Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

5 kámošek, jedna potížistka

Jak potkana ochočit?

5 kámošek, jedna potížistka

Příspěvekod Lolly » 26 úno 2015 22:09

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, jestli by mi někdo neporadil. Mám za sebou seznamování dvou potkaních skupin 2+3, co čtu na webu, tak to dopadlo prakticky bez potíží, ale nedávno jsem se ve zverimexu ujala jedné malé potvůrky, může mít tak 2 měsíce, víc určitě ne. Vzhledem k tomu, že i když byla v karanténě, podařilo se jí infikovat ostatní nějakou chřipkou, musela jsem je seznámit docela brzo. Pět potkanek ji bez problému přijalo, jedna si z ní dokonce udělala adoptivní dítě, ale s naší Ginou mám potíž. Hierarchie u nás nějak zásadně nevládne, holky se neporvaly mezi sebou už ani nepamatuju. Zkoušela jsem přepravkovou metodu, Gina si malou srovná, do deseti minut spolu usnou, aniž by se cokoliv dělo a vydrží tam celé hodiny, můžou tam být ve třech, v pěti nebo všechny, není absolutně žádný problém. Když dám do klece malou a všechny okolo kromě Giny, opět není problém, ale jak dojde Gina, začne teror. Začne zpracovávat malou, ostatní se malé zastanou a smečka se mezi sebou rve jak na drátě, zatímco malá se nepozorovaně vytratí a vklidu si někde nezúčastněně žere, ostatní se ježí a řádí. Někdy Ginu vyštípou do rožku klece, někdy se jakoby rozdělí na dva tábory , ale nebere to konce, to stejné, když je vezmu všechny ven. Jinou než přepravkovou metodu prakticky neznám a nepochopím, proč když Gina malou vpohodě přijme a vydrží s ní být, dělit se s ní o jídlo a spát s ní, jakmile se vrátí i do vyčištěné klece ( a ani to nemusí být klec, třeba postel nebo koberec), jsme zpátky na začátku.
Děkuju za rady
Lolly
Růžovka
Růžovka

Re: 5 kámošek, jedna potížistka

Příspěvekod Vell » 26 úno 2015 23:28

a jak dlouho to trvá?
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod Lolly » 27 úno 2015 10:27

no hlavní problém je, že přes noc dělaly některé strašný rachot, takže jsme se postupně vydělily na dvě části co se snesou aniž by se rvaly,protože měly antibiotika docela dlouho a nechtěly jsme se stresovat, navíc Gina si při jednom incidentu natloukla a narazila si tlapu. Zkoušela jsem snad už všechno, ale akorát to dojde k tomu, že mi malá vběhne na rameno, zbytek se porve a rozprchnou se a pak je večer dám do klece a bitka mezi starejma pokračuje dál, zatímco malá se se svojí půlkou normálně uloží ke spánku. Nováčka máme 6 týdnů, v kleci s půlkou smečky je 3 týdny v kuse, v kleci se všema byla asi 4 dny, než se u ní rozjela epidemie, ze které vypadala, že je venku, takže během dalších tří dnů se to rozjelo u všech, takže pak byla chvíli sama a pak s půlkou, se kterou je dodnes. Možná je na to ještě brzo, nevím, ale když jsme seznamovali staré, bylo po všem za 5 dní a bylo po všem, pak jsme pořídili větší klec, každá měla svůj rožek a o bitce nebylo ani vidu ani slechu dlouhé měsíce, dokonce i takhle mi přijde, že jsou spokojenější napůlky, ale nechci Ginu zavírat, když jdou ostatní ven, aby se necítila odstrčená a ona je nepříčetná, když vidí, že ostatní si s malou hrajou
Lolly
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 dub 2015 22:01

hele asi bych je dala prostě všechny k sobě a nechala je si to vyjasnit. Pokud máš k dispozici malou klícku, kde by mohly vydržet všechny celý den nebo i přes noc, tak je tam dej s vodou a jídlem a nech je tam...dne dva to klidně vydrží. Pokud ne, tak je dej prostě do klece a nech je tam, dokud si to nevyjasní. Někdy to trvá a několik týdnů. Chce to zatnout zuby a vydržet... když to už nemůřu poslouchat, tak já prostě přijdu a zabuším na klec, zatleskám nebo jim vynadám a stopnu je...oni pak čuní jak puci a je klid...aspoň chvilku ;) :lol:

ale jakmile s tím začneš,tak už je určitě nerozděluj...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Ochočování