Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Aku metodu zvolit?

Jak potkana ochočit?

Aku metodu zvolit?

Příspěvekod dudino » 12 led 2013 23:05

Ahojte,
Prave mam doma 2 novych potkysov su trosku starsi maju skoro 3 mesiace jeden sa vola James a druhy Jonathan.. Mam jednu velku dilemu mam toho strasne vela nacitaneho avsak ani za nic sa neviem zhodnut aku metodu na tie potvory pouzit..:/ momentalne sa ich snazim co najmenej stresovat davam im jest z ruky avsak pohladkat ani za boha.. Akurat James robi pokroky a kludne na mna vybehne predsa je viac zvedavy ako Jonnathan.. Na druhu stranu Jonathan len spi a oddychuje avsak tiez si bere pamlsky z ruky len hned si odbehne.. Obavam sa taktiez ze ci som nespravil chybu ked som ho skrabkal po hlave neviem ci sa branil alebo sa mu to pacilo lebo bol tak trosku odvrateny od mojej ruky :/ A taktiez som u neho zaznamenal to skripanie zubamy cakal som ze to bude len chvilku avsak trvalo to cca 3 minuty a popritom aj kychal tak neviem ci sa zlostil :twisted: alebo je nachladnuty.. "Krpci" su z Chs mam ich u seba od piatku cize to budu skoro 3 dni obavam sa pouzit metodu pod tricko a drz.. James uz si pobehal aj po posteli ale nejaky naznak ze som jeho domov som nezaznamenal az na par pripadov ked sa vylakal a hned pribehol ku mne.. :smi: Ak by ste mi vedeli poradit ako najlepsie postupovat nasilne/nenasilne mam skusit Jonathana stale hladkat/ nechat na pokoji? Popr ako ste vy postupovali? :) Nechat im slobodu nech sa rozkukaju alebo ich co najviac naviazat na seba? Dakujem za rady a chovu zdar :P
dudino
Růžovka
Růžovka
Potkani: James & Jonathan

Re: Aku metodu zvolit?

Příspěvekod chesterfield » 13 led 2013 08:12

dala bych jim tak ještě dva dny a pak zkusila tričko. Pokud se tam po chvíli uklidní, tak OK, pokud ne a budou jančit i pod tričkem, tak bych zpomalila tempo. Možná mlska na ruke trebárs na predloktí a posuvat k ramenu. To či násilnú alebo nenásilnú metodu bude len na Tebe a nich. su u Teba krátko, chce to čas.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Ochočování