Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Výchova dvou potkánků najednou

Jak potkana ochočit?

Re: Výchova dvou potkánků najednou

Příspěvekod Sharkie » 11 dub 2008 10:55

Ja som mala dvoch bratov, v klietke boli vtedy celkom traja (prave preto, aby sa jeden nenudil, ked pojde druhy so mnou prec). Ked som zobrala jedneho na cely den do skoly, tak sa potom dalsi den postuchovali, kym si to zase medzi sebou ujasnili. Ale neviem, jak by to vyzeralo po dvoch tyzdnoch...
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 11 dub 2008 19:18

Do školy to nebude vadit, to ten druhý asi usne. Ale čtrnáct dní... to se bude nudit...
Jak to myslíě, že je děsný mazel? Vyloženě se mazlí, nebo chce z klece za vámi? V první případě bude stále takový, ale v druhém bude dávat přednost kamarádovi
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ajka » 12 dub 2008 11:19

No řekla bych, že oboje :D když jdu kolem hned stojí u dvířek a hned jak otevřu tak se žene ven a chce se mazlit, hladit a pak u mě usne :) :loveit: Ale s tím druhým potkánkem to by asi nešlo.. Četla jsem, že sameček který byl oddělen jen na krytí se už s tím jeho kolegou po 14 dnech nesnesl :( Takže bude ten můj malej jedináček..
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod nevi » 12 dub 2008 12:23

Ty chceš samice nebo samečky? U samic to takový problém nebude
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kometa » 12 dub 2008 14:12

Já bych to tak nevzdávala. Podle mě mazlem zůstane i když mu pořídíš kamaráda. Moje holky jsou spolu od narození a taky se rády nechávaj hladit. Co se týče 14 dní odloučení - to by fakt byl takový problém nechat je spolu? Pokud si se ségrou důvěřujete, proč by se o oba nemohla postarat jedna z vás? Mě ty dva týdny fakt připadají jako detail...škoda si kvůli nim potkánka nepořídit.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Ajka » 12 dub 2008 14:56

nevi: samečky
Kometa: no právěže ona má 5 let a já jí teda moc nedůvěřuji.. Kdyby byla doma s rodiči, tak bych doma nechala oba, ale je doma jen s babičkou, která se navíc potkanů bojí (a nejspíš by ani neskontrolovala jestli potkana nakrmila apod.).. Asi to bude nejlepší, když sestra zůstane u morčátka a já budu mít jen jednoho potkánka :) Ptala jsem se jenom informačně, stejně potkánek již našel nového majitele (plánovala jsem zachránit malého potkaního samečka před hadem).
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland

Příspěvekod nevi » 12 dub 2008 18:43

Sestře je 5 let? Tak to bych raději s pořízením potkana pro ni počkala. Tak přinejmenším pět let, možná i víc.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kometa » 12 dub 2008 18:47

řekla bych, že pětilété dítě se nedokáže samo postarat ani o to morčátko :?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Ajka » 12 dub 2008 18:57

Ale jo, měla křečka, který se dožil 3 let (sice jsem jí pomáhala krmit a starat se o něj).. :) Ale asi bych jí potkánka doma nenechala, bála bych se, že by mu nedala napít a najíst apod..
Ajka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod nevi » 12 dub 2008 18:59

No právě. Když jí říkáš co dělat, tak se o něj postará. Ale jinak... můžeš toho druhého potkana brát s sebou?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Ajka » 12 dub 2008 20:07

nevi: brát s sebou by nebyl problém.. Akorát teda nevím jak by se na to tvářila sestra, kdybych ho vzala s sebou.. :lol: Musela bych jí to nějak šetrně vysvětlit.. Zase by bylo dobré, kdyby měl kamaráda, protože když pojedem např. k moři, tak sice s sebou ho vzít by asi nebyl problém, ale ta cesta atd.. Byl by to pro něj stres asi :( Achjo.. Já vůbec nevím :lol:
Ajka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod nevi » 12 dub 2008 20:46

Budeš ho muset naučit cestovat - tahat s sebou už od mimina do školy, na nákupy atd. - půjde to?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Ajka » 13 dub 2008 09:21

nevi: ano já ho s sebou tahám opravdu všude (byl se mnou i na horách :lol: ).. Vždycky když někam jedu tak ho mám s sebou :) Ale připadá mi v kleci takový smutný.. Vždycky mi je ho hrozně líto.. Beru si ho často k sobě, ale stejně se mi zdá, že by kamaráda potřeboval..

Takže kdyby někdo věděl o nějakém americkém modrém DUMBO klučíkovi se znaky blazed (nejlépe standartní blazed :loveit: ), popř. se spokojím i s velkým spotted a variegated nebo varieberk, popř. i s down-under, tak prosím napište SS :oops: Asi jsem moc náročná, že? :lol:
Ajka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 16 dub 2008 13:07

k dlouhé cestě - cesta k moři ani jakákoli jiná cesta není zase tak stresující, pohodlená přepravka jídlo pití a Tvá přítomnost jsou nutné. Šapgetka abslovaovala 1000 km autem tři krát a žádný problém nebyl.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod dunčo » 22 kvě 2008 17:03

Ahojte. Chcela by som sa začať venovať potkanom. Čo sa hlodavcov týka, chovala som iba pieskomily. Bolo to síce milé, ale odjakživa som túžila po potkanovi. S chovom však veľké skúsenosti nemám. Tie pieskomily tiež určite neboli práve najšťastnejšie :)
Teda môj 1. problém: chcem dať spolu dve samičky. Veľmi mi učarovali nahé potkany. Chcela by som jednú nahú potkanicu a jednú osrstenú. Avšak z dvoch rôznych chovproduktov. Nebude problém s ich zoznamovaním? Nebude si ani jedna z nich brániť teritórium?
2. problém: dočítala som sa, že veľka klietka je pre potkanov na začiatku stresová. Môžem ich nechať prvý týžden v malej? Nepozabíjajú sa? :)
Alebo bude lepšie dať ich do veľkej klietky, kde budú mať dosť priestoru každá pre seba? Za rady ďakujem
dunčo
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dili, Debi, Magi

PředchozíDalší

Zpět na Ochočování