá a ještě jenu slečnu doma ukecám) bych pod mikinou mít ani nechtěla ale je to takové příjemné zbližování ( až na ty sra..) :D
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Vell » 17 bře 2013 16:29

já osobně bych se je někam brát jen pod mikinou bála.. ale já mám divošky :smi:
nicméně, když dám pána Filípka do přepravky, že někam jdeme (a to mám taky veterinu pět minut pěšky), tak se okamžitě pose*e a smrdí jak kanál :lol: nikdy si na to nezvykl.. ale když se jde proběhnout na chvíli na gauč, tak v pohodě
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod p.hubicka » 17 bře 2013 16:33

u nás taky na gauči v pohodě... docela jsem ráda že mám zase tak čistotný stvoření že se ani nepokaděj a nepočůraj když jsou venku z klece DOMA :) jednou udělala louži na zem Elis ale to byla dlouho venku.. jinak je vše v kleci:)
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 bře 2013 16:36

moji potkani jsou od malička navyklý cestovat a přepravku berou jako druhej pelíšek...:-)
jinak jak potkani rostou, tak se naučí nikde netrousit....když teda neběhaj dlouho...jen značkujou
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Ochočování