Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Plachý potkánek

Jak potkana ochočit?

Re: Plachý potkánek

Příspěvekod chesterfield » 21 pro 2012 01:24

on skutečně ne každý potkánek je ramenový, někteří jsou fakt radši zalezlí pod trikem, mikinou a tak. Zkuks zjistit kde se mu líbí nejvíce
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Bojí se vyndavání z klece

Příspěvekod fallagela » 30 pro 2012 14:25

Mám novou samičku, která se bojí nechat se vyndat z klece, v kleci se chová normálně, nebojí se, nechá podrbat, sní všechno i z ruky. Venku to samé, miluje drbání pod hlavou, vezme si z ruky cokoliv, vrže zuby, pobíhá, ale problém je jen při vyndavání, jakmile zjistí, že ji chci vyndat končí veškerá legrace a těch pět sekund než zjistí, že už je venku je regulérně hysterická. Nevím, co s tím přece jí kvůli tomu nebudu nechávat v kleci... Prosím radu, jak jí zbavit strachu.
fallagela
Růžovka
Růžovka

Re: Bojí se vyndavání z klece

Příspěvekod Pepinie » 30 pro 2012 14:30

trénink, trénink, trénink...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod fallagela » 30 pro 2012 14:31

Pepinie: to mě brzo asi klepne, jakmile začne být vystresovaná, tak jsem vystresovaná já, že ona je ve stresu.. .:-D
fallagela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 pro 2012 16:15

vložit ruku lákat na rameno, třeba na mlsku nevytahovat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Verca » 30 dub 2013 23:39

Ahoj lidičky píšu sem, protože mám problém s jedním z mých potkánků. Mám dva kluky, jednoho ze zverimexu cca 3 týdny a druhého od chovatelky cca 2 týdny, ten ze zverimexu super, ochočený byl po tom jednom týdnu, nechá se hladit, prostě je to miláček no ale ten druhý od chovatelky hrůza, je děsně plachý, nenechá se pohladit, všeho se hrozně bojí a když ho začnu hladit tak mi pacinkou začne odstrkávat prsty, už nevím co s ním. Dávám mu čas a netlačím na něj, netahám ho ani nic jiného, nevím v čem je problém, čekala jsem že potkan od chovatelky bude lepší, protože mi i paní sama říkala že je zvyklý na lidi a na to že ho lidi berou a to i na děti, protože paní má 3 děti. Začínám si myslet, že má prostě takovou povahu a takový bude napořád :roll: :(
Verca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 kvě 2013 08:21

Já bych ho asi naopak tahala co nejvíc u sebe. Třeba doma v mikině a nechat si ho tam i když se mu to nebude moc líbit. Hodně hladit, hrát si s nim třeba ne posteli nebo na křesle, odkud nemůže od tebe utýct. Dva týdny na rozkoukání už měl a teď je třeba začít si zvykat. Jinak nemůžeš čekat, že z potkana bude mazel ze dne na den, chvilku to potrvá a chce to trpělivost a nevzdávat to. Tady na fóru toho je hodně napsanýho o tom jak si potkánka ochočit, tak to projdi, psát znovu to asi nemá smysl.... ;)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Dasa560 » 07 bře 2015 21:23

Ahoj, mám taky problém s ochočením mladé samičky ze zverimexu...
Koupila jsem si dve holky zaráz, aby se nenudily, klec maji velikou se spoustou hračkama, a dole je domeček, jedna holka- Aulí vesele šmejdi po kleci , je zvidava necha se chovat bere si jidlo z ruky a je čilá...
Ta druhá- Herminka byla pořád zalezla v domecku, nechodila vubec ven(zjistila jsem že jidlo ji nosi Aulí ) tak jsem tady hledala co s plachym potkámkem shovavajicim se v domecku a nakonec jsem podle rad domecek odstranila a nechala pouze látky. Pár hodin byla v poho, lezla v kleci společne s Aulí ale pak si vlezla do rohu klece a nechtela od tam pryc, podle rad jsem ji vyndala dala si ji pod triko a snažila se ji uklidnit pode instrukci, pochvili uz to bylo dobry tak jsem ji vratila do klece, sedla si zpatky do toho rohu a třásla se...
Nakonec jsem vrátila domeček...
ted tam sedi a kouka pred sebe...
prosim zoufale potrebuje pomoct ona i ja
chyceni do rukou je doprovazeno pistenim a vylakat na dobrotu se nenecha
... prosim, za kazdou radu budu nesmirne vděčná...
Dasa560
Růžovka
Růžovka
Potkani: Hermionka a Aulí

Příspěvekod lucka12 » 14 lis 2015 21:38

Podobne to bolo aj u môjho potkaníka z Zverimexu...a teraz je z neho veľkí maznáč :up: :)
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Příspěvekod Plamínek » 02 led 2016 15:33

Řekla bych, že to chce čas, být i okolo klece, mluvit na ně, ať si zvykají, buď v klidu, to zvířátko to cítí, že jsi nervozní a přenáší to na sebe.
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Předchozí

Zpět na Ochočování