Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak skamarádit dva rozdílné kluky?

Jak potkana ochočit?

Jak skamarádit dva rozdílné kluky?

Příspěvekod Dorrie4n » 04 led 2018 00:15

Zdravím, předem prosím o prominutí, doufám, že je tohle správné místo kam to napsat :)
.
Mám doma dva potkaní kluky. První z nich je asi rok starý, který byl většinu času (prý) sám. Je čilý, ruky se nebojí, možná až moc všude leze a zkoumá, co je kolem. Druhý je přibližně o čtvrt roku mladší potkánek zachráněný ze zverimexu, který přišel při potyčce s jiným o oko. Z toho důvodu měl být usmrcem. Oko se v rámci limitu zhojilo, nedošlo ke komplikacím. I tak je ale na pravou stranu slepý. Bohužel, Kessler, jak se huňáč jmenuje je velmi plachý, při pokusech vzít jej do ruky tlumeně párkrát pískne a učůrává strachy. Jinak si z ruky mňamky bere, občas i s kouskem prstu :D Rád bych ty dva zkusil nějak spojit v parťáky, jediné co zatím proběhol, je že mají klece vedle sebe. Něříkám, že bych se nesnažil, jednou jsem je na neutálním území společně vypustil, výsledkem byl zdělanej koberec v předsíni. Je nějaká možnost, že by ti dva spokojeně bydleli v jedné kleci? Nechci je mít pořád odděleně. Dále, nějaké tipy, jak z Kesslera udělat kapucáče aniž by člověk musel přepírat co pět minut?
Předem díky za odpověď.
Dorrie4n
Růžovka
Růžovka

Re: Jak skamarádit dva rozdílné kluky?

Příspěvekod Vorva » 04 led 2018 05:34

Někdo se skamarádí hned a u někoho se to nikdy nepovede. Zkus prohledat v tématech, je o tom tady hodně sepsáno. Jak už začneš seznamovat tak nechat proběhnout i "rvačku" pokud neteče krev, když je budeš pořád oddělovat budou si to pořád vyříkávat od začátku. Zkusit to můžeš na neutrální půdě, připravit si třeba rozstřikovač vody kdyby se rvali do krve. Nebo jsem zkoušela seznamovat v přepravce a tu jsem nosila:D Co se týče ochcočení tak pomalu si získávat důvěru, a být trpělivý. Ale měla jsem hodně potkanů, a každej je svá osobnost, takže povést se to může a taky nemusí ;)
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Ochočování