Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

jak naučit potkana na záchod

Jak potkana ochočit?

jak naučit potkana na záchod

Příspěvekod petrluzni » 07 srp 2012 15:57

moc bi mne zajimalo jak naucit sveho potkana na zachod :grc: :grc: :grc: a podrobne :)
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Re: jak naučit potkana na záchod

Příspěvekod Kimik » 07 srp 2012 16:36

Zkus se kouknout třeba sem, možná tam nějaké rady najdeš:
viewtopic.php?f=25&t=2952&hilit=z%C3%A1chod

Jinak já osobně si myslím, že se to naučit nedá, někteří jsou čistotnější, takže chodí odládat bobky do jednoho rohu, ale já mám kluky čuňata, takže se klidně vyčúrají a vykadí do stejného hamaku, ve kterém potom všichni spí :grc: Patra utírám denně a stejně to nepomáhá, často vytahuju mokré a opatlané kluky a to zrovna, když se s nima chci mazlit :roll: .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod iwanhoe » 07 srp 2012 21:42

mě teda holky vzorně bobkujou pouze do podestýlky, ale rády se válí v pročůranym hamaku nebo opatlanym sputniku... :grc:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod petrluzni » 16 srp 2012 19:40

me to do hamaku nedela
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod PxNxDx » 21 srp 2012 13:59

zatim :lol:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Piškot » 17 dub 2014 12:38

Zdravím.
Sama jsem to ještě nevyzkoušela (ale vyzkouším). Všude jsem četla, že prendas bobky do záchodu a on to buď časem pochopí nebo...nic :D
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Nika090 » 27 dub 2014 16:29

Ahoj vsichni. Podle me zkusenosti se to da naucit kazdy potkanek. Mluvim tedy za holky protoze jsem kluky nikdy nemela, ale holky jsem to naucila vsechny behen tydne co jsem si je prinesla jako mimca domu. Naucila jsem je to tak ze do klece jsem dala plastovy boxik (5 cm vysoky a 20 dlouhy) kam jsem nasypala kockolit nebo pelety. Pak na dno klece uz nedate nic krom treba misky, domecku a hracek. Zadna jina podestylka mimo toho zachudku. No a pak uz jen davate bobky z klece do zachudku. Vetsinou nejvice pomaha kdyz se nekde jinde vycura utrhnete kousek toaletaku a namocite ho v te louzicce a polozite opet do zachudku. Neni to nic tezkeho jen to chce chvily trpelivosti. Potkani jsou opravdu chytry a brzy to pochopi. Preji hodne uspechu s treninkem :)
Nika090
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Piškot » 03 kvě 2014 14:35

Ano i já to tak dělala. Ale myslím, že ne všichni potkani se to naučí. Já jsem tam nejdřív měla misku s peletkami a kockolitem, potom jsem tam nechala pouze cihlu. Musím říct,, že tak polovicne to zabírá. Holky na ní občas svou potrebu vykonaji. Oni sami (a to platí obecně pro potkany) si najdou nějaké místo, kde vykonávají svou potřebu...Potom bych na to místo dala tu misku či cihlu. :cry: A je :D
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod marfysu » 16 črc 2015 08:40

My jsme svým holkám postavili klasický koupený záchod a do něj dali kámen (aby se mohly opřít). Chvíli do toho TAKÉ kálily, pak asi po dvou dnech záchod buďto zbouraly nebo vyházely kočkolit a kámen nebo v něm začaly spát (nebo vyházely kočkolit s kamenem a začaly v něm spát) :grc:. Asi po čtyřech pokusech jsme to vzdali - dali jsme tam samotný záchod a ony tam mohly spát a libovolně lézt. Jednou se mi stalo, že jsme přivezli novou potkanici Bernadett. Ostatní (Penny a Bazinga) byly naučeny že venku na gauči se nekadí. Bernadett začala kadit na gauč a ostatní ji bohužel následovaly :grc: :oopsp:.
:loveit: Nechápu, jak někdo může chovat jiné zvíře, nežli potkana...
...potkan je nejlepší přítel člověka.
:bash:
marfysu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Penny, Bazinga, Hysterka, Blessie
† Bernadett

Příspěvekod Fay » 16 črc 2015 13:03

Mě holky chodí na záchod jedině když tam je Zverlit. Na jinou podestýlku mi zvysoka kašlou a dělají bobky všude kolem záchodku. U kluků je to vůbec boj - Twitch vyhrabal všechen Zverlit a rozplácl se na šutr (a pak se do toho zverlitového prášku, co tam zbyl vyčůral a plácal se v tom, takže páchl jak dobytek). VVyčistila jsem záchod i myš, nasypala nanovo a asi 3 hovínka jsem tam našla no.. :dozey: Sirius tam včera seděl asi 2 hodiny a vůbec nevím, co dělal, ale bobek tam nenechal. Asi se pokoušel sežrat kámen :roflcry:
Fay
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Odetta - černá berkshire samice
Marian - britská modrá samice
Catelyn - cinnamon samice
Čokoláda - dove? samice
Twitch - mismarked cinnamon samec
Sirius - russian blue berkshire blazed samec

Za duhovým mostem: Cirilla, Triss, Sofie

Zpět na Ochočování