Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zvyky aneb co Váš potkan rád dělá?

Jak potkana ochočit?

Re: Zvyky aneb co Váš potkan rád dělá?

Příspěvekod Kometa » 30 čer 2009 13:27

ještěrkaa píše:Nevím jestli rády, ale pořád mi od někud padají ...

Když jsem se Adélku odvážila pustit po pokoji (je tu hodně schovek a ona byla dost plachá) tak si ho tak pomalu očuchávala. Za pár dní už lezla po výškách a byla všude co Šmoula. No a jednou jí vidím, jak se snaží dostat z opěradla židle na takové dřevěné starodávné hodiny.. a říkám jí "Adélko, z těch hodin zatim všichni potkani spadli" (což je pravda, buchla z nich Karamelka, Šmoulinka i Iriska když u nás byla pár dnů). No, a za dvě vteřiny rána :roll:
Jako bych jí to neříkala... :lol:

Teď jsme všechny kytky poslali na "letní dovolenou" - přes prázdniny je máme venku, snadno se zalejvaj hadicí při zalejvání trávníku a ono jim to docela prospívá. Tak maj teď holky o legraci míň :twisted:

Ale ze všeho nejšťastnější jsou, když uloví něco k jídlu - nejčastěji sušící se chleba z topení (to je pak akce "chyťte potkana", protože jinak s tim zalezou za skříň, žerou, kynou a neběhaj) případně cokoli by člověk zapoměl na jídelním stole. Včera mi takhle Adélka zdrhla s čokoládovou figurkou na stromeček :x (ale nebojte, dostihla jsem jí :P )
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod veronika1988 » 03 kvě 2011 07:33

Filda nejraději tuneluje pod jakoukoli dekou. S tím vydrží klidně i půl hodiny. :)
veronika1988
Růžovka
Růžovka
Potkani: Filípek alias Filda nar. 9.11.2010
Vilíček alias Vilda nar. 12.11.2010

Příspěvekod Pepinie » 03 kvě 2011 07:36

u nás Karli taky nejraději tuneluje pod dekou, bohužel ji u toho i hryže...jedna naše deka vypadá jak kdyby potkala obří moly :roflcry:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod MaxičekPotkanek » 07 črc 2011 14:33

Můj Max pořád krade mnamky ze stola!Čmuchne,nějak se mu to zalibi ukradne to a honem jde na mě si to spapat!Jinak někdy mi i olizuje ruce nevím proč!A hodně mu vylezá lulina :-)!Prostě někdy spi a najednou mu to vyleze a začne si to umivat a da si to zpatky a spinka dal
MaxičekPotkanek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Maxíček

Příspěvekod Hibari » 03 črc 2014 15:04

Malekith si píše s mými přáteli po skype, když se učím tak mi drze vypíná prezentace či pdfka a když se dívám na film, tak mi ho zásadně pozastavuje a vyčítavě se na mě dívá, že se mu nevěnuji. :-D
Devil's nest pets: Dmitrij the Reaver, The Wrath of Malekit, Castiel, Todd the Wraith
Rainbow bridge: None (fortunately)
Hibari
Růžovka
Růžovka
Potkani: Moji kluci:
Dmitrij the Reaver (věčně nevzdávající se bojovník s respiračními obtížemi se zálibou pozorování světa z ramene jeho lidského otroka a velký milovník okurek a mrkve v jakékoliv podobě)

Malekith (užárlený "alfa samec" zbožňující neuvěřitelně démonicky ufounské debaty po skype s mými přáteli, když se zrovna nedívám; lupič všeho dobrého a jedlého, včetně mých nehtů a Dmitrijových léků, které ovšem do Dimky nenarvete, ani kdybyste se na hlavu stavěli)

Příspěvekod chesterfield » 03 črc 2014 19:37

prostě máš doma počítačovou myš :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Hibari » 04 črc 2014 05:46

Ano, taky si myslím, že mám doma malého ajťáka! Hned při prvním seznámení s počítačem mi zobrazoval kódování stránek (myslím zdroják googlu xD) - což dělá mimochodem pořád. Za chvíli si začne mejlovat s mou mamkou, dávám tomu týden! :-D
Devil's nest pets: Dmitrij the Reaver, The Wrath of Malekit, Castiel, Todd the Wraith
Rainbow bridge: None (fortunately)
Hibari
Růžovka
Růžovka
Potkani: Moji kluci:
Dmitrij the Reaver (věčně nevzdávající se bojovník s respiračními obtížemi se zálibou pozorování světa z ramene jeho lidského otroka a velký milovník okurek a mrkve v jakékoliv podobě)

Malekith (užárlený "alfa samec" zbožňující neuvěřitelně démonicky ufounské debaty po skype s mými přáteli, když se zrovna nedívám; lupič všeho dobrého a jedlého, včetně mých nehtů a Dmitrijových léků, které ovšem do Dimky nenarvete, ani kdybyste se na hlavu stavěli)

Příspěvekod chesterfield » 04 črc 2014 07:08

jo vy aspon víte co tam kona, moje dvě bývalé princezny nacházeli tlačítka a funkce o kterých do dnes nevím na co jsou a už jsem je nikdy nenašla :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Kimik » 10 črc 2014 08:18

Roderik (alfa) a Horacio (beta) už několik měsíců každý večer hrají hru na přetlačovanou. Ta spočívá v tom, že třeba ležej nebo seděj těsně vedle sebe, oba naježený jak kartáč a snaží se toho druhýho vytlačit z poličky nebo shodit z hamaku. Někdy Horacio čistí Roderikovi srst, ale není to taková ta přátelská služba, Roderik je u toho napruženej, je vidět, jak by ho chtěl kopnout nebo zmlátit, ale většinou se do sebe nepustěj, zůstane u přetlačování. Šéfem je pořád Roderik, ale Horacio by taky chtěl, ale zatím si asi ještě netroufne na přímou konfrontaci. Jsem zvědavá, co nám z toho vzejde.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dyfflin » 10 črc 2014 09:24

Baby s tým pc sa s Vami úplne stotožňujem :lol: a hlavne s tebou Chesti..občas mám pocit, že to ovládajú lepšie ako ja :lol: Kimik keď to takto čítam, tak by som si to aj rada pozrela :D som zvedavá či nakoniec sa to posunie do ďalšieho levelu..
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod chesterfield » 10 črc 2014 09:36

no ďalší level bývá často horší, beta sa začne odbavovat na ostatných a šikanovat ich. Takto je to lepšie. U nás to eště malo grády, lebo na seba strašne revali. Stáli oproti sebe tlamky dokorán a revali. Pohlad pre bohov

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod Kimik » 10 črc 2014 09:50

No u nás mají kluci takové přetlačovací dvojice. V téhle kleci jich je šest, jednu dvojici tvoří právě Roderik s Horáciem, druhou Maxík s Moritzem, Kolja a důchodce Timík se do mocenských bojů nezapojují. Ovšem zajímavé bude, až se třeba Maxík pokusí přebrat funkci Roderikovi, přece jenom je o víc než půl roku mladší, takže zatím jenom spíš zkouší, co si může dovolit, ale až do toho jednou půjde vážně, tak to bude zajímavé. Moritz si na šéfa netroufne, ten se jenom ježí a vříská, ale jinak je to spíš zbabělec.
Tyhle boje o pozice jsou vždycky zajímavé, ale asi hodně záleží na povahách, v druhé kleci se nic takového neděje, tam asi ani není žádný šéf. No a ve Wildově kleci, tam je šéf naopak stoprocentně jasný a ostatní si netroufnou se na něj ani křivě podívat.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Předchozí

Zpět na Ochočování