Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočování

Jak potkana ochočit?

Re: Ochočování

Příspěvekod evulinka.b » 06 úno 2014 11:30

Děkuji, píšou tam odběr až za měsíc, tak pokud neseženu dřív, tak bych si z tama vzala, snad se hned nezamluví :-) Jen nevím, jestli to nebude teda pozdě aby byla moje malá tak dlouho sama.. Fakt z ní nemůžu, ona jen spí. pořád prostě spí. Můžu do ní žduchat, volat, mlaskat hladit, snažit se ji probudit, ale fakt to nezabírá. je to normální v tomhle věku? (asi 5 týdnů..) nebo je to tím že je sama? a znuděná? chci si s ní právě hrát, ať se nenudí, ale nic.. aspoň si už chodí ke mě pro papání. Teď jsem ji dala tvaroh, který prvně nechtěla, protože byl nový. tak sem ho mázla na kousek piškotíku a to spapkala a ochutnala ho, tak už lozila pro tvaroh z prstíku sama :-) ale zachvilku si zase lehla do pelíšku a ignorace začíná :))
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 06 úno 2014 11:39

Takový věčný spaní mi teda přijde trochu divný, navíc u samiček. Mimina věčně lítají, zkoumají, hrajou si, chvilku neposedí...Možná to bude opravdu tím, že je sama, jinak mě nic nenapadá. Jinak vypadá zdravě? Nepšíká třeba nebo nevydává nějaké zvuky?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod evulinka.b » 06 úno 2014 12:56

No občas ji chytá něco jak škytavka, chvilku aj prská a pak je vpohodě. zamrví se a spí. od rána byla hore asi půl hodiny, jinak prostě spí. a můžu se snažit jak chci, ale nevzbudím ji..
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 07 úno 2014 00:15

když jsem si pořídila první potkanku...taky ze zveráku... tak mi taky jen ležela v domečku a nic nedělala. Takže jestli papá a pije a "nevrká",tak bych í zatím jen sledovala. Když jí ale budeš dávat třea echinaceový nebo jistorcelový sirup na zvýšení imunity, tak nic nepokazíš.
Měsíc se dá vydržet na další kamarádku, jestli je jí pět týdnů.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod evulinka.b » 13 úno 2014 21:38

Tak už jsme pokročily. Míša začala už vycházet ven, nechala jsem ji otevřený dvířka a lákala ju na cukrovinky. Tak postupně vyčuhovala až se odvážila a teď si tu ťapká všude okolo a vše oňufává. Pořídila jsem cilcker a učím ji proběhnout izolepou a otočku ke mne a pak pamlsek, tak ji to už hezky jde. Jen to ještě nedělá sama abych mohla trik pojmenovat. A také ji učím přiběhnout na zavolání. To je sice horší, ale většinou se nechá teda přemluvit a přiběhne :-) a do konce února budeme mít dumbo kamarádku z Prahy. Moc se na ni těším. Co vše umí vaše myšky?
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elerían » 13 úno 2014 22:06

Fantázii sa medze nekladú. Panáčkovanie, chodenie po zadných, otočky, vyskočiť na ruku, váľanie sudov, high five, skákanie do diaľky a do výšky (bacha na bezpečnosť - treba podkladať vankúše :-P), bang (urobíš "bang" a potkan akože padne, že si ho zastrelila :D), agility prekážky (tunel, povrazolezectvo, hojdačka, slalom, áčko, kolmé skoky...), státie na značke, rozlišovanie farieb, tvarov, predmetov, aportovanie... proste čo vymyslíš a čo potkankov bude baviť. :) Inšpiráciu hľadaj na youtube, tam toho nájdeš milión (napr. aj ako naučiť potkana dávať ponožky do práčky :D)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod evulinka.b » 16 úno 2014 20:07

Poprosím vás o radu, protože mi tu celkem rychle odpovídáte. Děkuji za inspiraci, to bang zní skvěle, ale nenapadá mě jak ji to ale učit :-)) jinak dnes jsem si všimla problému, neudrží me při chůzi rovnováhu. Padá na přední, dokonce se i celá vyvrátila na bok. Mám s ňí hned zítra zajít k veterináři? Spadla mi z gauče asi z metrové výšky na plovoucí podlahu, jestli nemá nějaký otřes mozku nebo něco. Já si byla jistá že se jen divá a že se otočí a půjde okukovat něco jiného ale žuchla dolu. Tak nevím jestli neměla příznaky před tím, nebo až potom.... Mám pocit že míň jí, vždy jen něco zobne ale trosku a kolikrát i to vyplivne. A zrní je netknuté....
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 úno 2014 20:58

no tak to bych s ní na veterinu zašla. Tohle není zrovna maličkost. :?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod evulinka.b » 16 úno 2014 21:22

Dobře, zítra obvolám veterináře z okolí kdo by ji vzal a dám vědet jak jsme dopadly. Děkuji
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 16 úno 2014 21:26

držím palce
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod evulinka.b » 17 úno 2014 07:57

Do rána mi umřela:-( a to jsem ji včera hezky vyčistila domeček, večer byla u mě v postýlce dokud jsme nešli spát a hezky u mě bůcala a lozila a nechala se hladit.. Ani nekňučela, nic...
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 17 úno 2014 08:50

je mi to l íto, sbohem myšutko....
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Elerían » 17 úno 2014 15:59

Ach, chutiatko malé... :( Možno je to blbosť, ale podľa toho, čo si písala, bola už od začiatku trošku "divná" - mohla mať nejakú vrodenú vadu a ten pád to možno len urýchlil, ktovie... Aspoň sa netrápila dlho, no. :( Aj pre toto je vždy lepšie zvieratko od chovateľa, nie z obchodu.
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Dr.Jenny » 17 úno 2014 20:08

to mě moc mrzí... :( ale měla se u tebe hezky. A taky si myslím, že to asi bylo něco vrozeného. Jestli se rozhodneš pro další, tak doporučuju registrovanou chovatelskou stanici. Tam se ti tohle jen tak nestane.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod evulinka.b » 17 úno 2014 20:12

Nojo... Šla jsem si pořídit novou do zverimexu, čekám ještě na druhou co mám zamluvenou a nechtělo se mi čekat bez žádné.. Mám zverimex totiž naproti práce a nedalo mi to:-D ikdyž vím, že zase riskuji. A měli tam zrovna dumbíky:-) což jsem nečekala, tak jsem si hned pořídila. A mám Elinku:) je úplně jiná než Míša, hlavně je živější a hned vše zkoumala a prolezla si celý domeček sem a tam a tam a sem:) dělá i jiné pohyby co Míša nedělala (třeba si sedne když se čistí :-D ) tak uvidím jaká bude až si zvykne... Snad bude vpořádku... Děkuji za podporu a za rady, moc jste pomohly
evulinka.b
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování