Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Snesou se?

Jak potkana ochočit?

Snesou se?

Příspěvekod Kattie » 09 srp 2009 11:55

Zdravim ;)
Mám doma potkaní holčičku/je jí 7 měsíců/.Pořád všude čtu jak je potkan společenské zvíře a i když se jí dost věnuju myslím že by bylo lepší pořídit jí kamarádku.Ale novou potkanici bych chtěla koupit už od miminka/kvůli lepšímu ochočení a tak../.No.a chtěla bych je chovat v jedné kleci/mám dost velkou klec:)/.ale bojím se aby jí Aida nijak neublížila a aby si na sebe zvykli.Bude to možné když si domů přinesu malé mimčo k už docela velké potkanici?Abych je pak třeba nemusela každou chovat zvlášť.. :|
díky za odpovědi :)
Kattie
Růžovka
Růžovka

Re: Snesou se?

Příspěvekod Cayro » 09 srp 2009 12:34

To je těžko říct, je už přece jen dost velká, ale zase si myslím, že samičky nejsou tak agresivní jako samci.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod ještěrkaa » 10 srp 2009 08:21

no tvoje holčička už je dost velkou, pro jistotu bych zvolila variantu 2 miminek... pokud je totiž tvoje samička nepřijme, pak alespoň ty 2 si budou navzájem dělaqt společnost, blbnout a hrát si... a pokud té tvojí starší nebudou nijak vadit, pak tot bude ta nejideálnější varianta ;)
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Příspěvekod Kaity... » 14 led 2010 09:29

chtěla jsem se zeptat. Koupila jsem si dvě potkaní holčičky, jednu v jeden den a hned druhý den jsem šla pro druhou, obě jsou ze stejného vrhu. Akorát, že ta co přišla dřív je již jistější a spolu se perou, vypadá to, že se nekoušou, ale jen se kutálejí. Mám je dát od sebe nebo je nechat ještě spolu, ať si zkusí zvyknout, když v místě odkud jsem je brala se nervaly.Děkuji za odpověď
Nejlepší přítel je ten,co tě napomene,co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!Božena Němcová

Obrázek
Kaity...
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj Miki, už je v potkaním nebi
Anya, Standart, Hooded
Ouzinka, standart, banded

Příspěvekod womi » 14 led 2010 09:31

nech je u sebe, dokud neteče krev, je to v pořádku, Jsou to mimina, hrajou si :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 14 led 2010 12:22

To je úplně normální, mimina se rvou skoro pořád, když zrovna nejedí nebo nespí, je to kamarádské pošťuchování, žádné vážně bitky. Když je budeš pozorovat, tak zjistíš, že jednou je na zádech jedna, za chvíli zase druhá, takže to vážně není žádný nebezpečný boj :D
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Kaity... » 14 led 2010 12:50

Děkuji všem za radu. :thanks:
Nejlepší přítel je ten,co tě napomene,co ti řekne pravdu do očí. Toho si važ!Božena Němcová

Obrázek
Kaity...
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj Miki, už je v potkaním nebi
Anya, Standart, Hooded
Ouzinka, standart, banded

Příspěvekod Veron » 16 led 2010 19:03

Vyjádřím se ještě k sezamování samiček věkem docela vzdálenými. Nejspíše jsem měl štěstí ale seznámil jsem rok a 2 měsíčního s malým dvouměsíčním potkánem což znamená vzálenost věkově rok.. Fredy, ten starší je strašně hodný, milý a neublížil by snad ani mouše i když se nechce moc mazlit, je to moje tuntítko, mám ho totiž od narození ( no vážně - narodil se potkanici mé sestry ) a tak jsem si ho "rozmazlil". Ted je Boris - ten mladší alfa samec v kelci. Když měl Borisek a Fredy půl roku, pořídil jsem měsíčního ( dnes už dvou měsíčního ) prdolu Gastyho.. To je příklad toho, že nezáleží jen na věku ale taky na povaze potkánka :)) Poslední dobou mám chut jít do zverimexu a koupit si od tama nějakého prdolu, kterého budu strašně hýčkat.. Ale trochu se toho bojím, navíc říkám si už půl roku dopředu že chci fuzze .. Když jsem ale dříve viděl fawn ( prostě do béžova ) potkánka, strašně jsem jednoho dumbatého chtěl :))
Veron
Skákavka
Skákavka
Potkani: Boris Z Hamaku, Gaston Ze Svahu, Fousek Od Ddus, Sanchez ze zverimexu, Jerry Of Golem, Bukki Of Ratwood

R.I.P. Fredy Of Golem :(

Příspěvekod Soul.of.horse » 17 led 2010 11:06

Cayro píše:To je těžko říct, je už přece jen dost velká, ale zase si myslím, že samičky nejsou tak agresivní jako samci.

Sice nemám vlastní zkušenost, ale pokud vím, většina lidí má problém spíš se samičkama.

Pro zadavatelku: Někde si přečti o seznamování potkanů, dělej to postupně a na neutrálním území a pro jistotu se domlu s někým, kdo by si malou vzal, kdyby se náhodou nesnesly. ;)
Obrázek ObrázekObrázek
Soul.of.horse
Růžovka
Růžovka
Potkani: kluci:
♥ Vandal of Rat4U (M, rex, seal point siamese, berkshire)
♥ Ušák of Rat4U (M, dumbo, russian blue agouti, berkshire)

holky:
♥ Miňonka von Percy (F, russian blue, solid)
♥ Hrozinka (F, agouti, nest. husky banded)

za Duhovým mostem:
♥ Copernicus Utahraptor (M, dumbo, fuzz, buff, solid)
♥ Misha von Zverimex (F, agouti, nest. hooded)
Chovatelská stanice: Z Perníkové chaloupky (neof.)

Příspěvekod nikushka » 26 úno 2010 14:57

ahojte... mam zarezervovany 2 holcicky ale kazda z jineho vrhu a navic: jednu budu mit minimalne o tyden driv... je totiz z prahy a import asi neprobehne hned... jak to mam udelat? mam nechat tu 1. v nejake jine kleci nejdriv? aby si na kelc nedelala treba naroky nebo ja nevim.. :D :smi:
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod Kimik » 26 úno 2010 20:43

Jestli jsou to mimina, tak týden nehraje vůbec žádnou roli, takže si vůbec nemusíš dělat starosti. Připrav se na to, že se budou honit, skákat po sobě, divočet, ale to jsou všechno miminkovské hry a je to úplně normální :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nikushka » 06 bře 2010 22:35

tak diik.. :o) na skotaceni jsem snad psychicky pripravena ale na to sznamovani nevim nevim.. :D vsak ony si to asi musi vyridit samy mezi sebou... snad to dopadne dobre bez natrzenych ousek... jejda ja se na ty prcky tesim.. :D
nikushka
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lesinka
Fler Sankari
Korálie z podkroví (*14.2.2010)
ICQ Sankari (*17.2.2010)
Oscar (*listopad/prosinec 2007+24.2.2010)

Příspěvekod ironie » 14 říj 2010 11:20

Zdravím,
chci adoptovat samečka z chs, kterého jsem nechtěla nechat samotného a chtěla vzít ještě druhého. Chovatelka mi napsala, že nežili spolu v kleci (žili s jinými samci, ale ty už jsou adoptovaní, tak zůstali oba sami) a že bych musela zkusit, jestli by se skamarádili. Jsou asi stejného věku (narození asi listopadu 2009). Myslíte, že by to dopadlo dobře, že by se skamarádili?
Chovatelka mi doporučila, že by k tomu staršímu samečkovi zkusila dát spíš mládě ze svého posledního vrhu... Co má větší šanci?
ironie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Girly & Jelly Bean of LMG Rattery

Za duhovým mostem =,(

Feedee´s Cilka & Clarice, DeeDee of Satannow, Wasabi & VooDoo von Zverimex, Darkness of Satannow, Woodoo´s Chiki a Shakira, Widlička of Smeagolie, Mahiru AkaiTatsu, Manatsu AkaiTatsu, Queeny of Rat4U, Darkness, Jingles, Woodoo's Sherlock, Shadow, Černá, Bílá, Dvířka, Žolík

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 14 říj 2010 14:08

Větší šanci má určitě mimino. Tohle už jsou dospělí kluci a u nich je seznamování dost složité, navíc kdyby náhodou byli oba alfové, popřípadě ani nemusí, jen jeden z nich může být alfa a já se setkala, že i dva submisivní dospělí kluci se nesnesli... :zip: Takže k němu spíš pořídit dvě miminka.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod ironie » 14 říj 2010 14:36

Jj, ještě jsem hodily řeč a nakonec jsem k němu vybrala mimčo. =)
ironie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Girly & Jelly Bean of LMG Rattery

Za duhovým mostem =,(

Feedee´s Cilka & Clarice, DeeDee of Satannow, Wasabi & VooDoo von Zverimex, Darkness of Satannow, Woodoo´s Chiki a Shakira, Widlička of Smeagolie, Mahiru AkaiTatsu, Manatsu AkaiTatsu, Queeny of Rat4U, Darkness, Jingles, Woodoo's Sherlock, Shadow, Černá, Bílá, Dvířka, Žolík

Další

Zpět na Ochočování