Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

kdy koupit novému potkánkovi kamaráda?

Jak potkana ochočit?

kdy koupit novému potkánkovi kamaráda?

Příspěvekod kvalouchova » 09 srp 2012 18:07

Dobrý den, jsem úplný začátečník co se potkánků týče. Mám už zamluvenou samičku ve zverimexu, budu si ji brát asi v 8 týdnech a všude jsem se dočetla, že mám chovat potkany alespoň 2. I když byl problém rodiče přemluvit vůbec na jednoho, docela jsem je už zpracovala už i na ty 2. Mám ale otázku, jestli je lepší kupovat druhou samičku hned (ze stejného vrhu) nebo pořídit kamarádku až po nějáké době, najspíše tak do 3 měsíců. Osobně bych raději kupovala samičku až později za 1. kvůli rodičům, za 2. kvůli tomu, abych se jako nováček vůbec o potkana naučila pořádně starat atd. a taky si myslím, že by se mi 1 mimčo podařilo ochočit rychleji než hned 2 najednou, ale mám starost, aby se zhruba půlroční samička s mládětem snesla v jedné kleci :roll: . Děkuji moc za vaše odpovědi :)
kvalouchova
Růžovka
Růžovka

Re: kdy koupit novému potkánkovi kamaráda?

Příspěvekod Kimik » 09 srp 2012 18:40

Byla bych pro pořídit si oba zároveň nebo alespoň co nejrychleji po sobě. Ochočí se úplně stejně, možná i líp, protože ve dvou se budou cítit líp a budou spokojenější. Když jsi začátečník, tak ti odpadne pozdější seznamování, které může být v pohodě, ale může být i třeba problematické. A když si bereš holku ze zverimexu, tak asi nebude ochočená, takže bych asi hledala druhou samičku v nějaké chovatelské stanici, ta už ochočená bude a ta druhá si pak lépe zvykne.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 09 srp 2012 19:04

hned...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod annajahoda » 10 srp 2012 21:01

Být vámi bych si pořídila ty potkany 2 hned. Když jsem si pořizovala svoje myšky, tak jsem to konzultovala s chovatelkou a ta mi řekla,
že by mi 1 holčičku ani nedala, že musí být spolu, že se jinak trápí, když je sama. Taky je potom těžký si na sebe zvykat-trvá to celkem dlouho, moji známí
to tak udělali a trvalo to opravdu dlouho než si na sebe zvykly a než ji starší samice přijala. Nevadí, když nejsou ze stejného vrhu, já je tak nemám ze stejného vrhu a jedna je dokonce o 3 týdny starší. Myslím, že kdyby byla max měsíc sama a vy by jste se jí věnovala dostatečně, než by jste jí další myšku pořídila, tak by se to dalo zvládnout, ale stejně to bude těžký, ten potkan to bude brát jako narušení svého teritoria nějakým "cizincem" a bude OPRAVDU těžké aby si na sebe zvykly, ale taky je to všechno o pvoze určitého potkana, ale zatím mám jen takovéhle zkušenosti. Je to hlavně na vás, jak to rozhodnete, ale hlavně ať není sama! :-)
annajahoda
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jsme potkanci Verenica a Silindile z chovatelské stanice Lmg Rattery. Jsme pohodové a milé samičky, které nikdy neměly miminka a nikdy je mít nebudou, je nám 3/4 roku a máme spoustu potkaních kamarádů! Máme moc rádi naší paničku ;) Nejradši máme jablíčko a okurku a nemáme rádi banány, jinak nám chutnají potkaní dropsíky a rádi jsme venku na čerstvém vzduchu, ale jenom když je teplo! Jinak s námi doma žije ještě kočka, která nás kupodivu nechce lovit, ale jenom se na nás kouká jako na televizi, mimo ní ještě 2 pejskové.
Chovatelská stanice: Naši potkani jsou z LmgRattery

Příspěvekod kvalouchova » 11 srp 2012 09:10

Dékuju vám za vaše názory, rozhodla jsem se teda raději koupit sestřičku ze stejného vrhu hned, mohlo by se ale stát že už tam třeba žádná samička nebude k mání, tak bych se co nejrychleji poohlídla jinde a koupila bych jí kamarádku co nejdříve :)
kvalouchova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod iwanhoe » 11 srp 2012 09:25

kamarádku určitě, pokud mezi nimi bude rozestup tak 14 dní - měsíc, žádný problém v seznamování by být nemusel ;) :up:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Miko-chi » 14 srp 2012 09:07

Já si nejdříve pořídila 1 potkanku a asi po týdnu jsem si k ní pořídila další potkanku ze stejného vrhu.Okamžitě se kamarádily,takže s ochočováním nebyl žádný problém.Moje kamarádka měla samotnou potkanku měsíc a půl a teď si vzala z Chs mladší potkanu (ta 1 má 3,5 měsíce a ta nová 1,5-2 měsíce maximálně). Jsou zatím v pohodě a ta nová malinká se začíná otrkávat,ale na ruce pořád nechce.Takže čím dřív tím líp :)
Messinka a Mikinka <3 (čertík a andílek)
Miko-chi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Messinka a Mikinka <333

Příspěvekod petrluzni » 17 srp 2012 21:32

:shock: :shock: :( :D :( :D mám už dva měsíce potkana,celkem je starý tak tři mnesíce ale chci jí pořídit kamarádku ale bojim se že by se nenavideli se nevim jak se mam rozhodnout
Naposledy upravil petrluzni dne 17 zář 2016 14:21, celkově upraveno 1
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 18 srp 2012 07:10

nebudou se nenávidět, budou si zkraje ujasňovat pozice, pištět a povalovat se na záda, případně boxovat, ale to vše k tomu patří a je to součást jejich štěstí, že to mají s kým dělat. Neboj se toho a pořid to co nejdříve, v tomto věku je to ještě v pohodě. Přečti si sekci seznamování a uvidíš, že kruté boje se konajíjenom velice zřídka a většinou u dospěých problémových jedinců, co Ty nemáš.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod petrluzni » 18 srp 2012 09:45

jo a zapomnel sem rict ze to je holka a ze ji chci poridit kamaradku sori
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petrluzni » 30 srp 2012 15:45

tohle je nejhorsi den miho zivota potkimu sem koupil kamosa a ona ho zakousla :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 srp 2012 16:42

Petře - je mi to nevýslovně líto, zažila jsem to a vím, jaká je to hrůza. Napiš co se stalo. Šel si na to příliš rychle, ta je možné, ale zakousnutí je i tak velmi velmi neobvyklé. Odkud byla nová myška? jak byla veliká? Jak to proběhlo? Přikláním se k tomu, že se toto stává jenom, jestli je miminko velmi malé a případně má i skrytou nemoc. Přimlouvám se za myšku, vím, že ji teď ani nemůžerš vidět, znám ten pocit, ale je to Tvoje myšutka, která možná věděla co dělá. Jak se chová ted? Je mi líto, že se to stao zrovna Tobě, i zkušený potkanár to jen těžko nese, natož začátečník jako ty. Napis nám o tom víc, na jedné straně ti to pomůže, na druhé Ti možná pomůžeme my. Drž se a nezanevři na potkánka.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod petrluzni » 31 srp 2012 09:30

takze potkan bil mali dost mnek tak jeden mnesic bratr mnel keci tipu (on se snad narodil po ceste domu)atd. a o zadne nemoci nevim ale ta pani ve zveraku zikala ze mnel fotra nahaca (bezsrsteho) a matku se srsti takze bi mu mozna mohli do roku vipadat ale mama mnela navrh ze velka potkia uz je dost stara a mohla bi mit deti a jedno z nich bi jsme si nechali no nevim ale asi si chranil teritorium a nebo tam proste nikoho nechce no a neznas nikoho kdo ma potkaniho kluka v okoli olomouce

a ted k tomu jak to probehlo :no proste sem ho dal za ni ona na nej civela potom ho ocuchavala tak sem ho radsi vindal a diz sem ho dal spet tak po nem skocila takovou richlosti ze sem leknutim nepohnul nez sem se zpamatoval bilo po nem a pak jeste omilem v tom amoku kousla brachu kdiz ji vindaval mrtve telicko z tlami :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

jo a potkan se chova celkem normalne akorat bil trochu roztekanej pote co tu hruzu udelal ale ja se na nej nezlobim vim ze to delat nemnel ale stalo se a mama rikala ze uz dalsi nechce ze to drama zazit znovu a nechapu jak sem dokazal koktat jeste dvacet minut pote :|
Naposledy upravil petrluzni dne 31 srp 2012 09:42, celkově upraveno 4
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 31 srp 2012 09:32

Moc ti nerozumím, ale to jste chtěli dát k samici kluka? A to jsi ho k ní dal hned? Zkus si tady přečíst sekci o seznamování, tam se dozvíš, jak postupovat. A příště k holce zase jenom holku a nejlépe z chovatelské stanice.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod petrluzni » 05 zář 2012 15:51

akorat nechapu proc po mne nekdo chce odpovedi a pak mi neodepise to nesnasim :evil: :evil: :evil: :evil:
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Ochočování