Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nemazlí se

Jak potkana ochočit?

Nemazlí se

Příspěvekod aninka.potkanka » 08 úno 2014 03:41

Ahoj, mám doma už tak měsíc a půl dva potkaní kluky, jsou jim cca 3-4 měsíce a trochu mě zlobí, že se nechtějí vůbec mazlit, nechat se hladit, drbat, zalezt pod triko či mikinu a spát, prostě být dýl u mě. Zkraje pod mikinou třeba i usnuli, ale časem je prostě začlo zajímat vše okolo a ted už prostě v klidu vůbec nevydrží. Nemyslím, že by se mě nějak báli, dost často po mně všelijak lezou, ale spíš proto aby mohli vylézt nebo skočit někam jinam, rozhlédnout se a tak. Jediná chvíle, kdy mi vydrží v náručí v klidu, je když je odněkud vyndám rozespalé a přendavám je do klece (když jdu večer spát nebo pryč z pokoje, nebudím je pro nic za nic) nebo jim dám nějakou mlsku. Trochu mě to mrzí, mám z nich pocit, že mě berou jen jako někoho kdo je krmí a z koho se můžou rozhlížet, chybí nějaké city...Všude jsem četla, jak jsou potkani milí a přítulní, u člověka usnou a chtěla bych to zažít taky. Poradíte prosím jak na to? Nebo jsou to prostě nemazlivci a nic nenadělám? (jsou ze zverimexu)
aninka.potkanka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Bertík, Felix

Re: Nemazlí se

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 úno 2014 09:05

kluci dospívaj (nejen kluci teda :-D ) a začínaj zkoumat svět kolem sebe. Moji taky radši šmejdí, je to jejich přirozenost. Jedena mnou přiběhne se pomazlit, ale další dva moc ne... ale s věkem se to zase zklidňuje mi přijde. Já je prostě mazlím, vezmu si jek sobě, když kolem mě běží, chtě nechtě a prostě chvilku drbu záda. :smi: opravdu to chce trpělivost a vydržet...ale vyloženě ležící mazlíci to být nemusí nikdy...
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod aninka.potkanka » 10 úno 2014 15:18

Děkuju, já je teda taky občas drbu a mazlim, když jdou zrovna kolem, ale oni sebou u toho tak šijou, kolikrát to vypadá, že to je pro ně takový mučení, že si radši daj nějakej držkopád jen aby se mi vymanili, tak abych jim to naopak nezošklivila... No asi se budu muset smířit s tim, že z nich velcí mazlíčci asi nebudou... :/
aninka.potkanka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 10 úno 2014 16:45

to se možná ještě upraví věkem, nestrácej trpělivost a naději
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod aninka.potkanka » 10 úno 2014 18:27

Snad jo :) Když ne, tak si budu muset užívat jen těch pár minut rozespalosti, kdy si nechají líbit i to mazlení :smi:
aninka.potkanka
Růžovka
Růžovka

Zpět na Ochočování