Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

kdy koupit novému potkánkovi kamaráda?

Jak potkana ochočit?

Re: kdy koupit novému potkánkovi kamaráda?

Příspěvekod chesterfield » 05 zář 2012 16:38

citace:
akorat nechapu proc po mne nekdo chce odpovedi a pak mi neodepise to nesnasim :evil: :evil: :evil: :evil:

pokud je to na mne, tak vlastně nemám k tomu co napsat, jenom, že to bylo asi moc rychlé. Já jsem odpopvědi nepožadovala ve smyslu inkvizice, jenom jsem měla pocit, že je lepší když si to tady vypíšeš.
Víš my ženský na to dost trpíme - něco Tě trápí vykecej/vypiš to někam a trošku se uleví.
Nehledě na to, že by Tvů průběh seznamování ¨mohl pomoct i případným dalším nováčkům při seznamování - uvědomí si že opatrnost je zapotřebí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod petrluzni » 24 zář 2012 14:30

zato se omlouvam napsal sem to tak pred mnesicem a bil sem este dost hodne nervni a nevrlej moc se omlouvam
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 24 zář 2012 19:14

OK v pořádku
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod petrluzni » 25 zář 2012 08:50

ale stejne odpovedi bi si na moje otazki navadela
bil bich klidnejsi
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 25 zář 2012 11:49

jak zní otázky?

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod petrluzni » 26 zář 2012 08:02

nektere sou odpovedi na tve otazki

takze potkan bil mali dost mnek tak jeden mnesic bratr mnel keci tipu (on se snad narodil po ceste domu)atd. a o zadne nemoci nevim ale ta pani ve zveraku zikala ze mnel fotra nahaca (bezsrsteho) a matku se srsti takze bi mu mozna mohli do roku vipadat ale mama mnela navrh ze velka potkia uz je dost stara a mohla bi mit deti a jedno z nich bi jsme si nechali no nevim ale asi si chranil teritorium a nebo tam proste nikoho nechce no a neznas nikoho kdo ma potkaniho kluka v okoli olomouce

a ted k tomu jak to probehlo :no proste sem ho dal za ni ona na nej civela potom ho ocuchavala tak sem ho radsi vindal a diz sem ho dal spet tak po nem skocila takovou richlosti ze sem leknutim nepohnul nez sem se zpamatoval bilo po nem a pak jeste omilem v tom amoku kousla brachu kdiz ji vindaval mrtve telicko z tlami

jo a potkan se chova celkem normalne akorat bil trochu roztekanej pote co tu hruzu udelal ale ja se na nej nezlobim vim ze to delat nemnel ale stalo se a mama rikala ze uz dalsi nechce ze to drama zazit znovu a nechapu jak sem dokazal koktat jeste dvacet minut pote
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ema » 28 led 2013 13:41

Všechny zdravím,mám asi 1-2 měsíční potkanici ze zverimexu a chci se zeptat jestli ji můžu pořídit kamarádku.Bojím se to udělat protože ona docela kouše,tak se bojím aby tu druhou nezakousla,ale zase vidím,že by jim dvěma bylo dobře.Myslím že to není agresivní kousání,ale takové ,,uličnické" :smi: dělá to když jí chci dát nějakou dobrotu tak se netrefí a kousne mě do ruky,nebo když ji mám při sobě tak mě kousne do břicha,když náhodou vleze i pod tričko jakoby mě chtěla ochutnat ;) :lol: ,nebude tak oždibávat i tu svojí kolegyni?Za všechny odpovědi díky.

Jo a ještě ,mám ji asi něco přes týden,ale už si zvykla,takže nebude tu druhou brát jako vetřelce?
Ema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 28 led 2013 14:09

Hned, malá má zjevně roupy :-)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod CZpavinka » 28 led 2013 15:13

určitě druhou kamarádku velmi uvítá :) a jestli jí bude kousat? No samozřejmě, od čeho jiného potkaní kamarádi jsou :roflcry: ne, jen jsem tím chtěla říct, že jemné okusování mezi potkánkama je naprosto normální a běžná věc, prostě takové pošťuchování a taky čištění kožíšku, mohou u toho i popiskovat, ale drží jak přibití :) koukni se na seznamování tady ve foru, ale jelikož to jsou miminka, tak se to tak řešit ani nemusí :)
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Ema » 29 led 2013 06:36

Tak díky co nejdříve ji koupím.
Ema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ema » 29 led 2013 20:28

A nevadí že už ji mám přes týden,aby si nakonec nezvykla na tu druhou
Ema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 29 led 2013 20:42

No snad si na tu druhou zvykne...;-) ale když se jim budeš věnovat a brát si je k sobě, obě nebo po jedný, tak si zvyknou i na tebe....
Jestli už jí máš ochočenou, tak se na tebe nevykašle, když s tím budeš pokračovat i dál...tak jsem to myslela..:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Ema » 30 led 2013 19:15

Ještě bych se chtěla ujistit (doufám že už vám to neleza na nervy) jestli když už ji mám asi 14 dní
tu druho nezakousne jakože ji bude brát jako vetřelce a kdyby se náhodou praly tak co mám dělat?Jak mám vlastně při tom jejich seznamování zachovat mám ji tam jenom šoupnout a počkat co se bude dít?
Ema
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 30 led 2013 19:42

Nikdo ti stoprocentně nezaručí, že se nebudou prát, ale počítám, že ta druhá je taky mládě a bude mít radost, že už není sama. Ze začátku se budou asi trochu strkat, možná trochu kvičet, převracet na záda, ale to je všechno úplně normální. Projdi si rubriku o seznamování, všechno už se tam někde psalo. Nejdřív je zkuse seznámit někde mimo klec, třeba na posteli a podle toho, jak se budou chovat, pak postupuj dál.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Ema » 30 led 2013 20:07

ok.dik
Ema
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování