Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Chování potkaního miminka-změní se to?

Jak potkana ochočit?

Chování potkaního miminka-změní se to?

Příspěvekod Krysian » 14 črc 2014 18:14

Ahoj, tak jsem si pořídila ke svému potkanovi kamaráda.
Je ze zverimexu, takže netuším, kolik mu může být-ale je hodně malý, mladší než moji kluci, když jsem si je odebírala.
Problém je, že je to obrovské třestiprdlo. Mám ho třetí den, od začátku ho tahám u sebe, v rukávu, pod trikem, včera jsem s ním pekla, byla na procházce, všude byl se mnou. Mluvím na něj a rozhodně se mě nebojí. Jenže teď už ho u sebe skoro nemůžu nosit-pořád vybíhá z rukávu, šplhá po mně, v kleci běhá nahoru a dolů, zkoumá, pořád je v pohybu. Už u mě ani neusne, jenom lítá. Venku se nechce nechat chytit. Mám ho u sebe držet násilím? To nechci.
Zlepší se to časem, nebo takhle hyperaktivní prostě zůstane?
Děkuju. :)
Krysian
Růžovka
Růžovka

Re: Chování potkaního miminka-změní se to?

Příspěvekod Vell » 14 črc 2014 19:20

to je jenom popcornový období
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod chesterfield » 14 črc 2014 19:39

se zklidní - je to miminko a lítá zkoumá a poznává svět a to tryskem. Je to popcorn hop hop hop
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Krysian » 14 črc 2014 20:42

Děkuju Vám :)
Prostě budu trpělivá :D
Krysian
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Alessa » 30 črc 2014 18:57

:) Mam stejny problem, takze musime preckat pubertu? Achjo:( mam obavy ze se vubec neochoci, ani na mlsku ji neutahnu,, to bud zahodi nebo vubec neprijme, navic je takova od chvile, co dorazila domu, druhy mimino je vic v pohode. Taky mi piska kdyz ji mam v ruce, ona je teda upistena celkove, asi jak ji holky valchuji, pritom druhyho prcka si skoro nevsimnou, ani sramecek. Ruky se neboji, ale jen ji pohladim jednou, dvakrat a bere roha
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Příspěvekod potkusaci » 30 črc 2014 20:42

Alesso, budeš muset přijet k nám do "muchlopolepšovny" (viz heslo Potkusaci, někde v začátcích). Protože u Luci jsou všechna zvířátka největší :angel: klidní mírumilovní mitulovací...když Luci odjede, změní se všechno v tryskomyši. Já to tu nestíhám chytat, mimina navíc šíleně kloužou...pak se vrátí Lucy, a zase tu žije stádo beránků :angel:
"Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: potkaní nebe nade mnou a mravní zákon ve mně." Immanuel Kant a potkusaci
potkusaci
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Geofrey (hooded, black) a Robin (hooded, aguti). Zverák, narození zhruba únor 2014, u nás od dubna), v avataru zleva doprava.
Womiminka (vrh E, 7.6.2014, u nás od 13.7.2014): Egiramlon - Blue (dumbo, ruská modrá, bez kresby) a Euthyrox - Black (dumbo, černá, bez kresby).
Buttefly´s NO NAME - Silver (velveteen, russian blue, self). Narozen 27.6.2014, u nás od 8.8.2014.
Morčata: Sir Simon Theodor Tobias (u nás od 6.6.2012), Tiri a Vilibald (u nás od 1.6.2012)
Džungaráci: (u nás od července 2012 postupně přicházející) Jeremy, Jennifer (+ únor 2014), Lucy, Alvin Piškotek
Myš: Remy de Ratatouille (u nás od 2.1.2012, + červenec 2012)

Příspěvekod nevi » 31 črc 2014 08:43

Alesso, jestli už je odrostlá, asi z ní bude upištěný potkan, občas se zadaří - mívala jsem dvě samičky s dobrými ječáky a bylo to poprvé, co mě v noci probudil nějaký zvuk :lol:
Hraješ si s ní? Někteří potkani mazlení nemusí, ale rádi se perou s rukou :twisted:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Alessa » 10 srp 2014 20:22

JJ, tak Lucu bych potrebovala..:D nuchnam vsechny holky, takze i nejvetsi srabici jsou uz docela v pohode, nejmensi od Womi je zlaticko, i kdyz taky pekna raketa. Tahle problemova rada provokuje, honicka s rukou v kleci mezi trubkama je ohromna zabava, to ji bavi od doby co jsem ji prinesla:)
Croodsovi: uděláme hromadu, kdo neviděl, musí vidět
Alessa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Remi, Jamie, Beshbetka, Apolenka, Gingerie, Lord Sníh a zatím nepojmenované Pískle

Zpět na Ochočování