Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Bobkování mimo klec

Jak potkana ochočit?

Bobkování mimo klec

Příspěvekod MystikCZ » 18 črc 2015 16:11

Nevíte jestli se potkan časem naučí nebobkovat mimo klec? Je to ještě mládě, ale nechce se mi furt hlídat jestli někde něco nevyvede, nebo se bát někdě mimo domov, že by to někdo viděl. Myslíte že by to mohlo být strachem z nových prostředí, nebo to tak dělají a vůbec o tom nepřemýšlí?
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Re: Bobkování mimo klec

Příspěvekod Haňa » 18 črc 2015 22:50

Je to strachem, bojí se. Jak získá jistotu, myslím, že to přejde. Moje holky bobkovaly mimo klec jen chvíli ( pár dnů???), dneska už s tím nemám vůbec problém, nenechávají nikde nic.....A to je pouštím ( bohužel) v jiné místnosti, než mám klec, takže si ani nemůžou "odskočit".
Druhá věc, jestli jsem to správně pochopila, pokud máš jen jednoho, není to pro něj dobré, nikdy nebude spokojený a šťastný..... :cry:
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod MystikCZ » 19 črc 2015 10:38

Nene, mám dva, myslel jsem to spíš objektivně jestli to dělájí všichni potkani. Doufám že se to ti moji co nejdřív naučí. Doteď musím všude nosit pytlík a toaleťák, dokonce aji tam kde už byli. Bobkují třeba aji na postel a to už je pomalu jejich teritorium.
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haňa » 19 črc 2015 11:10

Tak to je fajn, že máš dva ;). myslím, že to přejde, chce to čas....Mně fakt "bobčily" holky mimo klec jen pár dní, už si nepamatuju, jak dlouho a taky jsem z toho nebyla dvakrát nadšená....a pak zas chvilku, když byly poprvé v jiné místnosti. Teď opravdu nic... :)
A naštěstí se to dá s kouskem toaleťáku, jak píšeš, zvládnout. Mám mimo jiné agamu a tam je to horší, to jsou prostě kuřince :lol:
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bazinga » 02 srp 2015 08:46

Moje myši se samy od sebe naučily chodit do klece. Venku na gauči kde mají teritorium ani nečůrají.Lítají venku a když se jim chce, naběhnou do klece, vykonají potřebu a vrátí se ven. Kdysi jsem chovala potkana, který neměl klec vůbec, měli jsme zahrazenou kuchyň od ostatních místností, ošetřené všechny kabely a zamezení nebezpečných míst a byl stabilně volně puštěný po celé místnosti. Měl různě polštářky a domečky, vzhledem k velkosti místnosti dost prostoru ke šmejdění a dobrý přístup na stůl (stolovali jsme způsobně spolu). Ten chodil na dvě místa-zvolil si dva záchody. Nikdo ho to neučil.
Bazinga
Růžovka
Růžovka
Potkani: Holčičí parta: Bazinga, Penny, Hysterka, Blessie, Modřina, Běluška

Příspěvekod MystikCZ » 07 srp 2015 12:06

Naši mají ale klec na stole, takže se tam nemají jak dostat a k tomu na zem nemůžou, protože se tam zaprvé bojí a zadruhé by mohli utéct za/pod skříň, anebo ožrat kabely. Někde jsem ale četl že to umí vydržet než se dostanou do klece.
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ka-Boom! » 08 zář 2015 17:58

Já když jsme prcky dneska brala poprvé mimo klec, tak mi prvně pobopkovali postel a pak i mě :roll: :dozey: :roflmao:
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ka-Boom! » 08 zář 2015 18:07

btw: dá se to teda nějak odnaučit, nebo to hold budu muset nějak vydržet ? :roll:
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod MystikCZ » 23 zář 2015 17:04

Je to individuální. Naučí se to sami. Někdo říkal že za pár týdnů, moji se to naučili asi za 3 měsíce :D
MystikCZ
Růžovka
Růžovka

Zpět na Ochočování