Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak naučit potkanice aby se nebály ruky

Jak potkana ochočit?

Jak naučit potkanice aby se nebály ruky

Příspěvekod DominikaDee » 11 led 2016 10:39

Ahoj všichni, k vánocům jsem dostala 2 potkanice. Asi jsem udělala na začatku chybu s tím že jsem jim do klece dala látkový tunel aby se cítily v bezpečí... Neřekla bych tedy že jsou plaché, furt je venčím v koupelně zkoumaj všechno s radosti mi prolejzaj županem lezou po me ale jak mile dojde na to že je chi vzít do ruky tak se vyhejvaj všemi různými způsoby. Všichni tady píšou že potkánky hned brali do ruky a že se nechali a já nevím co s těma mýma jestli to mám chápat že mě nemají rády nebo jestli tomu dát ještě víc času nebo jak. Prosím poraďte :)
DominikaDee
Růžovka
Růžovka

Re: Jak naučit potkanice aby se nebály ruky

Příspěvekod Plamínek » 12 led 2016 14:49

Dej jim čas.
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod Devaky » 22 led 2016 19:36

Osobne si myslim ze hned dat nejakou schovku do klece neni nejlepsi napad, dokud mysak neni zvyklej na ruku a na manipulaci. U nas se osvedcila metoda "chytnout a mazlit". Bud at si zaleze k tobe do rukavu, nebo do kapuce od mikiny, nebo hadrik v ruce, ale nebyl by na skodu co nejvetsi kontakt hned od zacatku, at si co nejdriv zvyknou.
5 nahatych kulicek zacinajicich na G
Kenny †, Beauty † , Tkanicka †, Smooky †, Pigi †, Hungry †, Vlocak †, Divocak †

Kenny jako kapitanka lodi ke me prvni prisla a k ni se pridaly plavcice Beauty a kucharka Tkanicka. Beauty a Tkanicka ukoncily svou plavbu predcasne. Kenny dostala sve kapitanske povinnosti a opustila lod jako posledni. Zustava po Tobe lod s dirou v srdci a mnoho krasnych vzpominek na palube.
Devaky
Růžovka
Růžovka
Potkani: Kenny †, Beauty † , Tkanicka †, Smooky †, Pigi †, Hungry †, Vlocak †, Divocak †, 5 nahatych kulicek zacinajicich na G (opatrovnictvi)

Příspěvekod chesterfield » 25 led 2016 07:42

neboj je to krátce, dej jim čas a mazlit mazlit, prostě vzít a Ňuňat, třeba jenom chviličku a pak ji nechat jít, tak aby věděla, že je to príma. Zvyknou si, neboj
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Ochočování