Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak je dostat ven z klece?

Jak potkana ochočit?

Jak je dostat ven z klece?

Příspěvekod michaela » 29 kvě 2017 14:09

Ahojky, prosim o radu. 3 tydny mam doma dve potkani holcicky ze zverimexu, melo by jim byt cca 15 tydnu, a nevim si rady jak je v klidu dostat z klece ven. Pouzivam pomalou metodu ochocovani (ruce uvnitr klece, krmeni z ruky). Obe si zobnou kdyz maji naladu. Jedna mi duveruje natolik, ze mi obcas vyleze po ruce do kapuce od mikiny, kde dostane dalsi pamlsek a pak pelasi zpatky do klece (premyslim ze s touhle se pomalu zacnu vzdalovat od klece – je to vhodne?). S tou druhou mam ale vetsi problem. Na pamlsky prijde jen obcas, a kdyz prijde, vyleze mi na ruku jen prednima tlapickama, je ve strehu a nenecha na sebe sahnout. Moc se me boji. Popravde jsem si to zavarila sama, protoze jsem ji dvakrat vytahla ven nasilim – kdyz jsem cistila klec. Uz prvne mi bylo jasne, ze tento postup neni vhodny, jenze klec se proste cistit musi. Nemyslim, ze je vhodne, aby holciny bydlely v bobkach a curankach. A samozrejme bych se uz rada pohnula k tomu mit holky co nejvic u sebe a dat jim vybeh mimo klec. Dostat je ven bez traumatu proste nejde, tak ted zkousim tuto taktiku: asi tri dny mam klec permanentne otevrenou a rozprostrela sem pred ni dobrutky v nadeji, ze by to holky vylakalo ven. Ale ne. Pamlsky nemizi ani v noci, kdy jsou holky nejaktivnejsi a nikdo je v pokoji nerusi. Moje otazka tedy zni: jaky postup byste mi doporucili pro pravidelne vyndavani z klece aniz bych jim zpusobila vice traumat? Popripade, jakou taktitku volite vy? Jak je dostat ven z klece bez nasili? Jsou to moji prvni potkanci a ackoli jsem nacetla co jsem mohla, zadna rada tykajici teto problematiky mi zatim nepomohla. Predem dekuju za odpovedi.
michaela
Růžovka
Růžovka

Re: Jak je dostat ven z klece?

Příspěvekod chesterfield » 30 kvě 2017 05:10

Pokud je máš ze zveráku, tak se obrň trpělivostí a to co děláš dělej tak dál. Píšeš, že jim je cca 15 týdnů, to u nejsou žádná miminka a ruka pro ně neznamená nic dobrého. neboj to se poddá, je ovšem možné, že z nich vyložené tulítka už neuděláš. Důležité je aby se s nima dalo manipulovat.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod michaela » 30 kvě 2017 15:07

Mockrat dekuju za povzbuzeni. Vytrvam a budu doufat, ze se holciny casem otrkaji. Cisteni klece bude zatim trosku problematicke, ale budou to muset nejak prekousnout. Urcite si zvyknou. Jeste jednou diky.
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 kvě 2017 18:49

tak písni jak to pokračuje, jo?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod michaela » 30 kvě 2017 20:23

Urcite dam vedet. Dik!
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod michaela » 28 čer 2017 15:51

Ahojky, tak hlasim znacny pokrok - obe holky se uz tolik neboji a uzivaji si spoustu casu mimo klec. Vybilila jsem jim klec na uplnej holobyt (maj tam jen zachod, patro s miskama, par malejch hracek a zavesnej pelisek), abych se k nim mohla jednoduseji dostat. Naopak okoli klece jsem prehradila ohradkou (cca 3m2) do ktery jsem nastrkala spoustu hracek, prolejzacek, skrysi atd. Ukazalo se to jako vyborna motivace. Holky velmi ochotne vylezou z klece a zkoumaj jestli to mama nejak nepredelala, popripade nepridala neco noveho, a hlavne ‘co dobreho nam prinesla na zub?’ Nejlepsi hracka je mamina mikina, ve ktery se da smejdit do aleluja a kam vzdycky spadne nejaka ta mnamka. Vubec se to neda srovnat s tim, kde jsme byli pred mesicem. I kdyz brani do ruky ani vylozeny mazleni se jim sice porad jeste moc nelibi, lepsi se. Jednoznacne je na nich videt ze jsou obe spokojene a to je hlavni. Mam ohromnou radost.
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 08 črc 2017 08:34

To je prima. Ony holky často nejsou za mlada moc mazlivé, akční, zvědavé u některých se to časem změní, některé zůastanou hyper dlouho

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Zpět na Ochočování