Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Výchova dvou potkánků najednou

Jak potkana ochočit?

Re: Výchova dvou potkánků najednou

Příspěvekod chesterfield » 22 kvě 2008 17:07

Pokial si vezmeš dve myšky ako miminká tak zoznamovanie prebehne bez problémov. A ostatné si prečítaj v topiku Chování tam sa dozvieš všetko čo ako začínajuca covatelka musiš vediet. Prajem Ti dobru voľbu a šťastné potkánky.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sharkie » 22 kvě 2008 18:02

dunčo píše:dočítala som sa, že veľka klietka je pre potkanov na začiatku stresová

Kde si to citala prosim ta? Pretoze nie si prva a fakt by ma zaujimalo, kto toto siri :roll:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod dunčo » 22 kvě 2008 19:30

Sharkie - tuším že v téme o paranoidnom potkanovi. Nie som si istá.
Chesterfield - ďakujem :) posnažím sa ich veľmi svojou nevedomosťou netrápiť ;)
dunčo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dili, Debi, Magi

Příspěvekod Sharkie » 23 kvě 2008 08:28

dunčo píše:Sharkie - tuším že v téme o paranoidnom potkanovi. Nie som si istá.

Skor si myslim, ze pokial by bola mys bojacnejsia, tak bude pre nu vacsi stres prestahovanie do neznameho priestoru vacsej klietky, ked si uz aspon trochu zvykla na staru mensiu, ako ked jej rovno poskytnes poriadne uzemie ;)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Lenka » 01 čer 2008 09:17

Kess píše:Omlouvám se jestli tu podobné téma je (nenašla jsem) pokud ano moc prosím adminy o přesun :oops:

Jinek jsem se chtěla zeptat chtěla bych si pořídit dva potkaní chlapečky (aby na sebe byli od malička zvyklí a nemuseli být odděleně v kleci jako Chusppi a Chelsea, kteří si na sebe nikdy nezvykli) Ale chtěla bych aby to byli mazlíci ochočení (aby chodili na jméno a tak) ale bojim se že když budou dva tak mě budou ignorovat. Jak mám vychovávat dva potkýse najednou?? Nosit hodinu jednoho pak druhýho ? nebo oba najednou ? Nebo když půjdu s přítelem ven tak jednoho aby vzal on jednoho já a pak je spolu pustit někde. Prosím poraďte budu vděčná za cokoliv. Moc bych chtěla dva cvrčky, ale vychovaný hodný myšky co budu moct nosit ven a tak ne dva zdivočelý potkýse.

Toho se taky bojim :| Mám 1 potkanku a každý říká ať si koupim ještě 1 do páru, ale mě se nechce, páč se mi je nechce brát na střídačku. Mě by bylo líto té druhé doma a kdybych je vzala obě ven, tak bych se bála, že když budou 2 tak pláchnou a nebudou se bát, jako kdyby to byl jen jeden potky :roll: Já nevim, ale asi si nechám jen 1 holčičku (Heather). Bude to můj mazlík nadosmrti :loveit:
Lenka
Růžovka
Růžovka
Potkani:
♀ Heather (Hedr)
♀ Jessie (Džesí)

Příspěvekod eva.jingle » 01 čer 2008 09:51

Lenka:opravdu se nemusíš bát,že by se potkaníci žijící ve skupině neochočili,mám dvě skupiny holek a jednu kluků,pouze jeden sameček je samotný,když jsem k němu chtěla dát další kluky,byl mu už rok a tak je nepřijal.Dodnes je mi líto,že jsem mu nepořídila kamaráda dřív.
Všichni moji potkani jsou ochočení a opravdu když je vidíš ve "smečce" jak si vzájemně čistí srst,zahřívají se,jsou opravdu šťastnější.V tomhle potkaního kamaráda nemůže nikdo nahradit ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Kukla » 02 čer 2008 16:16

Myslím, že se ani nemusíš bát, že by ta, co zůstane sama v klci, byla chudák... :-) Mám dojem, že to mým holkám bylo úplně jedno, jestli jsou tam chvilku samy nebo ne, ba dokonce to mělo i svoje výhody (dostala dobrotu a nikdo jí to nemohl krást... :-D A zase když jsou spolu, tak to jsou prostě ségry, honí se, perou se a pak spí na sobě v domečku :-)
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod jenny » 02 srp 2008 12:09

myslím že dva jsou určitě lepší než jeden:) ke splašenýmu gesíkovi jsem si nedávno pořídila jerouška, pohodáře největšího a jak se ges uklidnil. . jeroo je sice divočejší, ale učí se od sebe, takže teď sou oba šťastný :up:
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ raketka of navel *16.8.2007
♀ fucinka *1.4.2008
♂ gesík (gdo of navel) *6.6.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008
♀ lilly (lemma palpebra) *15.7.2008
♀ dulcinea of x-rats *16.7.2008

za duhovým mostem: ♀ prcek, ♀ lumpík, ♀ ofinka, ♂ jaffry

2 potkanicky :)

Příspěvekod jerrynka » 10 srp 2008 13:48

ahojte :) s potkanky nemam zatim mnoho zkusenosti, pred tydnem jsem si koupila 2 potkani holcicky(predtim jsem peclive studovala co a jak, a snad jsem spravne pochopila ze jsou to spolecenska zviratka,proto 2 :) ). Nemam zadne kontakty na chovatele a tak jsem si je poridila ve zverimexu. Prvni problem nastal pri prijezdu domu, kdy jsem si vsimla drobnych hrbolku, ktere mely na ouskach. V obchode jsem to bohuzel nepostrehla. A tak dalsi den jsme s myma potkanickama valily na veterinu, obe dostaly injekci proti svrabu.Nevim jestli to je timhle,tou spatnou zkusenosti s injekci, nebo iuz predtim se s nimi nikdo nejak nemazlil,ale oproti tomu co popisujute vy,jak se neochoceni potkanci chovaji, se chovaji divne :) kdyz je dam s domeckem k sobe na stul,kde si treba ctu a pod, tak se skoro neboji vylezt, a hned jak vylezou tak mi nekam zdrhaji...me vicemene uplne ignorujou :( skoro se bojim ze se me nepovede je ochocit, vidim ze by se rady probehly ale nechci aby mi nekam zalezly a ja je nemohla dostat ven :( chjo
jerrynka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jerrynka a Vasiliska :)

Re: 2 potkanicky :)

Příspěvekod jenny » 10 srp 2008 14:16

jerrynka: jj, ve dvou budou určitě spokojenější, to si udělala dobře ;) jinak svrabík jsme si ze zwerimexu přinesli taky, to bude v poho, neboj. . ale injekci?? my dostali jenom mastičku :shock: spíš než s domečkem na stůl je čapni a strč k sobě pod mikinu, zvyknou si na tebe a pak už nebudou zdrhat. . s pouštěním navolno počkej až budou trochu ochočenější, já taky chtěla nechat ofinku proběhnout když jsem si jí přinesla ze zweráku a lákala jsem jí pak několik hodin zpoza skříně :zip: :roflcry:
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ fucinka *1.4.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008

2 potkanicky :)

Příspěvekod jerrynka » 13 srp 2008 11:41

jenny: jj,dekuju za radu :) tak jsem je zkusila vzit pod mikinu ale nijak zvlast nadsene se netvarily, akorat mi tam nechaly hrozne moc hovinek :D tak si snad zcasem zvyknou :? a k te injekci - taky sem cekala jenom masticku jenze kdyz je ta vetrinarka prohlizela tak jim nasla ty hrbolky jeste i na ocasku a tak je musela celkove prelecit, celej potkanek by se tou mastickou mazal spatne :lol: dneska musime jeste na jednu tu injekci :cry: to zas na me budou holky nastvany a celej den zalezly :(
jerrynka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jerrynka a Vasiliska :)

Příspěvekod jenny » 14 srp 2008 12:14

neboj, až přestanou mít strach a trochu si zvyknou tak přestanou i hovínka ;)

jinak je to těžší když sou takhle nemocný, tak sou vystresovaný a seznamování jde hůř, no:/
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ fucinka *1.4.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008

Příspěvekod Rausek » 16 dub 2011 22:10

Zdravíčko,
právě se rozhoduji jestli si pořídit potkany dva nebo jen jednoho. Známá známého má mladé a minimálně jednu samičku si od ní hodlám pořídit. Problém je v tom, že často někde lítám a potkana bych rád bral s sebou, ale nejsem si jistý jak se to dá provádět se dvěma na jednou, celkem živě si dovedu představit, že holky si třeba při cestě tramvají usmyslí že se vydají na průzkum a já je neuhlídám (přecijen budou v přesile). Na druhou stranu bych nerad aby zvířátko trpelo samotou, i když já se mu budu snažit věnovat jak jen to bude možné. :-)
Máte někdo nějaké zkušenosti s přenášením a cestováním se dvoma potkanicema najednou? Ocením jakoukoliv radu. ;-)
Rausek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 16 dub 2011 22:11

tu ti nikto neporadi nieco ine ako dvoch minimalne.. a do prepravky ich nacpes kludne viacej ;)
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Kimik » 17 dub 2011 06:54

A co zkusit dva kluky? Ti bývají s přibývajícím věkem klidnější a cestování většinou prospí ;)
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování