Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plachý potkánek

Jak potkana ochočit?

Plachý potkánek

Příspěvekod Luky15 » 27 srp 2008 18:18

Ahoj,mám nového potkánka ze zverimexu,je celkem čilý leze po kleci :-) hrabe v pylinách,ale strašně se mě bojí a myslim si,že by mě i kousl,furt utíká do domečku a nechce pít z pítka a v mističce má vždy plno pylin a ztoho nemůže pít.Jak ho to mám naučit prosím? Aby pil a zvykl si na mě ?
Luky15
Růžovka
Růžovka

Re: Plachý potkánek

Příspěvekod Káča » 27 srp 2008 18:37

musíš se mu věnovat a mít svatou trpělivost! Zezačátku na něj jen mluvit a třeba už zítra strč ruku do klece a něco tam jako předělávej, potkani jsou zvědavý, přijde se podívat blíž a ty o něho "omylem" zavaď rukou. Můžeš mu zkusit dát nějakou mlsku. Všechno se časem podá a najdete k sobě cestu uvidíš. Hlavně nekřič, nemluv moc nahlas, první dny se snaž zkrotit i svojí hifku a nedělej prudký pohyby. Hodně se mu věnuj, buď s ním co nejčastěji, nech ho, ať si tě prozkoumá a bude to dobrý :up: !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Luky15 » 27 srp 2008 18:48

Díky moc a naučí se sám pít z pítka ?
Luky15
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Káča » 27 srp 2008 19:03

z napáječky? no jasný :lol: ! můžeš mu dát dneska, jestli to ještě neumí nějaký šťavnatý ovoce a kdyby ho žízen nenaučila, tak sem ještě přjď a tady ti poradí. v tomhle moc zkušeností nemám :smi: !
WE LIVE IN THE ERA OF THE SMART PHONES AND STUPID PEOPLE.

http://www.flatikrita.weebly.com
Káča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: POTKY(*červenec 2004 - +13.6.2008) černá, irské znaky
SUMIKO(aka Samík = japonština - špinavá od popela * červen 2008 - + 22.2.2010) husky
ABEBA(aka Bibuš = arabština - živá, čilá * červen 2008) husky

Příspěvekod Luky15 » 27 srp 2008 19:05

Zkusil jsem to hrabání,zalezl do domečku a nejevý zájem bojím se přiblížit rukou,že mě kousne.
Luky15
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lavender » 27 srp 2008 19:43

Tak postupně:

1. Piliny jsou pro potkana absolutně nevhodná podestýlka, zkus raději kukuřičnou drť.
2. Pokud neumí pít z pítka, pořiď mu závěsnou misku, u nás taky napaječky "nevedeme".

3. Jak ho máš dlouho? U potkánků ze Zverimexů je často problém s ochočením, musíš mít trpělivost a buď s ním, jak nejvíc to půjde. Zkus ho nalákat na pamlsek, drž mu ho a dej ruku na kraj do klece, uvidíš.
Můžeš mu zkusit sebrat domeček, nebude mít možnost zalézt a bude tak za své teritorium považovat celou klec a ne jen ten domek, tím pádem se osmělí rychleji.
Hlavně se ho nesmíš bát, oni to vycítí. Klidně na něj mluv, pokoušej se na něj sáhnout, chce to čas, ale mělo by to jít :up:
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod vranitko » 27 srp 2008 19:49

to, že piliny jsou absolutně nevhodné... :? - nikdy jsem nic jiného nepoužíval, a nikdy jsem s tím neměl problém, narozdíl od ostré hrubé kukuřice

Podestýlka
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Lavender » 27 srp 2008 19:52

Nejsou piliny moc jemný?

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
* Luis (Gól od Máji)

www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Aisukriimu » 27 srp 2008 20:24

A nehovorite cely cas vlastne o hoblinach?? :whistle: Lebo si neviem predstavit, ze niekto pouziva piliny. Preto Lavender reaguje tak ako reaguje. Aj ja pouzivam hobliny a nic ine by som nepouzivala. :up:
Aisukriimu
Růžovka
Růžovka
Potkani: Zmrzlinacikovia <3
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~
* Shimi * 3.7.2008 - cierny kapucinik (A ChS Buclikov)
~
* Norisek * 14.7.2008 - cierny dumbo strakacik (od Andy)
~

Příspěvekod Luky15 » 27 srp 2008 20:29

Nechce se vzit za boha do ruky hrozne moc vyvadi a piska dokonce se i strachy pokajdil. :(
Luky15
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lavender » 27 srp 2008 20:37

Když se nechce nechat vzít, tak mu dej pryč domek a často mu dávej ruku do klece, snaž se na něj sahat... On si musí zvyknout na to, že mu neublížíš. Možná v tom zverimexu zažil něco ošklivýho, to nikdy nevíš, takže vážně to chce trpělivost. Ono se to časem poddá :up:

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
* Luis (Gól od Máji)

www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod Luky15 » 27 srp 2008 20:38

Tak jsem ho jemne malinko pohladil a začal pištet a dokonce vyskočil nahoru na klec :(
Luky15
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 27 srp 2008 21:33

V prvom rade prestan plasit. Mysak je maly, vystraseny a ty mu svojou nervozitou moc na klude nepridas. Precitaj si tu temy ohladom ochocovania (zacni touto viewtopic.php?f=7&t=734, pripadne prejdi dalsie temy tu: viewforum.php?f=7), to pre zaciatok.

Malemu zober domcek, daj mu namiesto neho nejake ponozky, alebo nieco podobne, v com nebude uplne skryty. Ber si ho k sebe kedy len mozes. Vyber ho co najrychlejsie z klietky, ziadne niekolkominutove nahananie, proste capni a vytiahni.. ale jemne. Strc si ho pod tricko a maj ho u seba. On sa postupne osmeli a bude si ta postupne prezerat, pri tom ho uc, ze sa nemusi bat teba ani tvojej ruky. Milo nanho rozpravaj, skusaj ho trochu pohladit, dat mu nieco dobre na zub. Proste si musis ziskat jeho doveru. Chce to cas.

Hlavne sa ho neboj. On to vyciti a bude to robit problemy. Nema ta preco kusat, az by nahodou po tebe vystartoval naozaj nejak vaznejsie, tak ho chyt, otoc na chrbat, fukni nanho a podrz ho kym sa neukludni. Musi pochopit, ze ty si ten "nadriadeny". Pokadi sa ti este niekolkokrat, casom s tym prestane. Je to od strachu a pri takej kratkej dobe, ako ho mas, je to uplne prirodzene.

Takze hlboky nadych, ukludni sa, precitaj si tu co a ako (rovnake problemy ako ty riesilo uz kopu ludi pred tebou) a obrn sa trpezlivostou. Neboj, pojde to.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Luky15 » 28 srp 2008 05:11

Děkuji,měl jsem ještě jednoho potkánka a ten to zvládal v klidu tenhle neni ani vůbec zvědavý mlaskam,mluvim,šustim a snim to ani nehne je furt v domečku.Někde jsem četl,že takhle se chovají i březí samice,že se snaží být ukrytý a bývají agressivní nemůže to být tim? Ale zdá se mi ještě jako prcek.
Luky15
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Luky15 » 29 srp 2008 05:17

Už jsem se nato nemohl dívat a řekl jsem,že musim udělat první krůček,do ruky vzít nechtěl tak jsem ho vzal za ocásek a dal si ho do ruky a hladil ho..Nakonec u mě i usnul a ted u mě furt běhá a do ruky už se normálně vezme bez řečí :) Ale nesmím ho položit na zem nebo někam to se mu nelíbí a je celý vyplašený a strašně se bojí všech zvuků musíme chodit po špičkách :-)
Luky15
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Ochočování