Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vyndávat z klece když nechce?

Jak potkana ochočit?

Re: Vyndávat z klece když nechce?

Příspěvekod Kimik » 13 pro 2011 07:24

Tak třeba moji dva divočáci, ti mě poznají bezpečně, když se blížím ke kleci, už se těšej, hned na mě vylezou a nebojí se mě, zato když přijde kdokoli jiný, tak se ježej v koutku a jsou úplně vyděšený, dokud ten cizí "vetřelec" zase nezmizí. Ale u těch je to přece jenom trochu jiný, to nejsou domestikovaní mazlíčci. Jinak ostatní kluci se hrnou ven, ať jde kolem kdokoli.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sam » 13 pro 2011 20:01

Zzuzka612 píše:S tebou problém nemají a s ostatními ano? Mám to podobné mám tři kluky, jeden je zverimexový Monty a ten když přijdu ke kleci může se radostí zbláznit a hned se hrne ven, když jde kolem klece někdo jiný tak se ani nehne a neobtěžuje se vylízt z pelechu, mamina byla jednou rozhodnutá že i když k ní nejde tak si ho pohladí dala mu mňamku tu si vzal, ale jak na něj sáhla na mazlení tak po ní vylítnul chtěl kousnout stihla uhnout nevěřila sem vlastním očím já si s ním můžu dělat co chci ať má nebo nemá jídlo, zkoušela sem to už s více lidma i bez mlsky jen pohladit vždy to dopadlo stejně a to je to je mlaďas, nevím čím to, snažím se to odbourat, ale nepřijde mi že by dělal pokroky...
každopádně mimča zvykej co jde třeba ten strach z ostatních odbouráte dřív než my ;)

Právě že naopak mně se bojí a ostatních ne, teda mi se to aspoň zdá nebo jsem už vážně...:D ale už se to trochu lepší dokonce ke mně už jeden přilezl až ke dvířkám :D Děláme pokroky
Člověk nese zodpovědnost za vše, co kdy ochočil. :D
Sam
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sam » 13 pro 2011 20:04

Kimik píše:Tak třeba moji dva divočáci, ti mě poznají bezpečně, když se blížím ke kleci, už se těšej, hned na mě vylezou a nebojí se mě, zato když přijde kdokoli jiný, tak se ježej v koutku a jsou úplně vyděšený, dokud ten cizí "vetřelec" zase nezmizí. Ale u těch je to přece jenom trochu jiný, to nejsou domestikovaní mazlíčci. Jinak ostatní kluci se hrnou ven, ať jde kolem kdokoli.

Klci právě leží v koutku ať příjde kdokoli i já, ale to bude pravděpodobně tím, že jsem ještě pro ně cizí. Však oni se časem otrkají 8)
Sam
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zzuzka612 » 14 pro 2011 01:05

jejda pardon sem špatně četla :zip:

každopádně vytrvej vynaložené úsilí se ti vrátí milionkrát
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sam » 14 pro 2011 21:17

Tak jsem dneska zkusila to s tou kočičí kapsou, klukům strašně chutná, miska byla okamžitě prázdná a tak žadonili o další a Vulkánek při té příležitosti opustil svoji klec a vyrazil na průzkum pokoje. :) Potom jsem ho sice musela honit pod postelí, ale on si to zjevně užil :D
Sam
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod petrluzni » 04 čer 2012 19:23

mam potkana stareho dva dni ale vzdi kdiz dam ruku do klece tak se schova do rohu a kdiz ho chci vzit tak mne preskoci a utece a kdiz uz ho nejak chitnu tak mne pokadi :grc: a ja ho muzu hladit tak usne ale nejevi nejake znamki toho ze bi se mne nebal atd. :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 04 čer 2012 19:26

Když máš potkana dva dny a je (předpokládám) ze zveráče, tak se nemůžeš divit, že se tě bojí. Dej mu čas, ať si trochu zvykne na nový domov a hlavně mu pořiď kamaráda, to se pak bude lépe ochočovat.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod petrluzni » 05 čer 2012 08:52

otazka ja sem sem pred dnem napsal : mam potkana stareho dva dni ale vzdi kdiz dam ruku do klece tak se schova do rohu a kdiz ho chci vzit tak mne preskoci a utece a kdiz uz ho nejak chitnu tak mne pokadi a ja ho muzu hladit tak usne ale nejevi nejake znamki toho ze bi se mne nebal atd. a tis mi odepsal : Když máš potkana dva dny a je (předpokládám) ze zveráče, tak se nemůžeš divit, že se tě bojí. Dej mu čas, ať si trochu zvykne na nový domov a hlavně mu pořiď kamaráda, to se pak bude lépe ochočovat. ale co kdiz mit dalsiho potkana nemuzu co stim neda se to viresit jako u ptaku ze mu das umneleho spolecnika :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: skusim ukecat mamu abi mi koupila dalsiho ale nevim asi ne :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: jo a muzou se potkani koupat treba jednou do tidne kdiz smrdi jo a jeste jedna otazka muzu mit dve holki nebudou se rvat protoze mama nehcce potkana holku a potkana kluka (ti vis kvuli cemu) a ja taki neminim za rok vichovavat deset dalsich potkanu
:roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry:
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 05 čer 2012 11:12

Za prvé bych tě poprosila, aby ses pokusil psát trochu srozumitelně, háčky, čárky, tečky nebo otazníky za větou, velká písmena, takhle se to nedá číst (a těch smajlíků by taky stačilo míň).

Když jsi doma neměl povolené dva potkany, tak sis neměl kupovat ani jednoho, lepší by bylo nejdřív číst a potom kupovat. A nemusíš mít přece párek, naopak potkani ani nesmí žít trvale v páru, pořád by měli mladý a samička by brzy umřela vyčerpáním, můžou být přece dvě holky (nebo dva kluci). Zkus si tady pročíst celé fórum, skoro všechno už bylo řečeno, když něco nenajdeš, tak ti samozřejmě rádi poradíme.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod petrluzni » 05 čer 2012 13:37

No jo ale kdiž budou v páru dva kluci nebo dvě holki nebudou se rvát? v jiní diskuzi se o tom bavili a u kazdiho to bilo jini :(
petrluzni
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 05 čer 2012 14:48

a o jaké "diskuzi" to mluvíš? :roll:

Doporučuji přečíst si SKUTEČNĚ místní diskuze a pak teprve pokládat otázky, protože jestli opravdu už dva dny hledáš intenzivně pomoc, tak užjsi dávno mohl stihnout všechno potřebné načíst
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod pot,Kačka » 26 led 2013 19:15

Tak k první otazce. To mi také dělají.
Prostě čekám až přijdou na dosah mé ruky a chňapnu, pokud to nefunguje zavolám: dropsíky!!! ( Nebo: dropsíčky, prostě něco takového :oops: ).
A pokud stejně nevyjdou tak se rozzlobím ( samozřejmě ) Zavřu dvířka ( ne tak aby je to vystrašilo ) někdy se i omluvím :oops: :oops: :oops: a odejdu, nebo dělám něco jiného.
pot,Kačka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aime, Kate.

Za duhovím mostem:
Pršivka

Příspěvekod pot,Kačka » 26 led 2013 19:25

petrluzni píše:No jo ale kdiž budou v páru dva kluci nebo dvě holki nebudou se rvát? v jiní diskuzi se o tom bavili a u kazdiho to bilo jini :(

A k této otázce:
také mám 2 holčičky a ty se někdy z legrace perou.
A pokud se bojíš, že by se ti prali, ( a ne jenom z legrace ) tak si kup vykastrovanýho kluka a vykastrovanou holku.
Můžeš je také vykastrovat již koupené.
pot,Kačka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Aime, Kate.

Za duhovím mostem:
Pršivka

Příspěvekod Vell » 26 led 2013 19:30

rozhodně nepodporuju kastrování potkanů jenom proto, že se člověk bude bát, že se jinak budou rvát.. potkani se prostě perou.. některý víc, některý míň a někdy se prostě stává, že se nesnesou.. ale tak to prostě chodí
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Předchozí

Zpět na Ochočování