Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočování

Jak potkana ochočit?

Re: Ochočování

Příspěvekod CZpavinka » 19 říj 2011 09:31

to je divný, jj je vystresovaný asi...já bych to zkusila jak u miminka ze zveráče holt...takže pomalu ruku do klece, vydělat ten domeček a nechat ho si zvyknout, že ruka je dobrá a kámoš...můžeš na ni dát nějakou mňamku
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod LB.13 » 19 říj 2011 10:34

Ahoj v pondělí jsme si přivezla potkánka má 2 měsíce. Ale bojí sem a přitom je od chovatele a on říká že ho do ruky brala byl na ni zvykl. Já si ho beru do ruky ale pokaždé se pokaká. Nechci ho stresovat ale nevím jak si ho mám ochočit. :(
LB.13
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod CZpavinka » 19 říj 2011 10:47

LB proč to sem píšeš dvakrát? už jsem ti psala jak bych postupovala já, neříkám, že je to pravda všech pravd, ale psát sem znovu stejný dotaz nemá smysl..
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod womi » 19 říj 2011 11:11

předně odstraň všechny domečky a schovávačky, nech jí tam jen hamaky. Když se bude mít kam schovat, tak se bude ochočovat hůř. A za sebe doporučuju brát ji k sobě co nejvíc, pod tričko ke koukání na televizi, učení, prostě co nejvíce. Pokud se bojíš, zkus si prvních pár dní vzít na chytání rukavice. Chce to trpělivost. A co nejdříve pořiď kamarádku, nejlépe z CHS, tam už bude miminko vymazlené a nemusíš ještě ochočovat :up:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod alfred » 14 lis 2011 17:50

Musím se všemi souhlasit domečky ze začátku nene ;)
A nejlip ho ochočíte, když se sním budete mazlit, ale nezapomente, ze si musí také odpočinout :lol:
A nezapomeňte - Láska prochází žaludkem -->Ale dávejte jen zdravá dobrůtky (žádné dortíky) a věřím že po max. týdnu bude jiz vse OK :up:
alfred
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 14 lis 2011 18:45

Už jsem v životě ochočila tolik potkánků, ale teď máme opravdu těžkej případ, malýho zverimexáčka Fabiána. S klukama se seznámil celkem dobře, i když pořád kolem nich chodí trochu opatrně, ale nám spolu to moc nejde. Denně mu tam dávám ruku, aby si na mě zvykl, dobrůtky si z ní bere, ale pak ji akorát očichá a bez varování kousne, žádné ochutnávání, ale prostě kousanec ze strachu. Brát si ho k sobě nemůžu vůbec, protože jakmile po něm šáhnu, tak zdrhá a piští a tahat ho násilím za ocas opravdu nechci. Neberu to nijak tragicky, vím, že to chce čas a brzy si zvykne (mám ho týden), ale stejně se zeptám, víc hlav víc ví, nenapadají vás ještě nějaké triky, jak ho ochočit rychleji? ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod dpos01 » 14 lis 2011 19:38

Možná ho nějak odďelit aby si zvikal.A učit ho nejprv na mlaskání atd....Věřmi on si časem zvikne.Ikdyž pokud má nějakou drastyckou skušenost z lidí..... :?
Držím palce aby to kousání ustálo. :up:
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod PxNxDx » 29 pro 2011 14:53

Oddělovat bych neradila.. naopak. Podle mě se potkánci ochočují lépe, když jsou zařazeni do ochočené smečky.. naprosto přirozeným odkoukáváním ;)
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 29 pro 2011 15:26

Já bych si ho občas drasticky :lol: vyndala a dala do klokanky nebo si s ním lehla k televizi na pohovku, odkud nemůže utéct a pak ho zase vrátila klukům. Bubla je na mě taky pořád odtažitej a takhle to praktikujeme. Vydrží u tebe chvíli?
A nebo ho prostě nechat a až přijde, přijde. Dát mu dobrotu, nechat ho bejt a při pouštění čekat až za tebou přijde s ostatníma sám. Nechat ho po sobě lézt, nezvedat ho, nechat jen očuchávat a až by ti skákal v pohodě po nohou, začít zvedat a zase pouštět a tak učit na zvedání rukou... to taky děláme. :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod nevi » 29 pro 2011 22:46

Dospělou naprosto neochočenou Lisbet jsem zvykala na lidi taky takhle. Byla v karanténě spolu s Kirsikkou, která byla naopak dobře vymazlená, a brala jsem si ji obden pod mikinu. Na mazlení není, to spousta potkanů, ale na lidi je zvyklá. Dá se vzít do ruky (problém je spíš, že prostě nechce) a když má náladu, tak si hraje :loveit:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zeek » 06 úno 2012 09:52

Mě překvapilo jaká změna během půl dne nastala po odebrání tunelu v kterém Qvítek spal. Vůbec nechtěl vylézat ven, jen na zvlášť voňavé pamlsky a i tak to bylo na dlouho. Tak jsem mu vzal tunel kterej byl zavěšen u stropu a nechal mu tam jen pod patrem zavěšenej hamak. No a najednou během půl dne koukám a sotva se přiblížim ke kleci už letí z hamaku na druhou stranu klece a když otevřu dveře hned leze na rameno. Takže když to shrnu, po odebrání tunelu je Qvítek kontaktní, zvědavý a pěkně oprsklý...(ráno se dokonce rval s mojí rukou a něžně mě po celé ruce okusoval) :loveit:
Zeek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Aldur od WOMI'S *13.3.2012

Příspěvekod chesterfield » 07 úno 2012 00:41

ano to je viditelné potvrzení zaákladní rady - seber mu domeček. :up:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod wh1sp3r » 14 úno 2012 17:38

Já už mám holky třetí den, jsou sice plaché a poznávají různé zvuky, ale zase krásně olízávají prsty po jídle a nejvíc hltají vařený brambory z ruky :)
Většinou ven nevylezou, tak si je mohu vzít .. není to ani násilím, prostě sáhnu, potkánek se nebrání, a vezmu si ho pod triko :)

Pěkně mi je vymazlili v té chovatelské stanici z Valdštejna :) Chválím
Já když tu na foru čtu, jak jsou někteří potkánci šíleně plaché i po několika týdnech, tak jsem vlastně velmi rád, že ti moji prckové jsou takový jaký jsou :)
wh1sp3r
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Mysticique » 14 dub 2012 23:15

Mám měsíc dvě holčíčky z CHS jsou jim 2 měsíce ale jako typický ségry jsou jedna zkumavější a odvažnější a jedna plaší. Na rameno si mi sice vlezou obě ale tu plaší musim vyndat sama na ruku mi nejde a pak už si z klece vylejza jen tak (davám holkám klec na postel otevřu jí a nechám je at si vylezou sami). Nevíte jak si ji co nijvíce navyknout??? :(
Mysticique
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Barča » 05 dub 2013 17:51

taky mám dotaz, nechci zakládat nové téma, tak to napíšu sem.. 2.4 ( v úterý ) sem si šla pro potkánka ze zverimexu, kde je mají v dobrých podmínkách. Když sem ho dala do klece, tak si ji jen očuchal, a zalezl do domečku. Dnes se to nijak nelepší, má jen čumák venku. ALe našla sem ho, jak leží před domečkem, a když sem otvírala klec tak zalezl. Nevim, jestli se mě bojí, nebo tak. Máme ve třídě dvě holky, ty si zvykly snad prvních 5 minut, sou mazlivý, zkrátka skvělé společnice. Ale nevim, jak s tím mým zlobidlem. Z ruky jí jenom ovesnou vločku, pamlsek jen tak ožužlá, ale když je u mě, tak se nebojí, nic. Dneska sem mu vyndala domeček, protože sem nechtěla aby tam byl furt a dala sem mu tam hodně zkartonovanejch papírů a pak mi mamka psala, že mu tam ten domeček musela dát zpátky, protože byl uplně bez něj smutnej, a schoulenej pod kolečkem. Venuju se mu každou volnou minutku, ale nevím co s tím. Chtěla sem mu koupit kamaráda, ale rodiče nedovolí :-//// díky za každou radu. Jsou mu 2,5 měsíce.
Barča
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování