Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak moc trpí potkánek, když je sám?

Jak potkana ochočit?

Re: Jak moc trpí potkánek, když je sám?

Příspěvekod Algernon » 06 srp 2012 15:21

Odstup mezi oběma bude tak max. tři měsíce, víc určitě ne...Řeším to takhle, protože vím že dva najednou by prostě táta nerozdýchal (to mu nevymluvím, ať se snažím jak chci... :roll: ) a když se pořídí nejdřív jeden a po měsíci dvou druhý, táta si toho ani nevšimne. (Tím nemyslím, že si druhého přinesu domů tajně, s mámou mám všechno domluvené :) )
Jde jen o to, že až si táta uvědomí že jsem schopná se o potkana postarat , proti druhému už nebude nic mít. Navíc jsem si jistá, že po týdnu si táta na potkana zvykne a druhého budeme nakonec pořizovat jemu, takhle to u nás probíhalo i kdysi dávno s křečkem :lol:

Každopádně pokud nastane situace kterou popisovala iwanhoe a druhý potkan se z nějakého důvodu do těch cca tří měsíců nepořídí, mám pro něj domluvené místo u kamarádky která už dva potkyše má. Samotného si ho nenechám, je mi jasné že sám by se trápil.
Myslíte, že je to takhle uskutečnitelné?
Algernon
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 06 srp 2012 20:01

To zní jako rafinovaný plán :D
Jak starého potkana ještě zařadíš bez problémů, to ti ale neporadím, vždycky jsem měla jen samice.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod chesterfield » 10 srp 2012 23:29

k zaařazování - je to vždy riziko při větším věkovém rozdílu a nejhorší je to u kluků kolem páteho šestého měsíce, když přijde do puberty. Řekla bych, že když pořídíte teď šestitýdenní miminko tak máte maximálně dva měsíce na to pořídit další bez větších problémů. Pak už to může být složitějsí.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod iwanhoe » 11 srp 2012 00:54

je pravda, že jsem si teď pořizovala holky - nejdřív 2, do cca měsíce jsem k nim přidávala další, seznamování jsem zkoušela opatrně, nevěděla jsem, jak budou reagovat, ale uplně v pohodě a pak ty další mimča jsem hodila rovnou do klece, trošku si zapískaly a pohoda...

pořiď si je co nejdřív, ať nemáš problémy se seznamováním, když už je potkan dospělejší, chární si svoje teritorium, ale mimča naopak vítaj každýho novýho parťáka na zlobení ;)
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Miko-chi » 14 srp 2012 09:15

Já si pořídila nejdříve 1 potkanku,rodiče jsem nemohla ukecat k druhému,ale za týden jak viděli že je tam chudáček sama,tak jsem okamžitě valila pro druhou. :D Je krásný koukat na jsem vzájeměně čistí a spinkají spolu,co by 1 dělal sám :(
Messinka a Mikinka <3 (čertík a andílek)
Miko-chi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Messinka a Mikinka <333

Příspěvekod Elfsin » 21 úno 2013 14:47

Samotný potkánek je opravdu hodně nešťastný, snad ještě víc, když měl předtím parťáka. Viděla jesm to už 3x u samečků, když jeden z nich odešel... Proto mám minimálně vždy dva kluky ...
Elfsin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Descardea » 22 úno 2013 09:27

Já mám jednoho samotáře a musím říct, že i na něm je vidět, že mu ten kamarád chybí, ačkoli se prostě s nikým nesnese v jedné kleci a s jedním z mých samců se vyloženě nesnášejí. Teď ho přešla puberta, poměrně se uklidnil, ale já nemám odvahu na to zkoušet ho seznamovat s nějakým dalším miminem, když už se dvěma dokázal, že to zřejmě nepůjde. Ale je na něm vidět, že šťastný není. Druzí dva jsou dva měsíce od sebe a seznamování bylo v pohodě asi hlavně proto, že starší je absolutně nekonfliktní a submisivní a druhý byl v té době miminko. Takže doporučuju ještě jednu rodinnou radu a pokud možno vzít dva kluky hned spolu, i když chápu, že přes některé rodiče to zkrátka nepřejde a tři měsíce po sobě je lepší než vůbec... Nicméně jak píšou holky, to seznamování pak může být složitější, snažila bych se, aby to proběhlo před čtvrtým, max. pátým měsícem staršího, než na něj přijde puberta, nejen že by pak druhého nemusel přijmout ale mohl by začít kousat vás a rovnat si s vámi pozice, když nebude mít potkana... Jinak je super, že o tom přemýšlíš a jsi ochotná se potkanů i vzdát, pokud jim nebudeš mct nabídnout to, co potřebují, takových lidí moc není :-)
Obrázek
Descardea
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Yewande z Mouseville
Odetta z Palety
Miranda z Palety
Roxana

Riško MyšMaš z Palety
Auberon z Mouseville
Chovatelská stanice: Pavor Nocturnus

Příspěvekod Kimik » 22 úno 2013 09:45

Já mám v kleci takový zajímavý případ, není to samotář, ale nesnese se prostě s jediným klukem. Tam vznikla nějaká antipatie a ti dva se prostě z nějakého důvodu nemají rádi. Ale jsou to kluci rozumní, takže se sobě snaží vyhýbat, občas, když se omylem potkají, tak na sebe zavřeští a jdou zase každý svou cestou a oba mají v kleci jiné kamarády, se kterýma spinkají, čistí si srst atd. Kdyby tihle dva byli jenom spolu, tak by to vlastně byli dva samotáři. Je to zajímavé, jak je každé zvíře individualita.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Elfsin » 22 úno 2013 11:11

Kimik, to máš jako u lidí - taky se někteří dva lidé prostě nesednou... Máš výhodu, že máš další kluky, kteří jim dělají společnost.
Elfsin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kimik » 22 úno 2013 11:25

To je jasný. Já si jenom vždycky vzpomenu, že jsem někde četla, že ještě v polovině 20. století vědci vážně věřili, že zvíře je jenom "automat" ovládaný instinkty, že nemá žádné emoce, vlastní chování, povahu...Dneska už je to naštěstí jinak, ale asi to byli divní vědci, vždyť přece stačí vzít jakýkoli zvíře a vidíš to na první pohled. Dokonce i moje žáby jsou každá jiná a to nejsou zrovna nejinteligentnější tvorové.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Elfsin » 22 úno 2013 11:44

Možná nebyli divní, ale uvědom si, že v té době byli většinou rádi, když zvládli anatomii zvířat, natož pak ještě chtít, aby věděli něco o jejich psychice. Ono to dneska neni o moc lepší, ani u lidí. Včera jsem se dost na toto téma pobavila.
Elfsin
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod nevi » 28 srp 2013 21:13

Poslední zkušenosti mě přesvědčují, že i pro kluky je samota utrpením. Akseli donedávna vypadal, že funguje jako samostatná jednotka, ale co je Riku na marodce (má léky v napáječce), začal spát ve Sputniku s Hexem. Riku už první den na marodce proležel (po krátkém průzkumu, co je v kleci a v čem se nejlíp spí). Na noc dávám Rika ke klukům a sundávám jim napáječku. Dneska jsem ho viděla, jak se kluky vítá - Akseliho očichal a šel hledal Hexe, sedl si pak na patro a "nakoukl" k němu do hamaky, zatímco Hex už z hamaky koukal na něj... očichali se a Riku šel "dál", pak se spolu přesunuli dolů k večeři :loveit: V noci slýchám dvojí dunění, jak se po kleci pohybují spolu...
Hex je u mně v dočasné péči, kamarád by ho musel mít doma na samotce. Posílala jsem mu pár fotek a Hexe u mně viděla kamarádka, on ho neviděl od té doby, co mi ho předával, ale říkal, že je to úplně jiné zvíře než u něj doma na samotce. Spát ho nikdy neviděl, prý ho viděl jedině zdrhat do úkrytu, kdy někdo vešel do místnosti. Když jsem dala Rika na marodku, Hex vyhledával společnost Akseliho, ale jinak je spíš nedůtklivý...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 28 srp 2013 22:30

já už se taky těším, až budu moct dát vykastrovanýho Stuarta k holkám.... podle mě mu to taky prospěje.... obzvlášť po tom, co se po zákroku zklidnil...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 29 srp 2013 06:31

bohužel jsem měla i "samotáře" kteří se s ostaníma nesnesli - protože nemám tolik smeček abch mohla vyzkoušet jinou partu - řekla bych že se sice zklidili, ale že by byli přímo šťastní to se říct nedá.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Ochočování