Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočení potkana ze zverimexu..

Jak potkana ochočit?

Re: Ochočení potkana ze zverimexu..

Příspěvekod deben.am » 16 dub 2015 19:20

Ahojte před třemi dny sem si pořidila potkanka ze zverimexu je v podstatě klidný sice se ještě nenechá vzít do ruky ale to chápu kdo ví co si bobek prožil zajímalo by mě jak ho hladim na hlavičče atd tak někdy se otočí s hlavičkou a jak kdyby mi očuchal prst ale mi to spíš přijde jak kdyby mě odstrčil protože se mi čumáčkem vždy na ten prst vážně přilepí na sekundu. Dělají to tak normalně ? Nerada bych mu nutila něco co mu není moc příjemné protože to dělá třeba až po 15minutách co ho hladím :D :smi:
deben.am
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 18 dub 2015 10:22

Tak kdyby se mu to vyloženě nelíbilo, tak ti prostě odejde...:-) Ochočování je velice individuální a někdy je ze zverimexáčka mazel a jindy je to spíš zvířátko na koukání než na mazlení.
Ovšem je tu jedna důležitá věc a to, že by žádný potkan neměl být sám. Nevím, jestli už si to někde četla nebo ti to někdo už radil, ale potkan se musí chovat minimálně ve dvou jedincích stejného pohlaví. Lepší je tříčlenná skupinka, ale minimum jsou dva. Pokud už k němu máš parťáka, tak tuhle radu vynech...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Jen se boji nebo je nemocny?

Příspěvekod daolin » 18 dub 2015 18:38

Ahoj, pred dvema dny jsem si privezla tri potkani kluky ze zverimexu...prisli vsichni ve stejny den, ale jeden je mensi ( jsou malincí jeste) a ten nejmensi mi vubec nechce vylezat z domecku...jde se akorat najist, napit a je pryc...Ti dalsi dva lezou, blbnou, ale tenhle ne...kdyz ho vemu k sobe, zaleze pod tricko a hotovo. Muze to byt tim, ze je plachy a boji se jeste? Nebo je to naznak nejake choroby? Dekuju
daolin
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kulíšek, Edík a Piškot

Příspěvekod Kimik » 18 dub 2015 18:47

Myslím, že se prostě bojí, každý potkan je jiný, někteří jsou prostě bojácnější. Ber si ho hodně k sobě, ale netahej ho z klece násilím, dej mu čas a on si zvykne. Tím, že jsou tři, tak si budou zvykat mnohem snadněji.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod daolin » 18 dub 2015 19:05

No ti dva vetsi jsou prave porad spolu a tenhle nunak je porad nekde zalezlej sam...myslis, ze bych mu mela vyndat domecek z klece, nebo ne...bylo mi porazeno, ze ano, ale nevim...
daolin
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kulíšek, Edík a Piškot

Příspěvekod Kimik » 18 dub 2015 19:07

Klidně vyndej, to neuškodí. :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 18 dub 2015 20:17

domeček vyndej, budou se ochočovat lépe :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod deben.am » 18 dub 2015 21:17

Děkuji za odpověď. Partaka ještě nemá ale už se zařizuje tentokrat bude od jednoho pana co je chová má miminka takže jen čekam kdy si budu moc druhého parťáka dovest domů. :)
deben.am
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 18 dub 2015 23:48

fráze "od jednoho pána co je chová" mě sice malinko děsí, ale jinak jsem ráda, že noví chovatelé začínají být rozumní a dopřejí svým miláčkům to co potřebují ke spokojenosti...tak snad bude vše ok...;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod deben.am » 19 dub 2015 17:43

Samozřejmě sem si rodiče miminek proklepla a ještě než budu moct si miminko vzít domu ( přesněji než půjde určit pohlaví ) tak jsme domluvení že klidně můžu kdykoliv přijet a kouknout se na miminka. Pán je komunikativní a posílal i fotečky potkánku tak snad bude vše Ok :) a podle toho co píše tak dle mého názoru tomu i rozumí. Tak doufám že bude vše v pořádku. Mám v plánu rozrůstat potkaní smečku ale musím tomu i přizpůsobovat klec takže pomaličku ale jistě než mít hodně potkánku a malou klec. :)
deben.am
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 20 dub 2015 09:50

No, já jen že pokud vím, tak registrované ChS kde chová chlap jsou v čr 3 :-) jinak to bude spíš množitel... a ti bohužel většinou nedodržují často i základní pravidla chovu...proto je lepší obracet se na registrované chovky. Tak snad tohle bude jedna z výjimek...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod rionka » 14 kvě 2015 12:01

Dr.Jenny píše:tak hlavně, jestli k tomu černobílému zázraku máš i kamaráda?? aby jste byly tak spokojené a nadšené doma obě...?? :smi:

ano, v té době jich bylo sedm, teď jsou čtyři :) viz tu.
rionka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jadwiga (†2013), Chelsie (†2014), Bleskomyš, Zrzečka, Skořička, Qwerty, Meriela, Quintina a nejmenší Amazonka von Zverimex :-)

Nová potkanka

Příspěvekod Kikyo » 25 kvě 2015 21:22

Jak zde již bylo popsáno o nějaký příspěvek níže, taktéž mě poskytlo neštěstí při koupě 2 potkanek ze zverimexu. Všecko bylo v pohodě dokud se mi jedna nezačala zdát nějaká divná a když jsem jí vzala k veterináři, umřela tam na stole. Úplně bez varování, nejspíše taky předčasně odstavená :( Druhá holka přežila a má se čile k světu. Jinak hádám, že ve zverimexu jsou taková úmrtí mláďat poměrně častá... ale teď k věci.

Pořídila jsem potkance novou kamarádku, při koupi byla větší než byly ty dvě původní a myslím si, že to je i důvod, proč se mi nedaří jí ochočit. Ruky se nebojí, ale spíš před ní pořád utíká, hladit se nechá jenom když je rozespalá, ale když je vzhůru, před rukou pořád uniká, není to přímo útěk, ale vypadá jakoby jí to hlazení bylo nepříjemný (zkrátka nevydrží na místě). Když jí chytím do ruky, okamžitě se začne sápat pryč a je schopná skočit i z pul metrový výšky jen aby se dostala z dosahu... přitom když dojdu ke kleci nebo strčím do klece ruku tak mi jí očichává stejně jako ta starší (která je mimochodem už celkem dost mazel). Nevím co s tou novou, přijde mi moc divoká a svá, jakože člověka ani nepotřebuje a o sbližování nestojí...
Kikyo
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 26 kvě 2015 17:15

brát k sobě, mazlit, mazlit, mazlit. strčit pod triko....
A příště kupovat potkany v chovatelské stanici
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 čer 2015 01:48

Sama si to rekla... prostě mas potkana ze zverimexu. To je podle mě s potkanem z chovky nesrovnatelny. Navíc v dnešní době, kdy se opravduch každá chovka snaží mazlit od malička, jak to jde. Je dost možný, že tohle zvíře mazel nebude nikdy. Jak psala womi... mazlit mazlit mazlita, ale výsledek je nejisty...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování