Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Smrt potkanky, nahrazení novou ?

Jak potkana ochočit?

Smrt potkanky, nahrazení novou ?

Příspěvekod Jelena » 16 led 2015 09:00

Ahoj milovníci potkánků,
potřebovala bych radu. Před 3 týdny, jsem si koupila ve zverimexu 2 potkaní slečny. Všechno bylo super, jedna se moc ráda mazlila, druhá je objevovatelka a trošku plachá. Včera nám náhle jedna umřela, vůbec nevíme příčinu, než jsme stačili jít na veterinu, tak bylo pozdě:( Veterinář mi u ní řekl, že je hodně maličkatá, možná to bylo důvodem.
Zůstala mi teda už jen jedna a já bych jí chtěla pořídit novou kamarádku, za jak dlouho myslíte, že je vhodná doba? Hned? Je teď trošku vystrašená. Nebo mám počkat třeba týden?
Děkuji za odpověď a rady ...
Jelena
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkanky Dante a Roza

Re: Smrt potkanky, nahrazení novou ?

Příspěvekod womi » 16 led 2015 09:33

Ideálně hned a neber ze zverimexu, ale z CHS.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 16 led 2015 10:35

Co nejdříve, a rozhodně ne v tom zverimexu, jestli ti prodali předčasně odstavené mládě. :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Jelena » 17 led 2015 00:12

Děkuju za rady. A jaj bych mela noveho potkana seznamit? Mam jo rovnou pridat do klece? A jeste, cetla jsem, ze kluci si vytvareji Alfa samce, je to tak i u holek?
Jelena
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkanky Dante a Roza

Příspěvekod womi » 17 led 2015 11:49

pokud pořídíš samičku odně rychle a bude to miminko z chs, tak je představ na neutrálním území a dej je pak do vyčištěné klece. Dvě miminka si spolu budou hrát, nebude hrozit, že by si iblížila. Alfa je v každé smečce, nezáleží na pohlaví :-)
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Ema4 » 22 led 2015 11:46

Od miminka z chs se navíc třeba něco přiučí, a jak je ta potkanka, co máš, stará?
Spíš bude alfa, ale kdo ví. Jedna moje potkanka (100g dwarf) stále přepere 200 gramové mimčo :smi:
Ema4
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod AndyStar » 03 kvě 2015 19:57

Tak jsem tu zase... Některé z vás asi vědí, že ve středu jsem byla na veterině uspat svojí rok a půl starou samičku Berušku. V kleci po ní zůstali dva potkani - její ségra Rozárka (povahově klidná, spíš až líná (v kleci), venku zvědavá, ale nechá se i chvíli drbat na zádech a spokojeně při tom vrže :D ) a vykastrovaný cca 10ti měsíční sameček Milouš (taky ignorat a povaleč, ale mazel to moc není, spíš všude leze a všechno musí vidět a očuchat). Neodolala jsem a včera jsem k nim pořídila asi měsíční miminko. Terezka je šikovná holka, už včera odpoledne mi spala v kapuci, seděla hezky na rameni a nechala se bez problému hladit i vyndavání z klece bylo ok, ještě chtěla zpátky, když jsem jí tam vracela :D Ubytovala jsem jí do horního patra klece a starším znemožnila přístup k ní. Jediné k čemu se dostali byl Terky ocásek, za který jí tahali a snažili se jí přitáhnout dolů. Dneska jsem si řekla, že je zkusím seznámit. Na posteli, kterou jsem převlékla, aby tam nebyl znát pach starších, si oba nechali malou lézt doslova po hlavě, tak jsem si říkala jakože dobrý (Když jsem k holkám dávala Miláčka, tak ho vzaly úplně v pohodě. Asi proto, že je ze stejného zverimexu a tatínka mají stejného také, protože v tom zveráku si je chovali sami.). V kleci ale nastal problém - vyčistila jsem jí, dala všechny papíry a hadry nové, vypustila myši a nastalo peklo - nejdřív se do malé pustila Rozárka, která už přes mříže natahovala na malou packy a snažila ji chytit, pak přišel na scénu Milouš, který se svými 500 gramy není zrovna nejmenší a oproti Terezce je to fakt kusanec, jí prohnal po celé kleci, až mi chudák vyskočila z klece do náruče. Odpoledne jsem jí dala do malé klece vedle velké a Rozárka přišla, začala strašlivě funět a hrabat packama, tak jsem klec odtáhla na bezpečnou vzdálenost. Když jsem to později zkoušela znovu, malá se jich bála a preventivně řvala jak na lesy jakmile se k ní přiblížili. Pak se do ní oba pustili, Rozárka jí převracela na záda a zalehávala. Milouš to nestihl, protože před ním utekla do horního rohu klece a tam seděla tak dlouho dokud jsem se neslitovala a nevyndala jí ven. Asi je to zcela běžné, ale já se o ní strašně bojím, protože je oproti nim fakt maličká. Krev netekla, ale já jsem strašnej posera a bála jsem se tak stejně jako Terezka. Nebude vadit když jí tak měsíc ještě nechám v malé kleci samotnou a budu je pouštět jen na procházky společně? Vážně je normální, že do mimča starousedlíci koušou? S prvním seznamováním jsem problém neměla a teď bych nerada udělala nějakou chybu, tak se radši obracím na vás zkušenější :) Kdybyste byla některá z okolí Liberce a nevadilo by vám se mi na ně kouknout a případně poradit, jak na ně vyzrát, tak se nebráním :)
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Miláček, Terezka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod chesterfield » 04 kvě 2015 08:11

a když koušou je to jenom to takové tahání za kožíšek a packy? Chápu Tvoje pocity, ale zřejmě musíš jak Ty, tak malá musíte durch. Není neobvyklé, že takový prcek několik dní visí na jednom rohu a řve, jenom když kolem něj někdo projde. Je to na Tobě, jak to zvládnete držím palce.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod AndyStar » 04 kvě 2015 09:55

Do krve to není, ale protože jí většinou zalehnou a pak už z ní vidim jen mrskající se ocásek, tak z toho moc nepoznám jak moc zlí jsou :D všechna kousnutí mi přijdou hrozná, protože malá řve na celý barák :/ Ale přežila to.. Celý zbytek dne prospala, čemuž se nedivím, já jsem z toho byla taky hotová a to jsem se jen dívala :D
AndyStar
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozárka, Miláček, Terezka
Beruška R.I.P.

Příspěvekod Khalia » 05 kvě 2015 17:08

Fuuu, no, já si o víkendu jedu taky pro nové mimčo a dám ho k dvěma starým babám :D tak jste mě teda moc neuklidnily!
"And then what," said her dæmon sleepily. "Build what?"
"The Republic of Heaven," said Lyra.
Khalia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ratter ♀ Argenta ♀ Shirli ♀

Zpět na Ochočování