Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočování

Jak potkana ochočit?

Re: Ochočování

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 dub 2013 18:23

tak potkana bez kamaráda, to je pro nšj trápení trápení.... a můžeš se sním mazlit jak cheš.... to je jask kdyby tebe najednou vzali z rodiny a strčili tě ke slonům a už nikdy bys neměla vidět ani človíčka....
jinak na něj musíš pomalu, jsou to tři dny a to se neochočí žádný zvíře....musíš prostě pomalu, trpělivě..... mimochodem jeden potkan nebo dva to už tak velkej rozdíl neni...
domeček mu můžeš klidně nechat vyndanej...on není nijak extra smutnej, jen si našel jiný místo na spaní
jestli je smutnej tak opět proto, že nemá kámoše.... a to že nepapá každou dobrotu to se naučí, potkánci jsou k novým pochutinám opatrní od přírody...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Werka » 25 dub 2013 10:49

Ahojky, pořídila jsem si včera dvě holčičky, ale pořád jsou takove vylekane ani k ruce se nepřiblíží a jakmile se něco hne hned beží do kouta. Chtela bych jen poprosit o rady jak je ochočit obě. ;)
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká...

Obrázek
Werka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 25 dub 2013 12:36

jestli sis je přinesla včera a ještě navíc ze zveráku, tak to chvíli potrvá ještě, než si zvyknou na nový domov.... já bych si je asi brala k sobě co nejvíc to jde... do mikiny, na postel, krmit pamlskama z ruky, mazlit.... je tu toho hodně na fóru, spoustu rad, tak si to pročti a určitě tu najdeš něco užitečnýho...;-) hlavně to chce trpělivost a nevzdávat to a často se jim teď věnovat....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Werka » 25 dub 2013 16:25

Děkuji za radu ;) když je vezmu k sobě tak chvilku drží a pak lezou zpátky do klece, pamlsky moc nechtějí, tak musím přijít na to co jim chutná. Tak snad se mi to povede ;)
Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká...

Obrázek
Werka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Betth » 27 srp 2013 12:59

mám potkanici 4 měsíce starou. jak já mám začít ochočovat,aby na zamlaskání vyšla z klece a zase se tam vrátila? jak mám začít a jakej je průběh ochočení?
Betth
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 27 srp 2013 13:13

asi jako psa, když to udělá správně, dát pamlsek?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 27 srp 2013 13:17

Tak mě se kluci z klece vyhrnou dobrovolně, stačí otevřít dvířka a zpátky je tam prostě nacpu ručně :roflcry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 27 srp 2013 13:20

mě taky lezou automaticky na dvířka, největší sranda je pozorovat Niflovce, protože ti zároveň chtějí za mnou, ale zároveň prosímtěnešahejnamě a prosímtěrychleměpodrbej :roflcry: a pak se zaseknou na místě, protože zadní nohy by chtěly tdrhat a pčední klusat za mnou :roflcry:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 srp 2013 13:22

na zamlaskáníto je jednoduchý.... už od malička je učím, že když zamlaskám, tak následuje pamlsek.... nejdřív začínám v kleci.... přijdu ke kleci, což upoutá jejich pozornost...zamlaskám a rozdám pamlsky.... pak to učím třeba na posteli...zamlaskat, můžeš přidat i jméno a zase následuje pamlsek, třeba několikrát dokola, dokud má potkan zájem... pak už vědí co to znamená, když zamlaskám.... jinak zak jak dlouho se to naučí záleží potkan od potkana a na tvojí trpělivosti, jak často to budeš s nima procvičovat :)
jinak co funguje ještě víc než zamlaskání je zašustění pytlíkem... :lol:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 27 srp 2013 13:26

Vidíte, a mě nikdy nenapadlo na potkany mlaskat, mlaskám akorát na koně :lol: Mě to vůbec nebaví je něco učit, jsem ráda, když přijdou, a když nepřijdou, tak si je ulovím sama, jsme taková svobodomyslná domácnost, asi i proto bych třeba nemohla mít psa. A většinou teda na ně nemusím ani volat, když jsou ve výběhu, tak se jich spíš nemůžu zbavit, pořád se mi pletou pod nohy, lezou na mě atd. :loveit:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 srp 2013 13:31

no, občas se to hodí.... když je potřebuju zavřít rychle, tak je to praktický.... ale upřímně třeba Kačena mi na přivolání kašle...teda přiběhne blíž, ale do klece prostě ne, to je boj a řev....ona je hrozně svobodomyslná myš....něco podobnýho je i Majda....ale aspoň vykouknou a vim, pod kterym kusem nábytku je mám lovit..:-D

ale třeba Stuart se to naučil velice rychle a i na jméno slyší....to je pak opravdu paráda.... ten přiběhne i na jméno, ale bohužel je jedinej... :)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod womi » 27 srp 2013 14:02

já to nikdy nikoho vyloženě nenutila, ale je pravda, že abigail na jméno přiběhla spolehlivě. a na zamlaskání aspoň zvednou hlavu, přiběhl na to spolehlivě jen Buck a Zedd

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Prosím o radu

Příspěvekod nikisek001 » 26 led 2014 19:06

Ahoj, jsem tu nová.. a chtěla bych se zeptat ohledně ochočování potkánka.. Mám doma cca měsíc starou potkanici (Lily). Za dobu od Vánoc (co jsme ji přinesli domů) mě už pětkrát kousla, nenechá na sebe šáhnout a když už se mi povede při její únavě ji pohladit, natiskne se do rohu klece a po chvilce se ožene po ruce. :( Občas se jí začínám bát O_o
Z ruky se krmit nechá, vždycky přijde,opatrně mlsku vezme a odejde ji sníst do rožku, až ji sní, znova přijde a očuchává ruku, jestli náhodou nemám něco dalšího... Když ji při čištění klece vytahuji, je to děs! :shock: Strašně piští,kope nohama a hází piliny všude kolem...
Prosím, jak na ni mám jít, aby se nebála?
Je to můj první potkánek a nikde jsem se i přes velké hledání nedočetla jak začít s ochočováním.. (vždy jen s automatikou že na sebe nechají šáhnout)
děkuju ;)
nikisek001
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 26 led 2014 19:23

A je holčička ze zverimexu nebo od chovatele?
Jestli ze zverimexu, tak o tom je tady celé téma, jestli od chovatele, tak by to mohl poradit i on. Každopádně bys jí měla co nejdříve pořídit kamarádku (ochočenou od chovatele), potkan nesmí být sám a navíc to ochočování půjde mnohem snadněji. Jinak si to tady pročti, když něco nenajdeš, tak se klidně ptej dál ;) .
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod womi » 26 led 2014 20:09

co nejvíc tahat, co nejvíc mít holčičku pod trikem, klidně několik hodin, koukat s ní na televizi, číst, surfovat o netu...Z klece sebrat domeček! A co nejrychleji pořídit kámošku, nejlépe z CHS, kde tu dají holčičku už vymazlenou a zvyklou na manipulaci.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování