Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Ochočení potkana ze zverimexu..

Jak potkana ochočit?

Ochočení potkana ze zverimexu..

Příspěvekod Baruška » 13 črc 2009 11:17

ahojka...mam takowý problém...nedáwno jsem si koupila potkana (we zw.) je to uz muj 3 potkan ael zatim nejako nejde ochocit,,,predešlé dwa jsem mela od chowatele,,mozna ze to bude tím...porad utika od moji ruky ocicha ji leze po ni ale jakmile na ni sáhnu je zle zacne pistet,hrabat hobliny,vysypawat jidlo a premistowat misku.. :( .byla bych rada kdyby mi s tim nekdo poradil ;) :)
Baruška
Růžovka
Růžovka

Re: Ochočení potkana ze zverimexu..

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 11:30

Hele, proč dáváš všude dvojité vé?

Potkani ze zverimexu jdou ochočit a kolikrát jsem tu na fóru narazila na to, že lidé měli nejochočenějšího potkánka právě ze zveráče, i když to asi rozhodně není pravidlo. Moje rada je být s ní co nejvíc, ale nechat zcela na ní, jakým tempem tě bude poznávat. Ať si klidně třeba týden jen očuchává tvojí ruku. Pokus se vyvarovat čehokoli, co ji děsí - nechytej jí, nenaháněj v kleci a pod.. Tahle metoda je dost časově náročná, vyžaduje hodiny sezení před klecí, ale mě se osvědčila. Hodně ji krm z ruky, ať se naučí, že ruka = dobré věci. Potkánci jsou hodně zvědaví, takže si tě určitě sama bude chtít prozkoumat. Já jsem tohle nedávno aplikovala na roční Adélku a holt jsem pár hodin proseděla a proležela před klecí, prakticky bez hnutí, protože moje pohyby ji děsily a ona si mě očuchávala a prolejzala od hlavy k patě. Ale výsledky jsou krásné - vůbec se mě nebojí, přilítne na zavolání odkudkoli a pořád by si se mnou hrála :loveit:

Druha metoda je opačná - vzít potkana k sobě, hladit a počkat, až prostě příjde na to, že mu nic nehrozí. Ale já mám radši tu první, míň násilnou.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Cayro » 13 črc 2009 12:32

Před rokem jsem u Jerrýška praktikovala tu "násilnější" metodu - brala jsem si myšánka pořád k sobě a nakonec mám na tu dobu ty nejkrásnější vzpomínky, kdy jsem spala s myšánkem na zádech nebo spinkal u mne v tričku, běhal po mně, pusinkoval mne
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kometa » 13 črc 2009 12:38

Neříkám, že nefunguje, ale nemám to srdce to vyděšené zvířátko ještě víc lekat.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 13 črc 2009 12:46

U velkých potkanů bych použivala tu nenásilnou metodu, jelikož nevíme, co si zažili a tak si získáváme důvěru. Ale u mimin určitě "násilnou", ať si co jedříve zvykne na zdvyhání a paníčkovu vůni, za nedlouho pochopí, že u páníčka je vždycky teploučko, pod tričkem se dobře spinká a ruka mu dá mlsku. Jediný potkan, u kterého jsem to neděala a použila nenásilnou metodu je Spock a doteď to není mazel. :smi: Takže bych jednoznačně doporučovala co největší kontakt.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Cayro » 13 črc 2009 13:23

Já jsem si tu "násilnou" metodu jak říkám zkusila u zverimexáčka Jerrýška a díky bohu za to... Když se pak jednou lekl, přesně věděl, že ruka je to co hladí a uklidňuje a chrání a tričko je místo, kde je bezpečí...
Takovou tu nenásilnou, pozorovací, jsem pak zkoušela u kluků - nejprve mluvení, pak pomalu dávání pamlsků, kupodivu pak chování, pak hlazení v kleci... Kluci jsou u mne od ledna, ale k olizování prstů jsme přešli až někdy začátkem červne, tak dlouho jim trvalo, než pochopili, co mají dělat a nesnažili se si ukousnout :lol:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod womi » 13 črc 2009 13:28

Hlavně pozor, ne každý potkan je takový kliďas jako ten, co spí za tričkem, mě tam třeba kluci vydrží jen chviličku, jsou moc zvědaví, takže lezou všude možně, na tričko, rameno, pod tričko, do vlasů, na hlavu.... Takže hlídat :-) Jinak preferuju oba způsoby, podle velikosti zvířete. Pokud je mimi, klidně ho vytáhnu z klece a nacpu k sobě, ale když je to půlroční myš, kterej kouše a je z neznámých (nebo bohužel známých a dost otřesných podmínek), tak se necítím na to, dát ho pod tričko a radši zkouším nenásilnou metodu. Po dvou měsících mám aspoň neježícího potkana, kdykoliv mě vidí. Ale to je extrém, u miminka to bude v pohodě :-) :up:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cayro » 14 črc 2009 07:30

To je zajímavý...pobyt za tričkem pochopili kluci hned, jakmile jsem je prvně pustila na postel... očuchali mne a hned zkusili vlézt za tričko... no, povedlo se jim to... Matásek, který má zhruba kolem 600g to dělá dodnes, ale Patýsek se se svým skoro kilem za tričko dostává trochu problematicky :roflcry:
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Hedvika » 22 lis 2010 22:51

Bud ráda,že je v klidu.Já jsem zachránila jednu holku před hadem.Ač je starší,nebyli žádné komplikace s mejma miminkama,která jsou poloviční,ale ruka je něco,co jí sežere,a tak i když trávím noci u klece a míma už vesele pochodujou po mě z klece ven a zpátky,berou si už z ruky,pro tuto je ruka něco hrozného a neustále na ni utočí.i když je zvědavá a už vyleze z klece na mne,dnes tu byl bejvalej a Princezna mu rozpárala prst až do masa,následoval trest a místo klidu,utočí na vše co se hejbe :( .A tak nevím,co s tím,protože strčit ruku do klece je v tuto chvíli sebevražda.Asi jí najdu psychiatra :roflcry:
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 22 lis 2010 23:50

Je zbytečné "zachraňovat " potkana od hada, sežere jiného :smi: btw zrovna kamarádka má třímetrovovou hroznýšku jménem Princezna :whistle: :smi: no a kdyby ti tak útočil samec, možná by to bývala vyřešila kastrace, u samičky nevím. No a nějak zvlášť trestat potkana stylem facka a podobně je na ránu, potkan neni dítě a zákonitě po tobě pak půjde než aby přestala útočit.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Hedvika » 23 lis 2010 11:43

trest byl formou ,,na záda a přidusit.uvidim,dnes si vzala salát z ruky,tak k ní nebudu pouštět chlapy a uvidíme.
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Topdvere » 23 lis 2010 11:45

Jasne, muzu za to ja.... pokud vim, moji potkani jsou v pohode a mazlivy jak sama vis a nebylo tomu tak
Topdvere
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod verca.adik » 14 zář 2011 19:25

Ahojky... no mám podobný problém, je to asi týden, co jsem si ve zverimexu koupily potkana - samičku. Nunu pořád útočí na ruku, nebo na cokoliv, co ji dám do klece. Na zavolání už pomalu reaguje a piškot nebo nějaký pamlsek si vezme. Ale když ji začnu hladit, je skrčená v rohu a po chvíli sebou cukne nebo se po ruce ožene. Už mě i kousla do krve, když jsem ji hladila. Tak nevím co s ní, je to můj první potkan a tak jsem se těšila že si ho ochočím, ale zatím to moc nadějně. No zkusím tu nenásilnou metodu, volání a dávání pamlsku... ted mam sama ale problem po tom co mě kousla ji treba vyndat z klece.. :(
verca.adik
Růžovka
Růžovka
Potkani: Nunu (koupená 8.9.2011)
Chovatelská stanice: zverimex

Příspěvekod Zzuzka612 » 14 zář 2011 20:05

je sama? to by chtělo potkaní kolegyni, když bude od chovatele bude už vymazlené (zvyklé na ruku) a o ochočení divošky bude o trošku jednodužší neb potkani se učí jeden od druhého ;)
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Pepinie » 14 zář 2011 20:27

je to jenom o tom kolik s potkánkem trávíš času...moje první potkanka je ze zverimexu, ale byla se mnou prakticky pořád...kdykoli jsem byla doma, byla se mnou na posteli...ve spoustě dní, kvůli učení, vlastně pořád kromě spaní...a je to ten nejpřítulnější potkánek jakého jsem měla, přijde na zavolaní apod. ... další mám taky ze zverimexu a praktikovala jsem to samé, pořád byla se mnou venku a já ji co nejčastěji mazlila...a teď je z ní miláček, i když proti té první trochu menší...stejně jsem to praktikovala i na dospělé kousavé potkanky a jsou z nich zlatíčka...fakt je to o tom udělat si na ně čas a kdykoli jdeš kolem klece je poňufat, dát pamlsek...a rozhodně nespěchat a "násilné" metody bych opravdu nepraktikovala...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Další

Zpět na Ochočování