Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočení po vyplašení

Jak potkana ochočit?

Ochočení po vyplašení

Příspěvekod Kendy » 19 led 2013 23:09

Ahoj. Měla jsem dva potkany. Před zhruba dvěma týdny jsem si pořídila malinkou holčičku. Všechno šlo docela dobře. A pak jsem ji měnila a pustila ji po posteli a ona zalezla za postel. a jelikož mám postel mezi skříněmi tak jsem ji musela trochu nahánět protože by se ven sama dostala až bůhví kdy :( . od té doby se mě bojí. ale beru si ji pod mikinu i když nechce a nechá se pohladit ale jídlo z ruky si nevezme :( . Potřebovala bych poradit jak na ní po tom vyplašení aby se nebála:-( díky moc
Kendy
Růžovka
Růžovka

Re: Ochočení po vyplašení

Příspěvekod chesterfield » 20 led 2013 07:58

dej jí čas, a postupuj jako na začátku s ochočováním
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kendy » 20 led 2013 09:47

dobře. já vždycky měla kluky. a ochočila jsem je rychle. ale ona se hrozně bojí a oproti ostatním ve zverimexu byla strašně malinká :-( a z ruky si nic neveme ani pamlsek :-(
Kendy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 20 led 2013 11:48

neboj to se změní, a když je druhá ochočenější, tak bude po ní opakovat. Chce to čas.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod andrea91 » 08 pro 2014 08:10

Dobrý den. Mám hodně podobný problém s rozdílem, že se holčička nenechá ani vyndat z klece na další ochocovani. Bere mě jako nepřítele. Vyjíždí po mně, posledně mě kousla až hluboko do masa a nechtěla pustit. Naše druhá je pohodar, ale s touhle nevim co. Kdykoli se přiblížím ke kleci, zmizí v hamaku - dát ho pryč jsem zkoušela už tisíckrát. Vždy když ho vrátím, jsme na tom stejně. Už jsem i premyslela, že ji budu vyndavat v rukavici nebo ja nevím, nestojím o to, aby mi zase visela na ruce a nechci to vzdát.

Co s ní? Jsou ji 4 měsíce a vyjíždí i přes klec a vztekle na mě mrska ocasem :(
andrea91
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 08 pro 2014 09:42

Pročti si toto: viewtopic.php?f=29&t=2434&hilit=kou%C5%A1e+do+krve
Nejdůležitější věc: Nedat najevo strach a necukat s rukou. Kamarádku má? odkud je? předpokládám, že ze zverimexu?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod andrea91 » 08 pro 2014 13:23

Ne, je z chs. Když jsem si ji přivezla, tak to nedělala. Bojí se mě od toho útěku. Musela jsem šoupnout skříň :( kamaradku ma.ta je miláček :* jak to jako děláte? Ja necukla jen když na mě visela :/
andrea91
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 08 pro 2014 20:38

no, dělá se to těžko, ale s tím množstvím potkanů, co už třeba mě prošlo pod rukama, to máš zažitý :smi: Hodně si jí ber k sobě, i když nechce, dávej jí z prstu olízat jogurt, dávej jí mňamku, když je hodná (nemusí z ruky, dej to třeba před ní) a naopak, když je zlá, zavři jí třeba do přepravky na dvě hodiny a nevšímej si jí (tobě strčení do klece asi nepomůže :roll: )
BTW, kouše jen v kleci nebo i mimo? pak by bylo ještě řešení dávat si v kleci pozor a venku jí mazlit.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod andrea91 » 09 pro 2014 07:13

Kouše jen v kleci.průšvih ale je, že se jí z té klece bojím vyndat :/ už zoufale přemýšlím i o vyndavani v chnapce na vaření, ať zase nemám prokouslou ruku.navíc při predstave, že trefí nehet je mi dost mdlo :/ a máš pravdu, že davat ji za trest do klece je blbost.byla by to pro ni výhra. . . Takže ! Jak vyndat, aby mě nerafla? Má fakt strach, takže útočí okamžitě a drží a zajíždí pořád hlouběji a hlouběji do masa...
andrea91
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Widlicka » 11 pro 2014 16:03

taky ta moje malinká je dost plachá, sice nekouše, ale nemá ráda, jak ji vezmu do ruky, ale před pár dny jsem na ni vyzrála ;-) dala jsem ji kousek bebečka (sušenky Bebe), a když chtěla další, musela pro něj o kousek blíže z klece na mou ruku a díky tomu, že je tak mlsná (a já ji dávala fakt malé kousíčky), tak nakonec byla na ruce několikrát úplně, protože se bála míň a míň. Už se nechá i opatrně pohladit, sice zpočátku odběhne zpět (nebráním jí), ale pak se zase mlsně vrátí. Když čistím klec (dělám to zatím každý den) vždy ji na čištění přistrčím k posteli a ony můžou dvířky ven (malinká zatím neumí dovnitř vrchem). Nejprve ty lumpy nechám pobíhat po posteli, při tom jí dávám cornflakes po kousíčkách, ona ho vždy vezme, a honem zanese do klece, kde si tvoří zásoby ;-) takže když jsou na posteli, na chvilku klec odklopím, postavím ji vrchem na postel, a mezitím uklidím spodek, a ona se nemusí bát. Když ji potřebuju dostat dovnitř (pokud zrovna pobíhá okolo, jen jí rukou omezím prostor, a ona nakonec zaparkuje zpět sama :-) ta větší se nechá v pohodě vzít do ruky. Díky tomu, že jsem tady četla, ať je nekrmíme přes mříže, ani si nehraju s vlastními prsty na honičku, tak se naštěstí nenaučily do nich kousat, a i když mě třeba přes mřížky za prst chytnou, necukám, a oni ho maximálně olížou. Myslím, že kdybych cukala, tak by to braly jako hru, a mohly by se naučit kousat.
Takže radím, zkus ji na něco dobrého nalákat, a dokud nebude více krotká, tak si ji po pokoji volně nepouštěj ;-)
Widlicka
Růžovka
Růžovka

Zpět na Ochočování