Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak naučit potkana že na panička se potreba nevykonava?!

Jak potkana ochočit?

Jak naučit potkana že na panička se potreba nevykonava?!

Příspěvekod Zuko » 23 led 2006 14:23

asi pred 6 dny jsem si koupil potkana zabydlel ho do klicky dal mu z laskou enco dobreho k snedu ale odeme z ruky si nidky nic neveme a kdyz mu to hodim do klece hlata jak hladovej a kdyz si ho vemu do ruky kali jak prastenej kdyz ho dam na rameno to sami.. jako na bežicim pasu docela me to stve protože snim nemužu nic delat je to docela nechutny cetl sem že potkani prave othle nedelaji a prave proto sme se rohzhodl pro tohohle mazlička ale vec se ma tak no.. mohl by mi nekdo poradit jak na to nebo cim to je dystak pisnete na icq diky moc! 133086404
Zuko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 23 led 2006 15:26

mě se to zdá jako celkem potěšující zpráva - kdyby se tě bál, tak potřebu nevykoná. Pokud nemá průjem, tak to ani moc hnusný neni, ale stejně chápu, že ho to chceš odnaučit. Takže, všímej si, jak se na tobě chová a když uvidíš, že si podezřele přidřepl (těžko se to popisuje) a hlavně zvedl ocásek a na chvíli strnul (tj. tlačí), dej ho na místo kde chceš, aby potřebu vykonal. Může to být klec, ale svojí první potkanici, co jsem jí hodně nosila v rukávu, jsem na radu kamarádky vycvičila, že chodila na papírový kapesník položený na zemi mezi mýma botama.
Každopádně je dobré s tím začí hned v prvních dnech po přinesení domu, jinak se to učí hůř.
A ještě dotaz na konec, když ho máš na sobě, má kam odejít potřebu vykonat? malí potkánci stejně jako lidská mimina kadí v jednom kuse a je naivní si myslet, že to bude mermo mocí zdržovat, než ho dáš zpátky do klece. Navíc, naše poslední potkanice Tara byla po přinesení trošku nervózní a klidně čekala s potřebou několik hodin, aby jí mohla udělat v bezpečí našeho rukávu. Brzo se to samo srovnalo, když se víc otrkala.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Morrigna » 23 led 2006 15:28

No a nebo jeste jedna moznost, nekdy potkan pusti bobky i naopak v silnem stresu - treba pri nenadalem koupani. Zkus si tady procist diskuzni prispevky a uvidis, jak nejlip ho ochocit.
Takhle na dalku se radi trochu obtizne.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Adéla » 23 led 2006 16:04

Já bych žádné složité rady nedávala, malí potkánci bobkují na člověka vždycky, zvlášť když jsou u něj teprve pár dní! Odnaučí se to za čas sám, až vyroste a přestane se bát.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Izzy » 23 led 2006 16:10

Moje mimi na nás nikdy nekakají, občas se stane, že si učurnou, ale to si nás jen tak značkují. Tak nebuď citlivka, pár bobků tě nezabije. :lol: :lol: :lol:
Izzy
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yggi z TazManie
Dorfus z Mousevile
Chovatelská stanice: Happy guinea pig

Příspěvekod Zuko » 24 led 2006 12:02

nojo ale jde o to že on je jak tovarna na vykali jede jedne bobek za druhym kdyz si ho vemu do ruky.. neda se snim delat nic
Zuko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Yurinka » 24 led 2006 12:34

Je možný, že je vystresovanej. Jestli je ze zveráku, tak to neni nic divnýho. Tam ho do ruky nikdo neveme jak je rok dlouhej nebo s nim i špatně zachází a když ho pak někdo začne nosit (v tomhle případě ty), tak z toho může mít dost šoky.
Anebo neni možný, aby měl šoky přímo z tebe? Nemáš třba nějaký zvíře (kočku,...), kterým bys mohl načichnout a ten prcek by se pak bál?
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Helinka » 24 led 2006 14:53

Ja mam ted dvoumesicni holcicku, je mazliva, ochocena vsechno. Zatim beha jen po posteli. Nejsem schopna ji naucit aby se sla vycurat nekam jinam. Nemate na to nekdo nakej figl, aby se chodila vycurat treba do prepravky? Diky moc za radu
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cesmína » 25 led 2006 14:05

To spíš vypadá, že se bojí. Moje první potkánka taky kadila, když jsem ji brala do ruky. Nedá se nic dělat. Musíš to ze začátku překousnout a až si na Tebe zvykne, tak přestane. Nos ho neustále u sebe (pokud to jde), aby si na tebe pořádně zvykl. A pokud nechceš, aby Ti kadil do rukávu, tak si pořiď nějakou ledvinku nebo kapsu, kterou si přivážeš třeba pod svetr k tělu. Potkánek si na Tebe bude zvykat, ale zároveň bude kadit do ledvinky. Občas ho z ledvinky vytáhni a pomazli se, ať si zvyká. Když navíc dáš do ledvinky papírové kapesníky a pak je i s bobky přeneseš do klece, tak mu tak v kleci označíš místo, kde bude chodit kadit a časem už nikam jinam chodit nebude.
Holky zase pro změnu ukapávají trochu moči na mé ruce. Ale to se mi nepodařilo odnaučit. Prostě si mne značkují. :)
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Zuko » 28 led 2006 14:13

No situace s bobky se stale nemeni ale už se aspon naučil brat si z mi ruky neco k snedku možna sem zvolil drastyckou metodu jak ho to naucit ale evidentne funkční (jediny jidlo ktery ma je odeme z ruky ) jinyho mazlička nemam jen velkyho sumečka ale od nej načichnout nemužu:) a dnes rano po menšim mejdanu me cekalo docela prevapeni když sem zjistil že opustil svou klec:)) nastesti na zamlaskani pribehl:)
Zuko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Morrigna » 28 led 2006 15:41

Tak to je důvod ke gratulacim. Doufam že neumře hlady, snad nějaky to zrni by v kleci mit mohl, ne? :wink: Bobky jsou dobrý, počkej, až si tě začne značkovat. :roll:
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Izzy » 29 led 2006 07:39

"Bobky jsou dobrý, počkej, až si tě začne značkovat. "

No tak to je fakt :lol: :lol: :lol:
Izzy
Malý potkan
Malý potkan
Dorfus z Mousevile

Příspěvekod Zuko » 29 led 2006 17:28

no to doufam že se nestane:)
Zuko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Yurinka » 29 led 2006 20:27

To se klidně vsaď že stane :lol: :lol: :lol: :lol: . Ale neni to zas tak hrozný :wink: :roll: :lol: .
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Izzy » 30 led 2006 11:21

Na to si zvykneš. A pokud né, tak by byl pro tebe asi lepší plyšový :lol: :lol: :lol:
Izzy
Malý potkan
Malý potkan
Dorfus z Mousevile

Další

Zpět na Ochočování