Koniec

Tak jo, nastal čas to zabaliť. :(

Fórum zmizne zo sveta oficiálne 11.09. a víkend predtým vypnem možnosť pridávať nové príspevky.

Pokiaľ si chcete niekto odtiaľto niečo vyťahať, máte dovtedy možnosť.

Nebojí se mě, ale kouše

Jak potkana ochočit?

Nebojí se mě, ale kouše

Příspěvekod TheBebewo » 15 lis 2017 17:27

Ahoj,
už přes dva týdny mám doma dvě 4 měsíční holčičky. Mám je od slečny, která se o ně ze zdravotních důvodů nemohla dál starat. Slečna od které je mám mi říkala ,že jsou zvyklé na ruku,ale nejsou moc mazlivé.
Jedna z nich je hodně plachá , ale postupně se otrkává. Problém je s druhou. Už se začátku byla hodně odvážná, očuchávala mi ruku, neschovávala se a byla to prostě celkově malá zvědavka.
Poslední asi týden je každý večer i s kleci dám na postel,otevřu dvířka a nechám je koumat (prvně jsem to musela udělat,kvůli vyčistění klece a holky vypadaly spokojené,tak jsem v tom pokračovala). Jenže před 4 dny ta druhá zalezla pod deku na posteli a následně do polštáře, když začala vevnitr kousat a tak jsem jí musela "násilím" vyndat. Chtěla se do polštáře vrátit a když jsem jí to nedovolila, tak mě chtěla kousnout (uhnula jsem včas a zakousla se mi jen do rukávu). Od té doby ,at už dám ruku na klec a mluvím na ně nebo dávám jídlo do klece, tak vycení zuby a mírně se naježí. Párkrát jsem už měla ruku u mřízí a ona z ničeho nic přišla, očuchala mě a chtěla mě kousnout. Jednou jsem uhnula a podruhé se zakousla do mříží klece. Nepřijde mi, že by se mě bála a také to není takové to okusovaní.
Obě dvě holky ,když je pustím na posteli o mě nejeví vubec zájem. Jedna čmuchá okolo a druhá všechno musí pořádně očuchat a prozkoumat.
Jediné, co tu druhou zajímá je muj župan. Vyleze mi na nohu, schová se mi pod rukou a začne ho kousat a taky ne zrovna slabě.
Jsou to moji první potkánci a popravdě si moc nevím rady jak dál. Popravdě se té bílé i ted bojím, protože kousnutí od ní musí být docela bolestivé. Vím ,že vycítí strach,ale prostě si nemužu pomoct.
Nemáte nějaké nápady, co dál?
TheBebewo
Růžovka
Růžovka

Re: Nebojí se mě, ale kouše

Příspěvekod Veselka » 16 lis 2017 09:07

Třeba jsem vedle jak ta jedle, ale připadá mi, že ta co kouše je ve stresu a nemá pocit bezpečí. Proto se podle mě tak intenzivně snaží schovat do polštáře a tvoří si tam bezpečný pelíšek, stejně tak jako si myslím, že to je i důvod jejího kousání, strach a stres.

Snažila bych se jim dovybavit domov tak, aby si tam mohli udělat právě takové huňaté a měkoučké úkryty a cítila se zejména tahle bezpečně.

Jedna věc mi vrtá hlavou, píšeš, že bereš celou klec na postel.. Není ta klec příliš malá? Jasně jsou to ještě svým způsobem míma, ale i ta by měla být v trochu prostornější kleci, zvlášť, když jim je potřeba udělat pár úkrytů.
Nějaké hamaky, domeček s možností vystýlky atd..
Potkaní kluci Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku, Neposedo, Ferdo a Šedáčku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Zpět na Ochočování