Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočování

Jak potkana ochočit?

Ochočování

Příspěvekod Pidalka23 » 10 pro 2005 00:05

Mám už v pořadí 5 potkánka, nevím proč ,ale lepší jsou pro mě slečny,ale nevím si rady, poslední Elišku,jsem přinesla domů,druhý den otevřela dvířka a čekala,sice vyleze ven,je hodně zvedava,ruky se nebojí,ale když ji chci nadzvednout okamžitě zdrhne,nevím zda ji mužu brát sama z klece abych ji nezničila pocit bezpečí z baráčku.Když se mi ji podaří přelstít a drbkám ji v náručí,tak už ji to nevadi a v pohode i usne.Ale jinak z baraku vyleze stylem,zadní nohy doma,čumák už někde 10m vpředu.
Pidalka23
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mmagic.J » 10 pro 2005 11:07

Když si přineseš nové mimčo je lepší domeček v kleci vúbec nemít.Já dávám domky do klecí až od tří měsícú věku potkánkú,líp si na tebe zvyknou :)
Mmagic.J
Malý potkan
Malý potkan
Chovatelská stanice: Magic-rat

re

Příspěvekod Cruela » 10 pro 2005 12:04

jo? ja jsem mimiskovi dala krabicku mam mu ji vzit? ja bych chtela aby to byl mazlik a ne jako nuf kterej si me vsima jen kdyz mu nadavam nebo mam jidlo.... :(
Cruela
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Adéla » 10 pro 2005 13:55

Lepší by bylo vzít si potkana k sobě a mít ho pořád u sebe, třeba v rukávu nebo v nějaké přepravce poblíž, než ho nechat zalezlého v domečku. Je to sice "krutější", ale potkáně se tak rychleji otrká. Eliška očividně není extrémně plachá, jen je zbytečně opatrná :)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod withoutme » 10 pro 2005 23:14

taky sem pro ,,terapii šokem", jen se mi zdá že sou pak takový oprsklejší a otrkanější. nebo jestli sem jen narazila na drzý potkany...
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

re

Příspěvekod Cruela » 11 pro 2005 08:52

no muj prvni potkys uz od malicka byl poustenej takze furt beha a jak ho nepustim je nastvanej.... a kamaradky zase opak. ta ho neopoustela . ted ho ma v otevzeny bedne a ten potkan proste ven nevyleze...
Cruela
Malý potkan
Malý potkan

ochočení

Příspěvekod Semtex » 01 led 2006 19:53

Ahoj mám od včerejška potkana a snažím se ho ochočit. Jakmile ale otevřu klec tak on zaleze do kouta a chytí se drápky klece a když se mě ho podaří chytit tak on se mě pořád snaží utíkat. :?: [/quote][/u][/i][/b]
Semtex
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kess » 20 říj 2006 15:33

Mám úplně stejnej problem potkánka mám od včera včera se ještě dost bál a krčil se v koutku pak se nechal pohladit, dnes jsem ho hladila a on mi olizoval celou ruku asi třikrát mě lehce kousnul spíš jen chytil pak jsem ho chtěla vzít do ruky a to moc nechtěl utíkal nakonec jsem ho vzala a lehla si s nim do vany tak to mě šplhal seděl mi na ruce myl se u mě dokonce si už vzal i žřádlo z ruky, ale pořád má zaječí úmysly myslíte že přestane utíkat?... myslíte že jsme na dobré cestě k přátelství ..? :loveit: Za jak dlouho se nechali vaši potkánci chytit do ruky aniž by se plašili nebo chtěli utéct ,
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jim Beam a Jack Daniels
--------------------------
za duhovým mostem na mě čekají :
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Quork (*1.2.2008 - +23.12.2010)
Quentinne (*1.2.2008 - +1.4.2011)
Trip
Fender

Příspěvekod Mája » 20 říj 2006 16:49

Tak na dobré cestě jste určitě, nesmíš na něj moc spěchat. Oizo byla od chovatelky krásně vymazlená, takže jsme si na sebe zvykly prakticky po dvou dnech, kdy jsem ji nosila u sebe v mikině. Ale ona zase nechtěla objevovat klec, to jí trvalo tak týden, než se trochu osmělila. :)
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Kess » 22 říj 2006 10:42

Chusppi už se taky nechá nosit v mikině ani nevylejzá nic klidně i usne a spinká, ale prostě na ruku mi nejde a když se ho snažim vyndat tak se vzpouzí jak kdybych mu chtěla ublížit :cry:
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Trip
Fender

Příspěvekod Phoebe » 22 říj 2006 11:33

Tak mu otevři klec a nastav mu třeba záda, aby si sám vylezl, pan Myšák se taky dřív bál, tak jsem to začala dělat takhle a teď už ke mně skočí raz dva :)
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod refugee.ph » 24 říj 2006 11:19

myslíte že se může ještě něco změnit když mám potkánka už dva a půl měsíce ale vůbec se nechce mazlit...spíš pořád řádí a chce běhat a zkoumat nové věci ale když se trochu uklidní a odpočívá třeba na židli s oblečením..tak ke mě stejně nechce.už odzačátku sem se ho snažila naučit na mikinu ale pořád vylézal a chtěl utéct..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mela » 24 říj 2006 12:10

Přesně tohle dělala moje Myšmyš.Jak jsem si ji vzala k sobě,tak hned prchala. Chce to čas.Taky jsem se bála,že u mě nebude nikdy chtít být,ale teď si ke mně klidně vleze a spí mi pod mikinou.Ale čekala jsem na to téměř rok,než se uklidnila.Byla hrozně hyperaktivní. Ne že by nebyla i teď,ale trochu to omezila.Snad se toho taky brzo dočkáš. Držím palce
Nauč se smát se slzami v očích,
pomalu jít,když pospícháš.
Nauč se pohladit zaťatou pěstí,
jedině tak Ti nikdo neublíží,
nevezme štěstí.

…Hlupákovi
přes rozum neprojdeš.
Mela
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cesmína » 24 říj 2006 13:43

Já jsem s holkama neměla problém ochočit je. Byly vymazlené od chovatelek. Nosila jsem je celé dny v rukávu, aby si na mne zvykly. Ale Rozárku jsem měla u sebe nejkratší dobu, protože jsem chtěla, aby si na ni holky co nejdříve zvykly a je taky taková nejméně mazlivá. Ale žádná z holek se nijak ráda nemazlí. Jsou spíše běhaci a občas přiběhnou, nechají se minutku drbat a pak zase odběhnou. Snažila jsem se z nich udělat mazlíky, ale asi mají v genech větší aktivitu.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kess » 24 říj 2006 19:17

Tak Chusppi už se trochu otrkal už se mnou byl i ve škole a šlo to byl hodnoučkej ani neutíkal celej den prospinkal.... Jinak rada abych mu před klec nastavila třeba záda nepomohla nohy v kleci a čumák skoro na druhý straně pokoje :) mno ale snad si zvykl aspon trochu :loveit: :bash:
Kess
Malý potkan
Malý potkan
Chusppi (2.12.2007)
Chelsea (16.1.2008)
Trip
Fender