Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Lze naučit potkana brát si jídlo "něžně" ?

Jak potkana ochočit?

Lze naučit potkana brát si jídlo "něžně" ?

Příspěvekod Bazinga » 01 srp 2015 13:39

Máme od včera dvě nová miminka, zatím jsou v karanténě, než je dáme ke starším. Jsou 5 týdnů staré, zvyklé na ruce, nemají potřebu utíkat, zdravě zvědavé, miloučké.

Naše větší myši si berou jídlo z ruky opatrně, ani když si současně berou z jedné ruky, neperou se a jsou při tom ukázněné :up:. Eventuelně mi prsty jen olizují, svorně, spolu, bez kousání. Ani nevím, jak se to naučily.

Ale včera jedno z prťat se mi zakouslo (vší silou mimina :lol: , takže zatím to není problém) do mého prstu a strašně se divilo, že to nejde ukousnout. Prsty mi byly cítit masovou konzervou. Máte fintu na to, jak vysvětlit mrněti, že se to nedělá, aby mu to nezůstalo?
Bazinga
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holčičí parta: Bazinga, Penny, Hysterka, Blessie, Modřina, Běluška

Re: Lze naučit potkana brát si jídlo "něžně" ?

Příspěvekod womi » 01 srp 2015 19:54

umyj si ruce :-D
ne, základ je neutíkat s prstem, musíš vydržet. některým to časem dojde :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Dr.Jenny » 06 srp 2015 08:18

jj, vydržet...já je občas malinko cvrnknu prstem do čumáku... většinou jim to dojde..:-) a můžou to potom odkoukat i od těch starších, že není potřeba být hr na jídlo a dostane se na ně i tak...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Bazinga » 07 srp 2015 06:28

Taky jsem se snažila klepnout ji do čumáčku, ale byla jak umanutá. Zakousla se, když jsem ji nechala byla zakousnutá, když jsem jí vyrvala prst z tlamičky a klepla jsem ji, zakousla se znovu, znovu jsem ji klepla, zakousla se znovu a tak to šlo dokola, jí se zdá se to nějak nevadilo. Tedy v obou případech - prst jsem jí nechala nebo prst jsem jí vzala, potřebovala ho ukousnout. No budu doufat, že jí to dojde jako těm ostatním.
Bazinga
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod MystikCZ » 23 zář 2015 17:09

Já když mojim něco podávám, tak to je závod s časem kdo si to veme první a zanese si to do oblíbenýho koutku. Jeden je trochu divočejší, tak mi párkrát stalo, že místo do granulky hryznul do prstu, ale hned mu došlo, že to asi není to co on chtěl a veme si granulku. Jinak jsem si ani nepomyslel na to, že by si to vzali něžně :D . Jenom při zašustění pytlíkem už jsou nalepení na mřížích klece a hned po otevření lezou ven.
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod lucka12 » 28 zář 2015 16:48

No ... potkany oni sú jednoducho každý iní - jeden je naučení že prsty sa maximálne olizujú aj keby voňali ako neviem čo dobré , ale iní zasa kúšu keď zacítia niečo dobré. Hádam , sa to časom naučia, alebo si na to musíš jednoducho zvyknúť :smi:
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Příspěvekod calwen » 14 říj 2015 11:28

moji potkanici taky kušou do prstu, ne že by vyloženě kousali, ale prostě si myslí, že je můj prst něco k jídlu a zkouší jakou silou si asi něco uždíbnou nebo co :P ať mám ruce umyté nebo ne. upřímně doufám, že jim to časem dojde, teď je to v pohodě, když mají 7 týdnů, ale co jak vyrostou? O.o
calwen
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dante, Frankie, oba za duhovým mostem:(
a nováčci Thor a Hrom <3

Příspěvekod Plamínek » 25 říj 2015 17:41

Lumpík, doma malej, to dělal dřív, teď už jen výjimečně protože má hlad. :lol: (Tedy na laskominy ode mě) Ode mě si teď bere bez problémů, ale třeba od mé dcery, když se snaží mu něco dát, tak jde do "živého" a aby se miláčkové nehádadali, tak jsou naučení, že když jdu s jídlem ke kleci tak každý jde na jiné patro a dostanou žvanec v takových červených mističkách. Jinak by se servali.
Born stupid?
Try again!
Plamínek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Mám: ještě v bříšku maminy
Hlídají mě: Fousek, Mazlík, Lumpík

Příspěvekod Bazinga » 26 říj 2015 09:00

Womi a Dr. Jenny, měly jste pravdu.
Prostě jim to došlo.
I když jsou hladoví berou si z ruky tak něžně, že to snad ani není možný.
I když jich je víc u toho co jim nabízím, nikdy nekousnou do prstu.
A je jedno, jestli mi ruce jen olizují, když je mám třeba upatlané od pribiňáka, nebo jim dávám kousky něčeho (třeba burizony)
Jsou asi geniální.
Bazinga
Růžovka
Růžovka

Zpět na Ochočování