Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plachý potkánek

Jak potkana ochočit?

Re: Plachý potkánek

Příspěvekod womi » 26 črc 2012 19:55

tak pokud vehementně nezdrhá, tak holt je to hysterka a musí si zvykat :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Krisaga » 03 srp 2012 09:46

Před dvěma dny jsem si pořídila potkaního chlapečka z chovatelké stanice... už se pomalu začal otrkávat a když si ho vezmu k sobě na postel tak při první příležitosti se snaží utéct ... když je u mě tak si nechce ani s ničím hrát ani sýr ode mě nechce... co mám dělat aby to bylo lepší a zvykl si mě?
Děkuji za radu
Krisaga
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nuki » 03 srp 2012 14:28

No jestli sis ho pořídila před dvěma dny nemůžeš čekat že z něj bude tohle :D http://www.youtube.com/watch?v=JSmKuCHo ... re=related
Nuki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod TSierra » 07 srp 2012 12:04

Mám podobný problém...
Včera jsem si ve zverimexu koupila 2 potkanky, malinké...Jedna je super, běhá po kleci, prozkoumává, jídlo si bere z ruku, na ruku chodí sama od sebe předníma tlapkama, očuchává a jemně okusuje. Myslím, že se za pár dní otrká a budu si ji brát do ruky a bude to fajn..
Problém je s tou druhou...Je pořád v rožku, uplně apatická...Když jsem jí sebrala domeček, tak se schovala do rožku ve vaně. Když jsem ji z dálky pozorovala, tak za chvíli začala trochu zkoumat, vyšplhala až nahoru na klec do rohu a tam se schovala...Předemnou nechce jíst ani pít. Když jí dávám z ruky, nebere si to...Až když se zase vzdálím, a tajně ji pozoruji z dálky, tak po nějaké době se odváží, a trochu jídla nebo vody si vezme, ale to je asi tak všechno...Jinak je pořád vlezená v koutě a tam se krčí, nepřipadá mi že by se klepala nebo tak...Zkoušela jsem ji i chvíli hladit, ani se nehýbla...Když jsem ji chtěla opatrně vzít, tak začala utíkat a pokadila se...Hrozně se bojí, to že je pořád na jednom místě mě taky děsí....Nejsem si jistá, myslíte, že se otrká?? Jak na ni?? Mám s ní mít trpělivost a nebo ji vrátit do zverimexu a vyměnit??:( idkyž by mi to bylo líto....
TSierra
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 07 srp 2012 12:44

Ve zverimexu by ti ji těžko vzali zpátky, prodávají tam potkany především pro hady, tudíž jim ani nejde o to, aby byli ochočení. Někteří jsou prostě drzejší a zvědavější, jiní se bojí víc, takže jí dej prostě čas, k ničemu ji nenuť a nedělej si starosti, ona si za pár dní zvykne. Nespěchej na ni, občas jí zkus nabídnout nějakou mlsku, nech ji očichat tvoje ruce, ale nesnaž se ji brát, dokud nebudeš vidět, že už se víc otrkala. Je těžké říct, jak dlouho to bude trvat, ale určitě si zvykne, neboj :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod TSierra » 07 srp 2012 14:42

Snad jo, chuderka malinka..
TSierra
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod iwanhoe » 07 srp 2012 20:31

Nyx už sice tolik nehrozí zubama, ale kdykoliv jí vezmu do ruky, tak strašně vřeští :roll: jak kdybych na ní šlápla nebo co...
snažím se na ní moc nesahat, když to nemá ráda, ale občas se tomu prostě nevyhneme a vzít jí musím...

pokaždý je z toho neskutečně vyděšená, z klece leze vždycky jako poslední a pak si rychle někam zaleze, až po takových 20-30 minutách, když vidí, že ostatní holky normálně řádí, tak si to tak nenápadně obejde, ale moc se jí venku nelíbí a to vždycky kouká tak smutně v tý kleci :( mám pocit, že je nešťastná a já jsem z ní taky :( představovala jsem ti to nějak jinak..
ostatní holky jsou uplně v pohodě :smi:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Kukla » 08 srp 2012 07:35

Taky mám jednu takovou myš - teda teď už je stará, tak už je normální, ale určitě do roka byla ze všeho vyděšená a rozhodně nebyla kontaktní. Nekousala, nevřeštěla, ale při manipulaci vypadala na infarkt. Dodneška když jí potřebuju něco udělat (nakapat ivomec, prohlídnout) a držím ji v ruce pevněji, tak se neskutečným způsobem rozvrká a pak zaleze a je v šoku. Byla to moje první myš s PP, představovala jsem si to vymazlené mládě od chovatele taky jinak, ale nějak jsme se naučily spolu vycházet. Naštěstí ani předtím jsem neměla vyloženě mazlící myši, tak mi to nechybělo.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Jak ochočit mládě samičky?

Příspěvekod MaxičekPotkanek » 01 lis 2012 16:03

Dobrý den
Asi před 2 lety jsem tady psal přispěvky o novém potkanovi Maxíčkovi - ten však před týdnem zemřel na nádor na zádech :(
Pořídili jsme si minuly čtvrtek samičku nebo spíš mládě samičky,která má šedou hlavičku a celé bíle zbarvene těličko z bříškem . . . Už týden se jí snažíme vytáhnout z klece . . . včera se nám to podařilo,avšak z velmi hlasitým pištěním - pořád je bázliva a nechce se nechat chytnout
Krmíme ji slunečnicí žíhanou z ruky a normálně si veme - avšak ani pohladit ani vzít se nenechá , hned začné utíkat co nejdál od ruky - co máme dělat či jak máme postupovat aby jsme zvíře postupně ochočili a alespoň trošku donutili přijít si samo ? Taky když ji hladíme tak když nemá nějaký utěkový bod tak se prostě skrčí co nejvíc do kouta a má uši dole.
MaxičekPotkanek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Maxíček

Re: Jak ochočit mládě samičky?

Příspěvekod chesterfield » 01 lis 2012 16:16

je nám líto Maxička, ale dožil se moc hezkého věku - a s mladou, jenom čas a trpělivost, pokud to jde vzít k sobě pod tričko nosit ji tam
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 01 lis 2012 16:22

Téma jsem ti sloučila, myslím, že tady najdeš snad všechno, co se o ochočování dá říct. Jinak jestli je samička ze zverimexu, tak to bude chtít hodně trpělivosti a hlavně co nejdřív druhou kamarádku. Když koupíte nějakou od chovatele, tak ten už udělal spoustu práce s ochočováním za tebe a ta druhá se s novou kamarádkou přestane rychle bát :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod burningsoul » 18 pro 2012 13:42

mam otázku. moe myška začala být dost plachá najednou. nic zásadního se jin nestalo, nikdo ji nic neudelal. předtím se nebála, když jsem ji bral do ruky, ted skoro utíká. na posteli normálně lítá, ale tohl e mě zarazilo. budou ji dva roky.
Jsem chlap (pro jistotu, kdyby to někd nepoznal z nicku)
burningsoul
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Pepinie » 18 pro 2012 16:43

už je to babča tak má své nálady, asi nemá prostě chuť se mazlit...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Jak na to..?

Příspěvekod bartuska689 » 20 pro 2012 18:12

Ahojky,mám dvě holčičí potkanky a je jim půl roku...
Problém je v tom že jedna z nich mi nechce vůbec vylézt na rameno,naopak druhá by tam klidně spapala i půlku jablka.
Max.jednou když šel kolem cizí člověk tak mi klidně na rameno vylezlo(protože se bála)
Nevíte co s tím?Děkuju za raduu.
bartuska689
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 20 pro 2012 21:25

Možná se bude cítit lépe pod mikinou? :whistle:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší