Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočení potkana ze zverimexu..

Jak potkana ochočit?

Re: Ochočení potkana ze zverimexu..

Příspěvekod Sája » 24 srp 2014 18:22

Dnešní poznatek, když je v kapuce, nebo kdekoli po mě, nechá se vzít do ruky už úplně bez problému, prozkoumává, počurává :D
ale bojí se braní rukou z klece(připisuju to zverimexu, takže věřím, že to časem přejde :) ), když chce, vyleze si sám do kapuci a je to zase v pohodě... jen dotaz, klec co v ní Taypíka mám má rozměry d57 x š37x v71. Kolik potkánků se tam vejde? Ve zveráči mi holka říkala, že 2, ale myslím že tady věděla starou belu, takže se radši ptám vás zkušenějších.
In Omnia Paratus :)
Sája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sir Taype Corleone

Příspěvekod nevi » 24 srp 2014 18:50

Dvě až tři v pohodě.
Potkani nemají rádi braní shora, zkus ji podebrat, ale asi to bude chvíli trvat, než si zvykne.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod rionka » 25 zář 2014 10:17

toz po mesici je moje mikromys ze zverimexu nejdivocejsi v kleci, vsechno musi videt, znat a ochutnat -- brani shora sice porad moc nemusi, ale kdyz ma naladu, tak se prijde tulit, olizuje, objima ocaskem, nekouse... fakt mam doma malej cernobilej zazrak :-) :loveit:
rionka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jadwiga (†2013), Chelsie (†2014), Bleskomyš, Zrzečka, Skořička, Qwerty, Meriela, Quintina a nejmenší Amazonka von Zverimex :-)

Příspěvekod Dr.Jenny » 29 zář 2014 17:02

tak hlavně, jestli k tomu černobílému zázraku máš i kamaráda?? aby jste byly tak spokojené a nadšené doma obě...?? :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Khalia » 25 lis 2014 22:01

Já měla asi to štěstí, že jsem si vybrala poměrně mazlivého potkánka. Zezačátku se taky bál a byl neustále zalezlý v domečku. Od chvíle, kdy jsem mu ho dala pryč, tak začal prozkoumávat klec a rozhlížet se po okolí (nic jiného mu holt nezbylo) :D zvykl si na můj hlas, pach, přítomnost a hluk a bylo to dobré. Pořád je to mimčo, ale z 3 dny už mi usíná v dlani a za krkem. Je to moje zlatíčko :)
"And then what," said her dæmon sleepily. "Build what?"
"The Republic of Heaven," said Lyra.
Khalia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ratter ♀ Argenta ♀ Shirli ♀

Příspěvekod Dasa560 » 07 bře 2015 21:06

Ahoj, mám taky problém s ochočením mladé samičky ze zverimexu... :|
Koupila jsem si dve holky zaráz, aby se nenudily, klec maji velikou se spoustou hračkama, a dole je domeček, jedna holka- Aulí vesele šmejdi po kleci , je zvidava necha se chovat bere si jidlo z ruky a je čilá... 8)
Ta druhá- Herminka byla pořád zalezla v domecku, nechodila vubec ven(zjistila jsem že jidlo ji nosi Aulí ) tak jsem tady hledala co s plachym potkámkem shovavajicim se v domecku a nakonec jsem podle rad domecek odstranila a nechala pouze látky. Pár hodin byla v poho, lezla v kleci společne s Aulí ale pak si vlezla do rohu klece a nechtela od tam pryc, podle rad jsem ji vyndala dala si ji pod triko a snažila se ji uklidnit pode instrukci, pochvili uz to bylo dobry tak jsem ji vratila do klece, sedla si zpatky do toho rohu a třásla se... :(
Nakonec jsem vrátila domeček... ted tam sedi a kouka pred sebe... :shock:
prosim zoufale potrebuje pomoct ona i ja
chyceni do rukou je doprovazeno pistenim a vylakat na dobrotu se nenecha... :oops:
prosim, za kazdou radu budu nesmirne vděčná... :cry:
:cry:
Dasa560
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hermionka a Aulí

Příspěvekod Markytanka36 » 22 bře 2015 17:32

Ahoj
Chtěla jsem vám všem co sem píšete poděkovat. Moc nám vaše rady pomáhají. Ve středu jsme si pořídili dvě samičky ( začínám si myslet, že to jsou kluci :lol: ) . Jsme v chovu potkanů začátečníci a tak jsem vzala raději dva potkánky. Jsou sice ze zverimexu, ale tady je neprodávají pro hady...ty dospěláci co jsou v teráriu jsou mazlicí, nechají se vzít do ruky a dokonce i pohladit od neznámého ( mého syna :) ). když jsem se dozvěděla, že za týden budou mít miminka k odběru, zamluvila jsem dvě holčičky...na barvě nezáleželo. Pořídili jsme velkou klec s věžičkama a díky vaší radě vyndali domeček - nechali jsme ho jen na první den a noc...na uklidnění. Po přečtení jak udělat hamaku jsem zatím v mezipatře pověsila ručníček za pomoci kolíčků ( teprve včera ) Tonička tam hned lezla, ale Julča ji napřed obcházela, v noci si v ní hráli a ráno jsem tam našla přenosené žrádlo a seno - beru to, že si upravuji hnízdo :) .
Ze začátku jsem se bála zda vše dělám dobře. Vaše rady mi pomohli pochopit, že zatím ano. Julča mi chodí k ruce od prvního dne, po dvou dnech si začala brát jídlo z ruky ( nejraději mrkev nebo vařené brambory ) . Díky radám tady jsem sebou necukala, když mě začala okusovat ( tedy jednou ano, ale to mě začala probírat blešky ehm na hrudníku :lol: ). Už 3den mi sama vleze na ruku a šup do rukávu, prolejzá mě a stále šmejdí... Tonička je syna....samozřejmě pod dozorem, je mu teprve 5. I tak mě překvapilo, když mu už v pátek usnula za tričkem, včera taky, ale dnes začala šmejdit stejně jako její sestra a tak si ji raději beru já...prcek se bojí aby jí nerozmáčkl, strašně ho lochtá :roflcry: . Ona sama na ruku nejde, ale z klece už se nechá vzít. Podeberu je pod předníma nožičkama a pod prdkou :lol: . Z ruky zatím jídlo nevzala, ale nespěchám na ni....
Po tom co jsem tady četla, jsem ráda, že jsem potkánky nekoupila v normálním zverimexu, kde je prodávají levně, mají sice krásné barvy, ale asi povahově problémové... Vlastně máme obrovské štěstí na ta naše mrňátka...
Ještě jednou vám všem chci poděkovat, že máme ty začátky bez zbytečných stresů...jak potkánků, tak nás dvounožců :lol: . DĚKUJI
Markytanka36
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Eva » 22 bře 2015 18:05

Tak ať užiješ s myšákama hodně radosti :) . Jen to seno ještě zlikviduj a zvol vhodnější podestýlku. Vše potřebné najdeš nejjednodušeji na Rodentia.cz.
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod Markytanka36 » 22 bře 2015 22:37

Ahoj
Děkuji.Seno si vyndali z držáku...podestýlka jsou hobliny... Teď jsem na ně koukala a spokojeně spí v hamace... Každý den jsou jiní, každý den mě něčím překvapí....Jen doufám, že se časem trochu zklidní, syn byl tak šťastnej, když u něj Tonička spala ;) .
Markytanka36
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Eva » 23 bře 2015 05:46

Seno netřeba ani v držáku:) . Jo, potkani jsou bezva. Já mám svoji první partu a už teď vím, že je to láska na celý život :loveit: .
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Příspěvekod Markytanka36 » 25 bře 2015 16:59

Ahoj
Něco pro zasmání...Ukázalo se, že Julča je kluk. Ve zverimexu jsme místo druhé holčičky dostali dalšího kluka... Ona totiž Julča ( nyní Ben ;-) ), je docela mazel a ta samička byla plašší. Tak místo holčiček máme kluky....Uvidíme jak si povede náš novej klučík ;) , snad bude taky mazel jako Julča-Ben.... Přeji pěkný den.
Markytanka36
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 25 bře 2015 17:22

:roflmao: :roflmao: :roflmao: tak ještěže to není páreček, to by jste se už rychle rozmnožili - a jsou určitě oba kluci?? Jo a seno úplně zlikvidujte, to je jpro potkánky nevhdoné ze všech stránek. Je fajn, že naše forum přispělo k hezkému ochočení a založ klukům vlákno. Začínající potkanáři jsou vítaní, protože se ještě umí ta krásně rozplývat a líčit všechny ty zážitky s myšákama.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Markytanka36 » 25 bře 2015 20:17

Ahoj
Seno je už dávno pryč ;-) . Jsou to najisto oba kluci...klubou se jim pod ocásky kulky :lol: . Měla jsem výčitky svědomí, že jsme Toničku vrátili....přece jen si tu zvykla a tak, ale na 4potkánky se jako začátečník necítím a ona by k sobě taky potřebovala partačku... Na druhou stranu, kdybych to neřešila bylo by u nás přepotkaníno raz dva :loveit: . Jsem fakt zvědavá jaký bude ten náhradník... Je na rozdíl od Bena ( ten je černý s bílou na bříšku, packách, bradě a špičce ocásku ) je jak siamská kočka , béžovej a na zadečku a čumáku tmavší.... A má tmavě červené oči... Nechal se vzít do ruky a očichal jí, Beník si to hned přihasil a skoro bych řekla, že se vklínil mezi mou ruku a Tondu :roflmao: ....Hezký večer...
Markytanka36
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 26 bře 2015 12:51

tak budou parťáci to je prima. a souhlasím jsem ovšem zvědavá jak dlouho Ti to "rozumno" vydrží. Většina z nás začínala na dvou. ehmm :roflmao:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Eva » 27 bře 2015 08:40

Taky jsem zvědavá :D
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan

3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování