Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Výchova dvou potkánků najednou

Jak potkana ochočit?

Re: Výchova dvou potkánků najednou

Příspěvekod Pepinie » 17 dub 2011 08:27

ke mě se moje zatím tři, za chvíli čtyři holky, dostávaly/jí postupně...takže, když přišla nová tak ta/ty co už jsem měla byly zvyklé a ochočené...takže teď už mám dvě úplně ochočené teroristky a jednu na půl...musím ji zvládnout do 14 dnů...to přibude finální čtvrtá teroristka :lol:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Rausek » 17 dub 2011 09:57

To Kimik: Pokud vím tak kluci už jsou zabraní, ale holky jsou stále k dispozici. Myslím si, že když se jim budu věnovat, tak že si k sobě cestu najdem i tak :-) Jen bych nerad aby se jim něco stalo proto že jsem je vzal na procházku a neuhlídal je. Taky mě napadla možnost vzít si jednu a později jí sehnat kamarádku. Ona by si zvykla a já bych si už nacvičil chvaty pro případ že se potkan rozhodne opustit mé rameno/kapuci/klokanku. :-)
Rausek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Scarita » 17 dub 2011 11:05

tohle cestování jsem si občas mohla dovolit s mou první myší slečnou Flí. Byla to taková lenorka. Ale přepravku jsem pro jistotu nosila vždy sebou :) S nynějšíma holkama bych si to ale vůbec neriskla. Takový mazlivky jako byla Flí nejsou, i když se okolo mě furt motaj, ale na rameni nevydrží a pod mikinu se jim nikdy nechce :)
Scarita
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Barborka - *6. 3. 2011

Za duhovým mostem:
Melichárek - listopad 2008 - 1.6.2010
Fífulka - srpen 2009 - 2.8.2010
Monty - květen 2010 - 19.11.2011
Terezka - *červenec 2010 - 12.7.2012
Mufíček - *duben/květen 2010 - 8.8.2012
Niky - *březen 2010 - 10.11.2012

Příspěvekod Ka3na » 18 dub 2011 11:39

Já bych šla hned do dvou. Je to podle mého lepší. Vždy jsem to tak měla a hned se obě ochočili a pokud jsem se náhodou bála, že je na procházce neuhlídám obě, tak jsem to střídala a brala jednou tu, podruhé tu. A nebo pravda, povětšinou cestujeme ve ddou, takže se to lépe zvládá. Ale na delší cesty rozhodně s přepravkou.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod vranitko » 20 dub 2011 10:55

už tu bylo řečeno dost, tak zareaguji jen na jedinou věc:

Rausek:
Rausek píše:...že holky si třeba při cestě tramvají usmyslí že se vydají na průzkum a já je neuhlídám...

Při cestě jakýmkoliv prostředkem hromadné dopravy stejně musíš mít potkyše zavřené v přepravce, protože jinak riskuješ nejen potkaní útěk, zděšení ostatních cestujících, ale navíc také tučnou pokutu a vykázání z vozidla. Neznám dopravce, který by neměl v přepravních podmínkách ustanoveno že:
Smluvní a přepravní podmínky ČD píše: Ze živých zvířat může cestující vzít s sebou do vozidla jen drobná domácí a jiná malá zvířata, jsou-li zcela uzavřena ve snadno přenosných klecích, koších nebo jiných schránách s nepropustným dnem

Tak nějak podobně jako České dráhy to mají i jednotlivé městské dopravní podniky, autobusoví dopravci atd atd... pokud je někde něco jinak, pak spíš k horšímu - zákaz přepravy živých zvířat.
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod nevi » 21 dub 2011 09:03

Rausek: Stejně jako tebe určitě obtěžují páchnoucí bezdomovci, opilci, psi bez náhubku a vodítka, kteří si lezou do tašky s nákupem (stalo se mi :dozey: ), hluční fotbaloví fanoušci anebo naložení cestovatelé, kteří ti při každé zatáčce div nevyrazí zuby padesátikilovou krosnou, kterou si nebyli ochotni (ač jim to kážou přepravní podmínky) sunda ze zad, můžou jiné obtěžovat potkani přelézající z tvé kapuce na jiné lidi. Ne každému to dojde hned, sama jsem taky kdysi vzala na přednášku velkou černou potkanku a když jsem si ji přendala z přepravky na klín, tak se soused zděšeně evakuoval na druhou stranu posluchárny :oops:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Rausek » 21 dub 2011 20:18

nevi: Toho bych se příliš nebál - studuju Biologii na UK, tam jsou studenti i profesoři zvyklí i na ohorší věci. ;-) V MHD to je samozřejmě něco jiného, ale když budou holky zlobit tak budou prostě vždycky cestovat v přepravce.
Jinak už jsem se rozhodl že si pořídím dvě slečny. ;-)
Rausek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sharkie » 21 dub 2011 20:34

dve slecny schvalujem ;) a ta prepravka v mhd je aj kvoli bezpecnosti.. stat sa moze cokolvek, ani sa nenazdas a mysi sa splasia a moze to pre ne skoncit hodne zle
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Pethka » 06 zář 2011 11:43

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda je ještě možné pořídit k pětiměsíčnímu potkanovi (samec) ještě druhého kamaráda. Chtěla bych, aby nebyl sám (i když mu věnuji hodně času, ale přece jen - potkan je pro něho potkan), ale nevím, zda je to ještě možné (skrz rvačky, zasáhnutí do teritoria). Pokud to je ještě možné, poradíte mi prosím, jak postupovat, co hrozí, čeho se vyvarovat a další užitečné rady? děkuji moc
Pethka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 06 zář 2011 11:48

chtělo by to však co nejdříve a koukni na téma seznamování, když mu táhne na půl roku tak aby si to stihla před pubertou.
A záleží také na tom jestli chceš pořídit miminko, to by mohlo být v pohodě, nebo zhruba stejně starého, tam bych byla opatrná.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Pethka » 06 zář 2011 12:27

a s miminkama to probíhá jak? potřebuje být v jiné kleci, nebo si můžou začít zvykat ve stejné? a hrozí, že ho bude už jako prcka šikanovat?
Pethka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 06 zář 2011 12:33

to je kus od kusu, záleží na povaze, seznamovala bych na neutrální půdě - rady k seznamování najdeš kdy dáš do vyhledávání "seznamování" a tam už si přečteš rady, zkušenosti.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Pethka » 06 zář 2011 12:38

díky moc! už to pročítám a poněkud se děsím, zda do toho vůbec jít! :-(
Pethka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 06 zář 2011 12:48

neděs se, je ještě mladý, takže by to nemělo dělat problémy s miminkem. Víš něco o jeho sourozencích? Jací jsou, jestli kliďasové nebo tak, mohlo by Ti to být vodítkem
Byla by škoda kdyby měl být sám.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Pethka » 06 zář 2011 12:58

Dostala jsem ho jako dárek. Vím jen, že byl kupovaný v Brně ze zverimexu v nějakém nákupním centru, takže ochočování probíhalo pomaleji. Teď jsme se přestěhovali do Ostravy a navíc jsem mu musela aplikovat ručně antibiotika, takže byl vyplašený, jak ze mě, tak z prostředí. Naštěstí si už zvykl a konečně zas pro něj začínám být kámoška. S myšlenkou pořídit mu druhého si pohrávám už dlouho, ale z těch potrhaných bříšek a ukousnutých oušek jsem fakt vyplašená. A nevím, zda to pro něj nebude další šok a nebude to už na něj moc po těch antibiotikách a stěhování.
Pethka
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování