Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plachý potkánek

Jak potkana ochočit?

Re: Samička netykavka

Příspěvekod Pepinie » 10 kvě 2012 05:53

tak to bych fakt viděla na tu březost...chrání své teritorium...nezačíná se zakulacovat do tvaru hruštičky?
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod womi » 10 kvě 2012 05:54

Březost mě taky napadá, samičky jsou potom některé agresivnější a jestli byla ve zverimexu dohromady se samcema, tak je to hodně pravděpodobné. Když už jí máš na ruce, je hodná? nebo jste se k tomu nedostaly přes to kousání? kdyby se to povedlo, zkus vyfotit bříško, někdy je to znatelné i z fotky. A ˇmnamku - zkoušej pribiňák na prstu
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cherry » 10 kvě 2012 06:38

Nemyslím si, že by se začala zakulacovat do tvaru hrušky. Mám jí teprve 3 dny, ale příjde mi vzhledově normální. Ve zverimexu byla oddělená od samečků, jen s dámami. Na ruku se jí bojím pouštět, leze jen po mikině, když ucítí mojí kůži tak utíká zpátky do nejbližšího kouta v mikině. Na pamlsky mi nereaguje, taky mě napadá, jestli jsem jí nepřekrmila. V misce má slunečnicová semínka, o které zatím nemá zájem, půlku tvrdého rohlíku a měla tam pár kousků mrkve. Tak jestli jí nenechat o zrní a rohlíku a nezkoušet to na ní s něčím lepším ? Jsem z ní nešťastná. Domeček úspěšně odstraněn.
Cherry
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 10 kvě 2012 07:15

A co jí prostě nechat trochu času? Tři dny jsou strašně málo a jestli nikdy neviděla člověka (tedy nebyla zvyklá na kontakt s ním), tak se prostě bojí. Často se radí brát pod triko a já nevím co ještě, ale u nás se ochočuje tak, že zvíře nechám v klidu, akorát kolem často chodím, promluvím na ní, zkusím nabídnout pamlsek, když nepřijde, tak jí ho tam nechám ležet a všichni kluci se víceméně ochočili sami. Potkani jsou zvědaví a až se rozkouká, tak jí to prostě nedá a bude chtít vědět, co se kolem děje. A jestli je sama, tak jí honem rychle pořiď kamarádku (nejlépe už ochočenou od chovatele), ve dvou se to ochočuje mnohem líp :up:

Jinak podobné téma se tu řešilo nedávno, takže témata sloučím a pokračuj tam.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Re: Plachý potkánek

Příspěvekod nevi » 10 kvě 2012 07:57

Jaké flíčky jsi našla na patře? Krvavé? To by mohlo ukazovat na nějaký zánět.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod iwanhoe » 17 črc 2012 20:41

pořád se mi nějak nedaří zvyknout na mě Nyx :( všechny ostatní holky se po mě vrhaj a ona na sebe nenechá ani šáhnout, je okamžitě hrozně vyděšená, jenom se k ní přiblížim.
Dřív ani neměla zájem vylézt z klece, teď už jde s holkama se proběhnout na postel, ale zaleze do deky a pak jí akorát nahánim, aby šla do klece... při čištění jí beru do ruky utěrkou, protože se po mě už párkrát ohnala a docela se na ní bojim šahat rukou :(
aspoň, že s holkama si docela rozumí :oops:
mluvim na ní, ňamky si občas z ruky vezme, ale hoooodně moc opatrně :roll:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Kimik » 17 črc 2012 21:26

Někdy se to prostě nepodaří, taky jsem pár takových měla, prostě neměli rádi, když se na ně sahá. S tím se asi nedá moc dělat, prostě to respektovat. Tak aspoň, že s holkama si rozumí :up:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod iwanhoe » 17 črc 2012 21:45

tak aspoň, že ty plešky jsem si nakonec pořídila 2 :D
někdy mi přijde, že jí holky berou jenom tak, aby se neřeklo, ale spinká s nima v pelíšku (občas) a nijak jí neterorizujou... je taková zvláštní, no :(
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Potkan nechce na ruce:(

Příspěvekod Miko-chi » 25 črc 2012 09:15

Ahojky,mám 2 potkanice sestřičky,mají 3 měsíce,Miki je strašně přítulná,hodná,kdykoliv dám ruku do klece přiběhne a chce ven,ale Messi z klece nechce,takže jí z tama vytahuju.Když spolu běhají po posteli tak Miki skáče Messině na záda a hryže jí do krku.Když chci Messi vzít do ruk tak začne pískat,nevím čím to je,vůbec ke mě nechce a když je Messi v kleci a dá k ní někdo ruku tak automaticky vyjede a hryzne,nebo se jí jen dotknu že bych jí vzala do ruk a hned začně pískat a jde pryč.Nemůže to být třeba tím že by "žárlila" protože jsem jí měla týden a pak jsem k ní dala Mikinku?S oběma si snažím hrát stejně.Uvítám nějakou pomoc :) děkuji
příště prosím napřed číst, než začneš bezhlavě kopírovat a zakládat nová témata - womi
Messinka a Mikinka <3 (čertík a andílek)
Miko-chi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Messinka a Mikinka <333

Příspěvekod chesterfield » 25 črc 2012 10:50

nemůže je něco bolet? Prohmatala si ji?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Re: Potkan nechce na ruce:(

Příspěvekod Miko-chi » 25 črc 2012 10:56

Te´d jsem jí prohmatala a nic,myslím že je v pořádku,nevím čím by to mohlo být,nikdy jsem jí neublížila,kolikrát se nenechá ani pohladit.
Miko-chi
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod chesterfield » 25 črc 2012 12:43

najdou se takové, já mám ve smečce také plašana, i když všichni jsou bezproblémoví, jít na ni pomaličku, trpělivěji, nechat ji a muchlavat tu druhou, možná se to časem spraví.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod womi » 25 črc 2012 12:48

No, já bych jí brala co nejvíc k sobě. Pod triko a koukat s ní na TV a podobně. Musíš zjistit, jaký přístup se ti osvědčí víc. Zřejmě má z tebe strach, musíš jí ukázat, že ruka není nepřítel, ale třeba přinese na olíznutí jogurt a pod.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 25 črc 2012 13:22

Jo to je druhá varianta, jde o to to zkoušet.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Miko-chi » 26 črc 2012 14:51

Nemyslím si že se mě bojí,když jí mám naposteli tak normálně přiběhne a vleze si pod tričko,jen píská když jí beru do ruky,dnes jsem byla u veterináře a říkal že jí nic není.Z ruky mi jí ikdyž tam mám třeba jogurt,tak nevím :smi:
Miko-chi
Skákavka
Skákavka

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování